3.jūnijā sākas pieteikšanās balsošanai savā atrašanās vietā

Tiem balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem veselības stāvoklis būtiski neļauj nokļūt vēlēšanu iecirknī Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.  

Balsošana mājās jāpiesaka iepriekš. Tas jāizdara no 3. jūnija līdz 8. jūnija plkst. 12.00.

Balsošanai atrašanās vietā, piemēram, mājās jāuzraksta iesniegums, kurā jāuzraksta: vārds un uzvārds, personas kods, savs tālruņa numurs; sava adrese, daudzdzīvokļu mājai jānorāda ārdurvju kods.

Iesniegumu var rakstīt, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) izveidoto anketu, vai arī brīvā formā.

CVK izveidoto anketu var atrast šeit: 

Iesniegums balsošanai atrašanās vietā

Uzrakstīto iesniegumu par balsošanu mājās var nodot tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Iesniegumu var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona. To var arī nosūtīt e-pastā savas pašvaldības vēlēšanu komisijai – tāds iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Ir gadījumi, kad vēlētājs pats nevar atzīmēt kandidātus, vai arī vēlētājs pats nevar ielikt aploksnē vēlēšanu zīmi, piemēram, invaliditātes dēļ. Tādos gadījumos viņš var lūgt to izdarīt kādam no ģimenes. Palīdzēt var arī kāda cita vēlētāja uzticības persona. Arī vēlēšanu iecirkņa darbinieks drīkst palīdzēt vēlētājam. Jāatceras, ka palīdzēt drīkst tikai pēc vēlētāja paša lūguma.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 8.jūnijā.

Komentāri

      1. 2022 saka: 03.06.2024 18:54 Nu, tu esi rašistisko partiju elektorāts, ja pret Nacionālo apvienību iebilsti. It īpaši šajā kara kontekstā, kad rašistu iekļūšanu Eiropas Parlamentā nedrīkst pieļaut.

      2. 2022 saka: 03.06.2024 18:54 Islāmu un tā daudzsievību; divsievību es nosodu. Islāmam skarbus vārdus es veltīju Valsts Kancelejas TAP portāla sabiedriskās apspriešanas sadaļā. Smukus komentārus tur ar saviem vecākiem esmu atstājis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *