Aicina uz akciju “VAI 8 CENTIMETRIEM IR NOZĪME?” pie Satversmes tiesas/papildināts/

Iniciatīva “100 kailcirtes” 7. martā plkst. 13.00 rīko akciju “Vai 8 centimetriem ir nozīme?” Kalpaka bulvārī, pretī Satversmes tiesai (Kalpaka bulvāra un Jura Alunāna ielas stūris). Satversmes tiesa šobrīd izskata lietu par normu noteikumos par koku ciršanu mežā, ar kuru samazināts galvenās cirtes caurmērs. Lietu rosināja Latvijas vides organizācijas, savukārt atbildētājs tiesas procesā ir Ministru kabinets.

Tiesā kā pieaicinātās personas uzstājas dažādi eksperti, tai skaitā meža nozares pārstāvji. Sabiedrība nav pieaicinātās personas statusā, taču meži kā ekosistēma tiešā veidā skar sabiedrības intereses, tāpēc iniciatīva “100 kailcirtes” aicina pulcēties pie Satversmes tiesas sēdes dienā, lai paustu atbalstu mežu saglabāšanai un to ilgtspējīgai apsaimniekošanai.

Akcijas rīkotāji vēlas atgādināt, ka meži nav uzlūkojami tikai kā koksnes ieguves resurss un ekonomiska vērtība, bet kā ekoloģiska sistēma, kas uztur bioloģisko daudzveidību, uzkrāj oglekli, nodrošina cilvēku dzīves vides kvalitāti. Arvien jaunāku koku izciršana to apdraud.

Akcijas dalībnieki aicinās Satversmes tiesu ieklausīties iesaistītajā pusē – sabiedrībā – un atcelt grozījumus noteikumos par koku ciršanu mežā.

 

 

Akcijas laikā, lai valodas Satversmes sētiņā raiti raisītos,  sagatavotas trīs tematisku dziesmu repertuāru, ar kuru aicināts iepazīties ikvienu mežu akcijas dalībnieku:

Komentāri

  1. Tas tiesam ir aarkartejs stavoklis.jo mezi ir musu latvijas dabas bagatiba.un zalais zelts.vide ekologija un .skaistums..latvija bija tik zala bet tagad tada izpostita un noplukusi ar izrobotiem meziem
    Kaut kas ir jadara lietas labaa un jaaizliedz ar likumu.jo mezi tiek nezeligi izcirsti…tie jasaglabaa.jo.visatlautiba mezu izcirsanaa ir tiktalu ka tadu riktigu mezu vairs latvijaa nav..vai nu izcirtumi vai kailcirtes..cert valsts mezi cert privatie…tada sajuta ka latvijaa vairs nebus vajadzigi ne kokmateriali ne malka ne ekologija..ne vides un biotopa saglabasana..iet bojaa ogu vietas senu vietas…tuksums .ekologiski.koki razo skabekli atdzesee gaisu un to attira..dzivojam visatlautiba laikmetaa ar lozungu grabt un zagt cik var..kamer var.tada mezu iznicinasana nebija pat padomju laikaa…atceros bernibaa ar omi gajam mellenes kas par mezu bija .ar autobusu ogotaji brauca no citiem novadiem pat apnaldijamies..tagad no ta meza palikusas tikai strenmeles un tas pasas rudenii izcirta…kas notiek latvijaa.tas ir vairak kaa aarprats un nepratas

  2. Jā, aizliedziet vispār mežus apsaimniekot un apturam vienu no lielākajiem tautsaimniecības stūrakmeņiem – Latvijas ekonomikai jau mežsaimniecību nevajag vispār, nē, mums viss jau tāpat ir rožaini. Latvijā ir pietiekami daudz mežu, kas atstāti dabas daudzveidībai un aizsardzībai, bet grib vēl un vēl tos meža īpašniekus ierobežot – tā tik turpināt. Un tie, kas kauc, ka visu izcērt un mežu LV nav, laikam no šosejām nost vispār nenobrauc, kartes neskatās, bet viedokli par to izteiks.

  3. tavuprat tautsaimnieciba nozimee pilniga mezu iznicinasana..ir divi jedzieni saimniekot un izsaimniekot..tadam mezkopim ka tev vajadzetu mezu atnemt..un vel kriminallietu ierosinat par dabas postisanu..skumji ka mezs tev noziimee tikai pelna sodienai nedomajot par ritdienu ta un pastavesanu ilgterminaa…ar dabas liegumuem par maz lai mezi pilditu savas funkcijas visas izpausmes..duraks tu ne mezkopis.

  4. Un ko es iesaksu so vasaru…dolbajobi izcirtusi pedejas mellenu vietas…musu pusee vairs mezaa nebus be bruklenu ne mellenu…kuraa laikmetaa vel tada alkatiba bijusi..nevienaa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *