Aicina piedalīties starptautiskā pētījumā par sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava”, Tartu Universitātes Zooloģijas katedras, Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes Mežsaimniecības un meža ekoloģijas katedras un Lietuvas Dabas izpētes centra zinātnieki veic kopīgu pētījumu par sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem – vilkiem, lūšiem un lāčiem, kā ietvaros visās trīs Baltijas valstīs tiek veikta iedzīvotāju aptauja, izmantojot interneta vidē aizpildāmas anketas.

Lielie plēsēji ir pretrunīgi vērtētas sugas, kas nereti ir iesaistītas konfliktos ar cilvēku interesēm, tādēļ, plānojot lielo plēsēju aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumus, ir svarīgi ņemt vērā sabiedrības viedokli. Ikviena cilvēka dalība šajā aptaujā ir svarīga, lai gūtu reprezentatīvu ieskatu Baltijas valstu iedzīvotāju attieksmē, jo šī kopīgā pētījuma rezultāti veicinās zinātniski pamatotu lielo plēsēju populāciju apsaimniekošanu un konfliktu ar cilvēkiem mazināšanu. Ir svarīgas atbildes no dažādu vecuma grupu, dzīvesvietu un profesiju pārstāvjiem. Nozīmīgs ir katrs individuālais viedoklis!

Aptaujas anketu varat aizpildīt saitē – https://survey.ut.ee/index.php/431354?lang=lv – līdz šī gada 31. martam!

Iepriekšējo reizi līdzīga aptauja Baltijas valstīs veikta 2005.–2006. gados, bet Latvijā pēdējā šāda veida aptauja veikta 2017. gadā. Sekojošajos gados notikušas izmaiņas gan lielo plēsēju populācijās, gan to apsaimniekošanas pasākumos un ar šiem dzīvniekiem saistītajos konfliktos. Latvijā pēdējo gadu laikā sabiedrības uzmanības lokā bieži nokļuvuši gan lāči, gan arī lūši, līdz ar to ir nepieciešams aktualizēt zināšanas par tagadējo sabiedrības attieksmi pret lielajiem plēsējiem. Nozīmīgi ir arī salīdzināt Latvijas aptaujas rezultātus ar kaimiņvalstu rezultātiem, jo mūsu valstī dzīvojošie vilki, lūši un lāči ir daļa no Baltijas plēsēju populācijām.

Būsim pateicīgi par Jūsu atsaucību un ieguldījumu! Tas mums palīdzēs šo sugu aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumu plānošanā ņemt vērā sabiedrības viedokli un intereses.

 

Komentāri

 1. Pirmais!Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Viltvārdi, “Skolnieciņš saka: 12.03.2023 12:45” kāpēc tu valkā manu vārdu? Un kāpēc tu kopē un parodē manu rakstības stilu? Kāpēc tu zodz manu digitālo identitāti un marginalizē manu viedokli? Tu tagad lieto tās mirkļbirkas, kuras es lietoju, lai paustu atbalstu Ukrainai un ukraiņu tautai. Ja tu nespēj sagremot, ka es esmu pret krievijas uzsākto karu Ukrainā, tas tev nedod it nekādas tiesības valkāt manu segvārdu un parodēt manis rakstīto. Tu vari aizvākties prom uz krieviju un tur dzīvot. Kas tev to liedz? Bet Latvju Dievi nav vainīgi par to, ka mana politiskā nostāja nedod tev mieru.

  2. Neaiztiec Latvju Dievus! Izbeidz nomelnot dievturību un latvisko kultūru ar savām muļķībām! Tev tagad ir jautri un smieklīgi šādi darboties. Bet tādā veidā tu tikai grauj latviešu tautas vērtības un tikumus. Prūšu tautas vairs nav, prūšu valoda vairs nekur neskan. Un prūšu tautas izzušana sākās ar to, ka tika aizliegta seno baltu tautu kultūra un seno baltu tautu ticība. Un tu tagad izsmej latviešu tautas ticību. Tu esi neģēlis, kuram nerūp latviešu tautas nākotne, un kurš posta latviešu tautas garīgo mantojumu, uzdodoties par to, kas tu neesi. Izbeidz zagt manu segvārdu un rakstīt no tā visādas dīvainības!!!

 2. Ironiski. It kā ir vārda brīvība. Bet kā var realizēt savu iespēju izteikties, ja tevi izmies, izzobos, marginalizēs un piedēvēs tev visādas riebeklības??? Man nepatīk, kad manu segvārdu zog un nelietīgi valkā. Es esmu Latvijas patriots, es cienu latviešu tautu un Latvijas valsti. Man nepatīk, kad kāds cilvēks zog manu digitālo identitāti un raksta manā vārdā visādas muļķības. Es teiktu, ka pat aizvainojošas un aizskarošas riebeklības. Ntz.lv redz, kurš cilvēkā kur, ko un kā raksta. Kāpēc ntz.lv portāls nevar dzēst segvārdu zagļu ķengas? Dati par manu telefonu, ko kura tagad es rakstu: Ierīce: Mozilla/5.0 (Linux; Android 11; Nokia C20) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/111.0.0.0 Mobile Safari/537.36
  IP: 80.89.76.232. Ntz.lv salīdziniet datus. Izdzēsiet lieko. IP adresi jūs redzat, citus metadatus arī.

  1. Tas ir labi, ka savus ciparīšus nopublicēji, bet ar to vien ir par maz, lai viss būtu čikeniekā prasās arī tavs kailfoto.
   Bet, ja nopietni, kurš normāls cilvēks visās malās publicēs savus ciparīšus, tas var liecināt tikai par ku-kū komplektā ar visiem taviem dieveļiem un pašu galveno dievu Zildeguni priekšgalā.
   P.S. tavās aprindās Zildeguņa dievība ir jo īpaši iecienīta.

   1. 2023 saka: 13.03.2023 10:13 Ntz.lv komentāru autoru metadatus lieliski redz. Ja jau universitāte, kurā es mācos, redz manus datus un sūta e-pasta vēstuli ar tiem ik reizi, kad es ielogojos, tad arī ntz.lv portāls visu redz. Kopš fašistiskā krievija iebruka Ukrainā e-studijās ir pastiprināti drošības noteikumi, tāpēc mans e-pasts ir pilns ar vēstulēm, kurās ir šie dati.
    Un, jā. Citēju tevi: “Bet, ja nopietni, kurš normāls cilvēks visās malās publicēs savus ciparīšus, tas var liecināt tikai par ku-kū”. Tātad tu šādi smīkņā par Pabrika kungu! Zagt svešu digitālo identitāti ir slikti!!!
    Bijušais Aizsardzības ministrs Artis Pabriks soctīklos nācis klajā ar paziņojumu – viņa vārdu izmanto krāpnieki un izliekas par viņu.

   2. Nav vērts kavēt laiku , lai Skolnieciņam kaut ko spētu ieskaidrot, tur izskatās “ku- kū’ kopā ar slimīgu apsēstības izpausmi, brauc tikai pa savu sliedi ar klapēm uz acīm un ausīm, tāds var mācīties visu mūžu gaudojot par grūto dzīvi, bet būs un paliks tikai Skolnieciņš – Cibiņš….mūžīgais upuris…

    1. Matilde saka: 13.03.2023 19:53 Tu pati esi apsēsta. Es pār dievturību rakstu reti, bet šis cilvēks manus vārdus marginalizē, kopē manu komentāru fragmetus un apviebo tos ar saviem murgiem, tā ir personas marginalizēšana. Ntz.lv administrācija šo personu negrib dzēst. Bet tu anonīmā matilde dziedi līdz šim segvārdu zaglim un piebalso viņam. Ekspertai.eu (lietuviešu ziņu portāls) tur pie katra anonīmā komentāra stāv publiski redzam IP adrese, lai šāda gānīšanās nenotiktu. Bet ntz.lv rokas par īsu. Un izdzēst segvārdu zagļa gaudošanu viņi nemāk. Un tu saki apsēsts, apsēts. Tev smieklīgi, ja mani izsmej. Bet ja kādas kristiešu draudzes veblapu šādi izķengātu? Taisnā matilde taisnības cīnītāja būtu sašutusi. Tā, lūk. Un tev šķiet normāli, ka manu segvārdu drīkst zagt ikviens un valkāt to pēc jebkādas patikas, vai ne???

     1. Nemelo, es tavā vārdā nerakstu, jo, izmantot Skolnieciņa niku, ir tas pats kas pašam būt ku-kū Skolnieciņam.
      Kad publicēsi savu kailfoto?
      Kāpēc nepiemini tavu aprindu pašu galveno dievu Zildeguni?

     2. Pavisam nopietni, tu esi tik slimīgi apsēsts, ka pat nesajēdz to, ka pats ar savu apsēstību pats sevi esi radījis par apsmiekla objektu..Ko tur tev skaidrot, ja pieaudzis students būdams, esi tik prāta apdalīts…

      1. Matilde saka: 14.03.2023 14:22 Tu uzskati, ka zagt svešu digitālo identitāti ir labi? Kā justos tavi baznīcēni, ja pret viņiem realizētu tās pašas metodes, ko pret mani? Piemēram, nekādu skaidras naudas ziedojumu baznīcēniem, tikai elektroniski naudas pārskaitījumi par kuriem būtu jāatskaitās VID’ā. Un nekādu NĪN atlaižu baznīcēniem, nekādu sabiedriskā labuma organizāciju atvieglojumu baznīcēniem. Bet aplikšanu ar nodokļiem ir jāveic tāpat kā izklaides industrijas pārstāvjiem.

 3. Ziņu portālā ekspertai.eu pie katra anonīma komentāra stāv redzama IP adrese. Te rīkoties analoģiski nav problēmu.

 4. Lai sasper tevi jods viltvārža-sumpurni un atpestī portālus no šitā uzbāzīgā tumsoņa!
  Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Skolnieciņš saka: 12.03.2023 20:31 Kā jods var kādu saspert? Jods ir ļauns gars. Vai ņirgāties tev nav apnicis?

  2. Segvārdu zagli, Skolnieciņš saka: 12.03.2023 20:31, Latvju Dievu vārdā es atgriežu visus tavus zaimus tev pašam atpakaļ! Latvju Dievu vārdā lai top!

   1. Kaka lāsti debesīs nekāpj viltvārdi un provokator.Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
    Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
    #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

 5. Jošuam mazertop!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 13.03.2023 17:48 Tu esi sūda lielkrievu šobinists un krievu imperiālists kurš gānās internetā. Tev kā krievam zākāšanās patīk! Ej Ellē, “ruzzkij mir” adept!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *