Aicina atsaukties vietējos meistarus un nomas vietas

Lai veicinātu lietu labošanu un ilgāku lietošanu, darbu sākusi digitāla platforma Lietovelreiz.lv.Platformā vienuviet iespējams atrast dažādus remonta un nomas pakalpojumu punktus visā Latvijā, kā arī saņemt katalogā pieejamās preces vai nu bezmaksas vai uz nomu, tādējādi samazinot nepieciešamību jaunu lietu iegādei, veicinot esošu lietu ilgāku mūžu un ļaujot ikvienam arī ietaupīt naudu. Lai piedāvājums būtu pēc iespējas plašāks, platformas izveidotāji aicina atsaukties vietējos meistarus un nomas vietas.

Piedāvājumā uz nomu tiek piedāvātas elektroierīces, datortehnika, sporta un tūrisma inventārs, spēles, kā arī citas ikdienā nepieciešamas lietas – sākot no makaronu pagatavojamās mašīnas un e-grāmatu lasītāja līdz pat būvniecības fēnam un teleskopam. Ievērojamu pienesumu dažādu ikdienas lietu klāstā devis Gētes institūts Rīgā, iekļaujot savu Lietu bibliotēku jaunajā platformā.

 

“Ne katru lietu mums vajag īpašumā, īpaši tās lietas, kuras lietojam vien pāris reizes gadā! Ar šo platformu vēlamies paildzināt un izstiept lietu dzīvi: popularizēt dažādu lietu aizņemšanos jeb nomu, atkārtotu lietošanu un no otras puses – veicināt labošanu. Laika gaitā, cerams, mūsu kartē varēs atrast visspecializētāko meistaru un visplašāko nomas klāstu. Tā būs arī iespēja ietaupīt naudu un nekrāt pilnus plauktus ar lietām, kuras neizmantojam,” saka Evija Ozola-Ozoliņa, platformas izstrādes projekta vadītāja.

 

Platforma darbojas kopš 1. novembra un katru dienu pievienoti jauni pakalpojumu punkti un uzņēmumi; nomas klāsta piedāvājums tiks papildināta ar jaunām lietām. Lai piedāvājums būtu pēc iespējas plašāks, platformas izveidotāji aicina atsaukties vietējos meistarus un nomas vietas.

 

Aicināti atsaukties nomas punkti, remontmeistari (kurpnieki, drēbnieki, pulksteņmeistari, elektrotehnikas u.c. sadzīves lietu meistari) kā arī cita veida komersanti, individuālie komersanti vai iniciatīvas, kas veicina lietu atkārtotu lietošanu, piemēram, grāmatu apmaiņas plaukti, labdarības veikali vai vietas, kur bez maksas iedzīvotāji var uzpildīt līdzpaņemto ūdenspudeli.

 

Izstrādāji cer, ka laika gaitā šī platforma būs vieta, kur vienkopus varēs atrast visus labākos un spēcīgākos aroda meistarus, un palīdzēs tos savest kopā ar klientiem.

 

Ikviens, kas vēlētos tikt iekļauts platformā, aicināts rakstīt uz lietovelreiz@zerowastelatvija.lv vai zvanīt: 29926491.

 

Plaformu izstrādājusi biedrība “Zero Waste Latvija” kopā ar partneriem – biedrību “Zaļā brīvība”, SIA “CleanR”, SIA “ZAAO”, un SIA “Eco Baltia VIDE”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *