Aicina piedalīties izstādes veidošanā un stāstīt savus «ceļasomas» stāstus

Pavasarī Kandavas mākslas galerijā «Vējspārns» tiks atklāja kāda īpaša un arī ceļojoša izstāde «Bagāža. Ceļasomas stāsts.» Tai jau atlasīti izstādāmie priekšmeti, kas pārstāv dažādus laikmetus. Top arī mākslas objekts, bet noslēdzošais un svarīgais posms – cilvēkstāsti. Proti, ikviens Tukuma novada iedzīvotājs līdz 15. februārim ir aicināts iesaistīties un dalīties ar savu personīgo “somas stāstu”.

Ne tikai ceļojot…

“Mūsu ikdienas gaitās mums garām paiet liels cilvēku skaits, daudziem no kuriem līdzi ir kāda ceļasoma, taču mēs reti aizdomājamies – kāds varētu būt šo garāmgājēju somu saturs. Kādam tā ir neatņemams ceļojuma atribūts, citam – darba instruments, bet vēl kādam – izglābšanās līdzeklis, patvērums no ikdienas un mierinājums,” ideju skaidro projekta autori, kuru vidū arī Jaroslavs Romanovičs, Kandavas kultūras nama projektu vadītājs. Un viņš aicina: ja arī jums ikdienas lietošanās vai arī glabāšanā ir šāda īpašā soma, esat aicināti to nofotografēt un kopā ar aprakstu par to, ko tā jums nozīmē vai ir nozīmējusi iepriekš, nosūtīt uz adresi: jaroslavs.romanovics@tukums.lv. Izstādes veidotāji ar stāstiem iepazīsies, tos atlasīs un saistošāko stāstu autorus uzrunās dalībai izstādē. Kā minēts, noslēgumā izstāde būs skatāma ne tikai Kandavā, bet arī citviet novadā un ārpus tā, tostarp Rīgā.

Tie esam mēs

Šim projektam tā veidotāji iedvesmojošies no piemēriem citviet Latvijā. Piemēram, Lubānā pērn tikuši apkopoti 330 vietējās kopienas stāsti, kas vēlāk pārtapuši jau pavisam jaunā mākslas notikumā – sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem veidotā izrādē «Pieaugšana», kas izrādīta Lubānas stacijas ēkā. Ko līdzīgu – ar izstādes starpniecību pavērt kaut mazu lodziņu tajā, kādi mēs novadnieki esam – iecerējuši arī šīs idejas autori. Bet šī pasākuma izdošanās, protams, lielā mērā atkarīga no tā, cik mēs visi – šai novadā dzīvojošie – būsim gatavi iesaistīties, tādēļ vēlreiz – ja jūsu ceļojuma soma vai portfelis ir ar interesantu vēsturi vai stāstu, – jāpadalās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *