Aicina ziedot Latvijas onkoloģiskajiem pacientiem

„Dzīvības koks” 2008. gadā pēc Norvēģijas Montebello centra parauga kopā ar vadošajiem onkologiem, psihoterapijas un mākslas terapijas speciālistiem izstrādāja psihosociālās rehabilitācijas programmu onkoloģiskajiem pacientiem.   Un sākot ar 2009. gadu par ziedojumiem sāka organizēt un īstenot pirmās psihosociālās rehabilitācijas programmas cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības. Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem ir valsts apmaksāts pakalpojums, kuru sniedz “Dzīvības koks”. Psihosociālo rehabilitāciju kopumā ir saņēmuši 4 000 pacientu.

Taču ir problēma – psihosociālās rehabilitācijas programma līdz šim notiek īrētās telpās, kas nav ērtas un ir tikai daļēji piemērotas šāda pakalpojuma sniegšanai.

Tāpēc no  2012.gada biedrība par ziedojumos piesaistītiem līdzekļiem biedrība “Dzīvības koks” atjauno un rekonstruē ēku Dignājas pagastā, kurā varēs īstenot valsts apmaksāto psihosociālo rehabilitāciju cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības.

Pateicoties 2022.gadā Saeimas piešķirtajiem 200 000 eiro, centra rekonstrukcija ir gandrīz paveikta, bet saistībā ar būvmateriālu cenu sadārdzinājumu 2022.gadā, līdz remonta pilnīgai pabeigšanai pietrūkst 50 000 eiro, bet telpu aprīkošanai – 30 000 eiro. Lai darbi Dignājā neapstātos, esam uzsākuši akciju ““Dzīvības koks” par visiem un visi par Dignāju” kurā uzrunājam gan savus biedrus, programmu dalībniekus un plašāku sabiedrību – savu iespēju robežās ziedot līdzekļus, lai divu – trīs mēnešu laikā, mēs varētu nodot ēku (500m2), kurā ir 13 divvietīgas istabiņas un 4 telpas nodarbībām, lekcijām un psihoterapijai, kā arī palīgtelpas centra uzturēšanai. Jo vēzis nešķiro, tas katru gadu skar apmēram 80 000 cilvēku un lielai daļai no viņiem psihosociālās rehabilitācijas programma var dot spēku atgūties pēc slimības un atgriezties dzīvē – darbā un ģimenē, tāpēc šis ir ziedojums visiem Latvijas onkoloģiskajiem pacientiem!

Vairāk par ziedojuma mērķi:

Centrs Jēkabpils novadā, Dignājā par privātpersonu un uzņēmumu ziedojumiem, kā arī valsts piešķirtajiem līdzekļiem, top jau  desmit gadu garumā.

Pa šo laiku ir izdarīts ļoti daudz –  nostiprinātas ēkas nesošās konstrukcijas, izveidota siltumizolācija, uzlikts jumts, ielikti logi, ēka ir nokrāsota, daļēji sakārtota ārējā teritorija. Iekšpusē izveidota ūdensvadu un kanalizācijas sistēma, elektroinstalāciju tīkls, šobrīd notiek telpu apdare. Par ziedojumiem jau esam iekārtojuši un daļēji aprīkojuši ar elektrotehniku centra virtuvi, drīzumā sāksies darbs pie Fizisko aktivitāšu istabas izveides, kas arī taps par ziedoto naudu.

Lai pabeigtu centra būvniecību un tas varētu uzņemt pirmās onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas grupas, vēl ir nepieciešami naudas līdzekļi, dažādi materiāli un sadzīves lietas: materiāli sienu krāsošanai,  grīdām (lamināts, u.c.); flīzes vannas   istabām; santehnika (duškabīnes, podi, izlietnes, ūdens maisītāji); elektro preces (lampas, spuldzes utt.); mēbeles istabu iekārtošanai (gultas, skapji, plaukti utt.); segas, spilveni, gultasveļa, dvieļi; trauki, galda piederumi; elektrotehnika (ledusskapis, veļas mašīna, video un audio aparatūra tiešsaistes lekciju nodrošināšanai) utt.

Mums šobrīd pietrūkst 50 000 eiro, bet telpu aprīkošanai – 30 000 eiro.

Nedēļas laikā 205 “Dzīvības koka” biedri un psihosociālās rehabilitācijas programmu dalībnieki ir saziedojuši apmēram 8 000 eiro. Akcija “Dzīvības koks” par visiem un visi par Dignāju” turpināsies līdz savāksim centra pabeigšanai nepieciešamos līdzekļus.

Aicinām uzņēmumus un privātpersonas, onkoloģisko pacientu tuviniekus, kolēģus, visus, kas vēlētos būt mūsu ziedotāju vidū.  Būsim no sirds priecīgi apspriest jebkura veida ziedojumu un to, kā “Dzīvības koks” varētu izrādīt savu pateicību. Mūsu centrā ir paredzēts izveidot Pateicības sienu, uz kuras tiks pieminēti visi centra atbalstītāji, kas to vēlēsies; esam plānojuši speciālas plāksnītes pie telpām, kas iekārtotas par ziedotāju līdzekļiem utt.

Mūsu kontakti saziņai par ziedojumiem: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, tel. +371 67625339, ziedot iespējams arī mājaslapā: https://www.dzivibaskoks.lv/lv/ziedo

 

Komentāri

  1. pie laventa, kargina, krasovicka, ļipmana un cita skama ir jūsu nozagtā nauda, tur nekas nav jāziedo , vienkarši jākonfisce lai Jūs ārstētos.Katru plukatu kas piesegs šo Likumīgo Darbību, sodīsim īpasi.

    1. Eh, tas ir skumji, ka valdība ļoti apšaubāmiem ļautiņiem atdeva 40 000 000 eiro tautas naudas. Jāatdzīst, ka šie cilvēki, kuri saņēma labas gribas dāvinājumu, ir saistīti ar Maskavas Kremli un ”Ruzzkij MIR” filozofiju. Labāk lai tie 40 000 000 eiro paliktu latviešiem. No valdības puses tas bija nesmuki.
      Ar cieņu, Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *