Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: lsm.lv

Aicina uz mītiņu pašvaldībās

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2.martā, plkst.18 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu. Ar atbalsta akcijām iedzīvotāji ir aicināti paust, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai ir uzbrukums visai Eiropai, tās vērtībām, tāpēc visiem spēkiem ir jānosargā Ukrainas un visas Eiropas turpmākā neatkarība.

Pulcējoties uz mītiņiem Ukrainas atbalstam, Latvijas pašvaldību iedzīvotāji pievienosies tiem daudzajiem tūkstošiem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējo dienu laikā arī ir vienojušies līdzīgās atbalsta akcijās par neatkarīgu Ukrainu, nosodot Krievijas iebrukumu. Ikviena pašvaldība trešdienas vakarā, plkst.18, ir aicināta organizēt atbalsta mītiņus savā teritorijā, kādā pašvaldībai nozīmīgā vai publiski zināmā vietā, mudinot iedzīvotājus ierasties ar Ukrainas karogiem vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu vai agresiju.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis: “Krievijas iebrukums Ukrainā ir ne tikai pretlikumīgs un pārkāpj visas starptautiskās tiesību normas, tas ir uzbrukums visai Ukrainas tautai, ikvienam tās iedzīvotājam. Tie ir bērni, jaunieši, pieaugušie, seniori, kurus skar šī traģēdija, un ikvienam no viņiem šobrīd ir nepieciešams visas pasaules atbalsts, ir nepieciešams zināt, ka viņi nav vieni šajā smagajā situācijā. Aicinām arī pašvaldības Latvijā un to iedzīvotājus kopīgos mītiņos visā Latvijā, katrā pašvaldībā paust atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem cīņā par neatkarību. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Latvijas pašvaldībās jau tiek organizēti vairāki atbalsta pasākumi, taču tādiem ir jānotiek nepārtraukti, jo atbalsta plecs Ukrainas tautai ir nepieciešams katru dienu.”

Latvijas Pašvaldību savienība  kategoriski nosoda Krievijas agresīvo rīcību, rupji pārkāpjot starptautisko tiesību normas, 24.februāra naktī ievedot karaspēku un uzsākot plaša mēroga karadarbību Ukrainā. Paužot solidaritāti un atbalstu, LPS valde 24.februāra sēdē vienprātīgi pieņēma lēmumu aicināt visas Latvijas pašvaldības pie savas administratīvās ēkas vai pašvaldībai nozīmīgā vietā izkārt Ukrainas karogu, tādējādi atbalstot Ukrainas valsts neatkarību un teritoriju integritāti.

Reaģējot uz nopietno situāciju un LPS valdes pieņemto lēmumu, daudzas pašvaldības jau sazinājušās ar savām sadarbības pašvaldībām, lai noskaidrotu, kādu palīdzību tās var sniegt Ukrainai un tās iedzīvotājiem. LPS aicina ikvienu pašvaldību turpināt apzināt savas iespējas palīdzēt gan Ukrainā esošajiem iedzīvotājiem, gan tiem, kuri patvērumu no kara meklēs Latvijā.

“Esmu ļoti pateicīgs tām pašvaldībām, kuras ir gatavas izmitināt pie sevis bēgļus, gan arī sniegt dažāda veida atbalstu Ukrainā palikušajiem iedzīvotājiem. Aicinu katru pašvaldību arī turpmāk iesaistīties palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem. Pat vismazākais iespējamais atbalsts šobrīd ir liels. Visas pašvaldības kopā mēs esam liels spēks un kopā mēs varam sniegt maksimālo atbalstu traģēdijas skartajiem,” pauž G. Kaminskis.

Atgādinām, ka Ministru kabinets 24.februāra ārkārtas sēdē  mainīja Covid-19 pulcēšanās ierobežojumus, ārtelpās atļaujot pulcēties līdz 3000 personām, to pamatojot ar nepieciešamību rast iespēju plašākai sabiedrībai nevardarbīgā veidā paust viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē.

 

 

Komentāri

 1. Eiropa atrodas kara krustugunīs. Krievijas Federācija ir iebrukusi Ukrainas Republikā. Norit karš. Šajā trauksmainajā laikā ir svarīgi uzticēties drošiem un pārbaudītiem informācijas avotiem. Informāciju par kara norisi latviešu valodā var smelties pa LTV1 (mājaslapa: ltv.lsm.lv/lv/ltv1) un Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā (mājaslapa: lsm.lv/). Iesaku smelties svaigāko un aktuālāko informāciju tādos Ukrainas mēdijos kā 5 Kanal (mājaslapa: 5.ua/), Dom (mājaslapa: kanaldom.tv/), ICTV (mājaslapa: ictv.ua/ua/), Inter + (mājaslapa: inter.ua/ua). Šie TV kanāli ir pieejami bezmaksas satelītapraidē Ku diapazonā. Signāls tiek translēts no satelīta Astra 4A (4.8 E°). Televizorā ir jābūt iebūvētam DVB-S/DVB-2 resīverim. Var izmantot arī ārēju dekoderi. Būsim prātīgi un neļausimies Maskavas Kremļa propagandai un dezinformācijai! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs pasargā no ļauna! Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  Ar Latvju Dievu svētību, dievturis Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  #KrievijasAgresija #iebrukumsUkrainā #karšUkrainā #VolodimirsZeļenskis #Ukraina #SlavaUkrainai! #varonība #drosme #neatkarība #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #DievieteLaima #likteņaDieviete #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #dievturi #ticība #lūgšanas #Skolnieciņš

 2. Нынешняя Европа находиться на перекрёстке войны. Российская Федерация напала на Украинскую республику. Идёт война. В это тревожное и смутное время будем доверять только проверенным и достоверным источникам информации. Сведенья о ходе войны можно черпать на LTV1 (веб-сайт: ltv.lsm.lv/lv/ltv1) и на новостном портале Латвийских общественных СМИ (веб-сайт: lsm.lv/). Советую черпать свежую информацию на таких Украинских телеканалах как 5 Kanal (веб-сайт: 5.ua/), Dom (веб-сайт: kanaldom.tv/), ICTV (веб-сайт: ictv.ua/ua/), Inter + (веб-сайт: inter.ua/ua). Все эти телеканалы безоплатно доступны в спутниковое вещание, в Ku диапазоне. Сигнал транслирует спутник Astra 4A (4.8 E°). Телевизор должен быть оборудован ресивером DVB-S/DVB-2. А также можно пользоваться наружным декодером. Будем разумны и не поведёмся на Московскую пропаганду и прочею дезинформацию! Да благословят нас Латвийские Боги! Да защитят нас Латвийские Боги от зла! Слава Украине! Героям слава!
  С благодатью Латвийских Богов, язычник Сколниециньщь
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Слава Украине! Героям слава!
  #KrievijasAgresija #iebrukumsUkrainā #karšUkrainā #VolodimirsZeļenskis #Ukraina #SlavaUkrainai! #varonība #drosme #neatkarība #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #DievieteLaima #likteņaDieviete #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #dievturi #ticība #lūgšanas #Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *