Šodien – Olimpiskā diena

Šodien, 21. aprīlī, no 11.00, izpildot īpašu vingrojumu kompleksu, visā Latvijā norisināsies Olimpiskā diena 2023. Kopumā to atzīmēs 730 vietās un piedalīsies aptuveni 160 000 dalībnieki. Dažviet, to skaitā Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā, rīta rosme jau aizvadīta. Taču, ikvienam vēl ir iespēja pievienoties.

Šī gada Olimpiskās dienas vingrojumi meklējami ŠEIT==========>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Olimpiskā diena ir pasaulē zināma kustība, kuras norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākumus, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Latvijā  Olimpiskajā dienā tiek organizēta kā Olimpiskā mēneša kulminācija, kad izglītības iestāžu audzēkņi no visas Latvijas iepazīstas ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalās stafetēs un citās sporta sacensībās

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *