Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina personām ar invaliditāti iegūt bezmaksas izglītību

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) ir sākusi vasaras uzņemšanu nākamajam mācību gadam 17 vidējās profesionālās izglītības, tālākizglītības un profesionālās augstākās izglītības programmās. Šī ir iespēja iegūt izglītību un atbalstu pilnīgi bez maksas personām ar invaliditāti, prognozējamu invaliditāti vai funkcionāliem traucējumiem no 15 gadiem līdz pat pensijas vecumam.

SIVA aicina pieteikties mācībām ikvienu, kurš vēlas rast vai atgūt savas spējas strādāt un pilnvērtīgi integrēties sabiedrībā. SIVA izglītības iestādēs ir radīta īpaši pielāgota vide, lai nodrošinātu visas ērtības un nepieciešamo atbalstu.

Studentiem un audzēkņiem mācību laikā ir iespēja dzīvot dienesta viesnīcā, ir nodrošināta ēdināšana pēc nepieciešamības, kā arī SIVA nodrošina transportu uz dienesta viesnīcu. Visa mācību procesa laikā ir pieejams SIVA speciālistu (fizioterapeita, ergoterapeita, karjeras konsultanta, psihologa u. c.) atbalsts. Paralēli mācībām studentiem un audzēkņiem ir iespēja iegūt B kategorijas autovadītāja apliecību. Pieejamas arī daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas – vokālais ansamblis, trenažieru zāle, baseins, novuss, galda spēles, galda teniss, koncerti, dzejas un citi tematiskie vakari, kā arī radošās darbnīcas.

Lai sāktu mācīties SIVA izglītības iestādēs, ir jāpiesakās profesionālās piemērotības noteikšanai. Tajā SIVA speciālisti, ņemot vērā iepriekš iegūto izglītību, intereses un veselības stāvokli, izvērtēs un ieteiks piemērotāko izglītības programmu. Profesionālā piemērotības noteikšana ir valsts apmaksāts pakalpojums. Pieteikties pakalpojumam iespējams SIVA mājaslapā vai zvanot uz SIVA piemērotības noteikšanas informācijas tālruni.

 

Plašāka informācija: https://www.siva.gov.lv/lv

Komentāri

 1. “Simtlatnieku programma” bija ļoti izglītojoša. Ļoti, ļoti. Tik paši “Simtlatnieku programmas” pieņēmēji Darba likumu un Latvijas Republikas Satversmi nav lasījuši vispār. Skumji. It kā lieli kungi un lielas dāmas, bet pieļauj kļūdas par kurām skolēnam būtu pat kauns.

  1. Kur palika stāsti par kapu mūri, ledusskapja purināšanu un slieku-tārpu dieviem?

   1. Par “Simtlatnieku programmas” netaisnībām Valdim Dombrovskim, kura paraksts stāv uz MK noteikumiem, uz kuru pamata notika “Simtlatnieku programma”, es aizrakstīju draudzīgu e-pasta vēstuli no sava studenta e-pasta. Arī viņa pārstāvētajai partijai «Jaunajai Vienotībai» aizrakstīju draudzīgu, mīļu un foršu e-pasta vēstuli. Es no nabadzības nekautrējos. Tāpat man vel gads universitātē ir jānomokās, lai dabūtu bakalaura grādu dabaszinātnēs. Bet puspabeigtā inženierzinātņu bakalaura grāda kredītpunkti man visticimāk tiks atzīti kā C daļas kursi, bet par to būs vel jāmaksā. Man patīk sūtīt radošus e-pastus no sava studējošā e-pasta. Esmu draudzīgs.

    1. Tu ar savu nabadzību lielies, tu to uzskati par savu lielāko vērtību, jo tā ir tavs iztikas avots, ar to tu diedelē, ubago un šantažē.
     Strādāt ne proti, ne gribi, vienīgais ko proti, ir rakstīt sūdzības un visiem visur bāzies virsū ar savu nabadzību.
     Tev tava nabadzība ir kaut kāda garīga slimība viena no mazohisma daudzajiem paveidiem.

     1. 2023 saka: 04.07.2023 22:30 Atšķirībā no baznīcēniem, kuriem sabiedrība ziedo reālu naudu, man neviens neko nav ziedojis, izņemot manus vecākus. Es vienkārši izmantoju savu vārda brīvību. Varbūt priekš kāda es esmu uzmācīgs knislis, tomēr par problēmām ir jārunā. Cilvēki veido pasauli. Un Dievi dod iespēju cilvēkiem veidot pasauli labāku vai sliktāku nekā tā ir.

     2. 2023 saka: 04.07.2023 22:30 Kam man strādāt? Reāli. Es jau strādāju pa vasarām pirms studēšanas RTU un arī RTU studiju laikā. Ko man tas deva? Neko. Man ir puspabeigts bakalaura grāds ķīmijas inženierzinātnē. Darbā par ķīmiķi mani neņem. Un kad es mācos, es nevaru strādāt. Vai esi domājis, cik grūti ir braukāt uz Rīgu katru mācību dienu? Ceļā esmu noguris. Nav naudas, lai normāli paēstu. Un vel laborus jātaisa. Tas ir čakars.
      RTU laikā es īrēju kojās gultasvietu blakus Teikas vidusskolai, tagad man priekš tā naudas nav. Pa vasaru es atpūšos.

     3. 2023 saka: 04.07.2023 22:30 Es nevienu nešantažēju. Vienkārši Valdis Dombrovskis, “Simtlatnieku programmas” tēvs, savulaik piešķīra stipendiju vienai meitenei no RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes. Es arī tur mācījos, tagad es mācos dabaszinātniekos.
      Valdis Dombrovskis ir lāga vīrs, viņš uz manu e-pastu nedusmosies. Varbūt pat stipendiju iedos. Varēšu sportot. Augumu uztrenēt. Labi ēst. Zobus salabot. Dzīvot dzīvoklī Rīgā. Autovadītāja tiesības iegūt. Un savu diplomdarbu izstādāt kādā foršā Rīgas zinātniskajā institūtā. Viss ir iespējams.

   2. 2023 saka: 04.07.2023 21:26 Sociālie dienesti drīkst pārbaudīt ģimeniem ar bērniem ledusskapi, lai uzzinātu, vai ir ko ēst. Taču atteikt brīvpusdienas skolā, jo redz laukos visi ir tādi, ir ļauni. Empātija un dvēseles gaisma ir svarīga.

 2. Cik tad tev ir to puspabeigto bakalauru?
  Kāpēc esi iedomājies, ka ar pabeigtu bakalauru tu kādam būsi vajadzīgs, jo tāpat, izņemot sūdzību cepšanu, tu citu neko neproti darīt.
  Tev pat doktorantūra nevar līdzēt, ja nu vienīgi kā izpētes objekts psihisko slimību pētniecības studentiem.

  1. 2023 saka: 04.07.2023 23:09 Kāda dokturantūra? No sākuma iet maģistri. Dokturantūra ir domāta tiem, kas tālāk grib strādāt zinātnē un mācīt citus. Parastam cilvēkam pietiek tikai ar maģistratūru.
   Nu re kā, tu mani uzskati par psihiski slimu tikai tāpēc, ka es esmu pagāns. Piedod. Bet neopagānisms ir Eiropas nākotne.
   Tu kā kristietis neieredzi pagānus. Ja tu būtu ateists tad vienlīdz slikti izturētos gan pret kristiešiem, gan pret pagāniem. Un vel tu iesmej par nabagiem. Vai zināji, cik grūti bez naudas ir studēt? Tas ir grūti. Un tu domā, ka RTU ņem visus pēc kārtas budžetā? Tad tu maldies.

  2. 2023 saka: 04.07.2023 23:09 Tu par manām neveiksmēm iesmej. Vai zināji, ka senāk ķīmijas inženieros (ķīmijas tehbologos) bija 70 budžeta studiju vietas un paralēlajā programmā ķīmijas dabaszinātniekos bija 35 budžeta studiju vietas. Visi RTU dabaszinātņu ķīmiķi izkrita, bet palika ap 20 ķīmijas tehnologu. Mani par šādu atbirumu it neviens nebrīdināja. LU ķimiķus absolvē ap 50 cilvēku. Un jāmācās ir ne 4 gadi, bet vien 3 gadi.

  3. 2023 saka: 04.07.2023 23:09 Es strādāšu laboratorijā, piemēram, pārtikas ražotnē vai kosmētikas ražotnē. Darba iespējas man ir plašas. Un alga man būs virs 1500€ bruto. Jo mana studiju programma ir pieprasīta. Tā kā vari skaust arī tālāk. Man neviens stipendijas nav dāvājis. Vienkārši studenti Latvijā ir ģlēvi un nerunā par sociālajām problēmām. To arī pie varas esošie izmanto. Par problēmām ir jārunā. Un es runāju. Rakstu. Es ticu, ka pie varas esošie ieklausīsies manos vārdos.

  4. 2023 saka: 04.07.2023 23:09 Bet par “Simtlatnieku programmu” es turpināšu rakstīt. Man nav ko kautrēties. Varu arī angliski uz Briseli aizrakstīt. Lietišķie pierādījumi man ir nobildēti un ieskenēti. Ir visādi cilvēktiesību kantori, kam es varu rakstīt. Būs nauda. Tad varu arī aizbraukt un papīrus nodod klātienē. Kur problēma?

 3. Tas , ka kāda profesija ir pieprasīta, vēl nenozīmē, ka tu būsi pieprasīts darba tirgū, jo tev ir problēmas ar komunikāciju, precīzāk sakot, esi utu meklētājs citu ”kažokos” kaut paša ”kažoks” ir īsts utu perēklis un tādus pretekļus neviens neciena.
  Kad saņemsi tos 1,5K euro bruto, tad arī parunāsim, bet pagaidām tu esi tikai tukšmuldētājs ar caurvēju galvā.
  Un tādu lūzeri apskaust…..

  1. 2023 saka: 05.07.2023 13:38 Nabagus par lūzeriem var apsaukāt tikai idioti. Tu kā kristietis ienīsti pagānus un senos Dievus. Taču tev šķiet normāli, ka kristīgā baznīca no sabiedrības un valsts ubago naudu. Bet mecenātisms un mentoru programmas tev ir svešs jēdziens.
   Komunicēt es māku. Vienīgi angļu valoda man ir problēma, bet to es pielabošu. Rudenī es jau būšu treškursnieks. Ņirgāties par gudriem studentiem var tikai morāli kropļi. 2023 saka: 05.07.2023 13:38 Un kas esi tu?

 4. Tev viss ir slapjo sapnīšu veidolā- kaut kad angļu valodu pielabosi, kaut kad autotiesības iegūsi, kaut kad sportosi, kaut kad augumu uztrenēsi, kaut kad zobus salabosi, kaut kad labi gatavot iemācīsies, kaut kad bakalauru iegūsi, kaut kad 1,5K euro saņemsi, kaut kad tev būs dzīvoklis Rīgā.

  To visu tu esi šeit uzskaitījis, es tikai visu savilku vienkopus.
  Tādas fantāzijas stāsta garīgo problēmu skolu audzēkņi…

  1. 2023 saka: 05.07.2023 15:35 Bet visus manus sapņus man ir atņēmusi nabadzība. Es studēju izdzīvošanas režīmā. Diemžēl RTU man nebija izredžu dabūt stipediju pat ar vidējo atzīmi 8 balles un ar kaudzi godalgotām vietām mācību priekšmetu olimpiādēs, protams, novada līmenī. Vienīgi pamatskolā es biju valsts olimpiādē. Un nostartēju es viduvēji.
   Diemžēl pilna laika klātienes studenti nevar mācīties un vienlaikus strādāt. Zinātnē neviens darbu nedod ar nepabeigtu bakalauru.
   «Tādas fantāzijas stāsta garīgo problēmu skolu audzēkņi…» Valdis Dombrovskis parakstīja un akceptēja “Simtlatnieku progammu” par labu esam. Tātad lai viņš uzņemas politisko atbildību par savas rīcības sekām. Ironiski, ka nabagiem stipendijas atsaka. Piemēram, Simtsgades stipendiju iedeva manai klasesbiedrenei ar vidējo atzīmi 7 balles. Bet man ar 8 ballēm nekā nebija. Ironiski. Valsts ņirgājas par nabagiem. Tad arī nabagi drīkst piesaukt Dievieti Temīdu un pastāstīt apkārtējiem par nelikumībām un nejēdzībām. “Simtslatnieku programma” ir valsts noziegums pret saviem iedzīvotājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *