Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina atsaukties atlikušos 2008.gada krīzes skartos parādniekus

Swedbank dzēsusi parādus 124 miljonu eiro apmērā un aicina atsaukties atlikušos 2008.gada krīzes skartos parādniekus sakārtot savas saistības vēl šī gada laikā, pirms dzēstie parādi tiks aplikti ar Iedzīvotāju ienākuma nodokli.

 

Pirmskrīzes kredītu dzēšanas ietvaros, Swedbank ir dzēsusi parādsaistības vairāk nekā 124 miljonu eiro apmērā. Jau ziņots, ka 2008. gada krīzes neatrisināto parādu dzēšana kļuva iespējama pēc Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Kredītiestāžu likumā 2020.gadā. Tika lēsts, ka šajā parādu dzēšanas programmā, Swedbank varētu izskatīt saistību samazināšanu vai dzēšanu vairāk nekā 3100 līgumu.

 

Kopā no saistībām Pirmskrīzes kredītu dzēšanas ietvaros Swedbank ir atbrīvojusi vairāk nekā 1500 klientu, kuri 2008.gada krīzē bija vai nu kredītņēmēji, vai arī galvinieki citiem aizņēmējiem. Banka aicina ikvienu klientu, kurš kvalificējas parādu dzēšanai, izmantot šo iespēju līdz šī gada beigām. Nākamgad visām dzēstajām saistībām jau tiks piemērots Iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

 

Kopš izmaiņas likumā stājās spēkā, banka pilnībā (100% apmērā) ir dzēsusi vairāk nekā 630 līgumu. Pilna apmēra saistību dzēšana tika piemērota personām, kuras atbilst sociāli jutīgām sabiedrības grupām, piemēram, daudzbērnu ģimenēm, par maznodrošinātām vai trūcīgām atzītām personām u.tml. Tāpat pilna apmēra parādu norakstīšana attiecināta arī uz tām personām, kuras līdz šī gada 31. decembrim būs sasniegušas pensijas vecumu, un tiem klientiem, kuri ir vienojušies ar banku Swedbank Sociālā izlīguma ietvaros.

 

Pārējiem 2008.gada krīzes skartajiem aizņēmējiem, kuriem palika nenokārtotas saistības ar banku, parādu apjoms tika samazināts līdz pat 90% apmērā. Teju ceturtā daļa klientu, kam parādi dzēsti par 90%, ir savas atlikušās saistības jau nokārtojuši vai ir vienojušies ar banku par maksājumu grafika sastādīšanu. Kopumā 90% parādu dzēšana piemērota teju 2500 aizdevuma līgumu.

 

Kā uzsver Lauris Mencis, Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs: “Saeimas lēmums, ļaujot norakstīt 2008.gada parādus, bija iespēja bankām ekonomiskajā apritē atgriezt tos parādniekus, kas nesamaksāto parādu dēļ bija nonākuši ēnu ekonomikas varā. Sākotnēji Swedbank  plānoja dzēst kredītus 110 miljonu eiro apmērā, tomēr procesa gaitā esam raduši iespēju parādsaistības samazināt vēl par papildu 14 miljoniem, tādejādi kopējā dzēstā saistību summa ir 124 miljoni eiro. Atkārtoti vēlamies aicināt tos klientus, kuriem pirmskrīzes parādsaistības vēl nav nokārtotas, sazināties ar banku šogad un neatlikt risinājumu uz vēlāku laiku. Jau nākamgad, ņemot vērā likumā noteiktos termiņus, bankas dzēstā kredīta summa tiks aplikta ar Iedzīvotāju ienākumu nodokli, kas jāsamaksā klientam.”

 

Swedbank īpaši aicina atsaukties klientus, kuri kvalificējas 100% saistību dzēšanai, jo, saskaņā ar likumu Par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9. panta 351 punktu, dzēšot saistības pēc šī gada beigām, klientam būs jāmaksā iedzīvotāja ienākuma nodoklis. Līdz ar to šis gads ir pēdējā iespēja atbrīvoties no parādiem, neiestājoties nodokļa efektam. Savukārt tos klientus, kam saistības dzēstas par 90%, banka aicina sazināties ar Swedbank darbiniekiem un vienoties par saistību atmaksas grafiku.

 

Lai uzzinātu vairāk par saistību dzēšanas procesu un kritērijiem, klienti aicināti meklēt informāciju Swedbank mājas lapas sadaļā Maksājumu grūtības, apakšsadaļā “Pirmskrīzes hipotekāro kredītu dzēšana”.

Komentāri

  1. Hi, Neat post. There is a problem together with your site in web explorer, may test this… IE nonetheless is the marketplace leader and a big component to other people will omit your great writing due to this problem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *