24. februārī aicina pulcēties mītiņā Ukrainas atbalstam  “Bez Tevis nav uzvaras!”

Asinsizliešana Ukrainā turpinās, un ukraiņi ik dienas varonīgi cīnās par savas valsts neatkarību. Aicinot solidarizēties ar Ukrainas tautu, 24. februāra rītā plkst. 10.00 ikviens aicināts pulcēties pie Brīvības pieminekļa Rīgā, lai stundu ilgā mītiņā paustu savu atbalstu Ukrainai un nosodītu Krievijas uzsākto noziedzīgo un agresīvo karu.

Latvijas sabiedrība turpina sniegt atbalstu Ukrainas tautai, lai tā uzvarētu šo Krievijas uzsākto karu.  Latvijas iedzīvotāji ir snieguši palīdzību ukraiņiem, atverot savas sirdis, mājas durvis, un daloties ar saviem resursiem, palīdzot Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šobrīd raduši mājvietu Latvijā, gan tiem ukraiņiem, kuri palikuši Ukrainā. Ne mazāk svarīgi paust atbalstu, skaidri paužot savu nostāju. Tādēļ 24. februāra rītā sanāksim kopā uz stundu – paužot to, ka mēs Ukrainu atbalstīm līdz uzvarai, ka mēs neesam noguruši palīdzēt, un darīsim to tik ilgi, cik tas būs nepieciešams,” pasākuma mērķi skaidro mītiņa organizatoru – Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle Linda Jākobsone-Gavala uzsver: “Esam parādījuši, ka sadarbojoties valsts un pašvaldību iestādēm, uzņēmējiem un nevaldības organizācijām, varam paveikt ļoti daudz. Gan lai palīdzētu cilvēkiem Ukrainā, īpaši šajā aukstajā ziemā, gan lai atbalstītu tos, kuri savas mājas šobrīd raduši Latvijā. Karš turpinās un mūsu palīdzība ir nepieciešama joprojām – mājoklis, dažādi ziedojumi, drauga plecs jaunā skolā, palīdzība iemācīties pirmās frāzes latviešu valodā. Desmitiem nevaldības organizāciju visā Latvijā palīdz Ukrainas bēgļiem ik dienu. Un to turpināsim, cik ilgi tas būs nepieciešams.”

Mītiņu “Bez Tevis nav uzvaras!” vadīs radio ētera personība Magnuss Eriņš un pētnieciskā žurnāliste Olga Dragiļeva. Izskanēs uzrunas no cilvēkiem, kas pēdējo gadu veltījuši palīdzībai un atbalstam Ukrainai. Klātesošos uzrunās Twitterkonvoja izveidotājs Reinis Pozņaks, ukraiņu kopienas pārstāve Tatjana Lazda, kā arī pianists Andrejs Osokins, kurš kopā ar domubiedriem īstenoja projektu “Siltas maltītes ukraiņu karavīriem”. Pasākumā plānotas arī Latvijas amatpersonu uzrunas, tostarp Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna un Latvijas valsts prezidentes Dr. Vairas Vīķes-Freibergas, kā arī Ukrainas valsts amatpersonas uzruna.

Pasākumā piedalīsies mākslinieki Emīls Kivlenieks un Kārlis Kazāks, kā arī dziedātāja no Ukrainas, kura tagad dzīvo Latvijā, Evgenija Nasonova.

Mītiņa tiešraidei varēs sekot līdzi LTV1. Aktuālā informācija par mītiņu tiks publicēta pasākuma Facebook lapā. Mītiņa dalībniekus aicinām ņemt līdzi Ukrainas un Latvijas karogus, kā arī apģērbā iekļaut Ukrainas karoga krāsas. Tāpat organizatori aicina ņemt līdzi dzeltenus un zilus ziedus, kurus varēs nolikt pie Brīvības pieminekļa.

Pasākumu rīko Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem, tostarp biedrībām “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Eiropas Kustību Latvijā, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, Latvijas Ukraiņu kongresu un citiem.

Organizatori lūdz dalībniekus būt atbildīgiem un cieņpilni izturēties pret ikvienu pasākumā iesaistīto. Pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Dienas gaitā gan Rīgā, gan citur Latvijā notiks arī citi pasākumi Ukrainas atbalstam. Informācija par pasākumiem Rīgā un visā Latvijā pieejama portālā podiyi.lv.

 

Komentāri

 1. Lai Latvju Dievi svētī ukraiņu tautu! Lai Latvju Dievi svētī Ukrainas valsti! Latvju Dievi – Dievs Pērkons (visvarenais Pērkons–Debesu Tēvs; Pērkoņtēvs), likteņa Dieviete Laima (Laima–māmuliņa), nāves un dzīvības Dieviete Māra (Māra–Veļu Māte; Māra–Zemes Māte) – ir kopā ar ukraiņu tautu un Ukrainas valsti! Dievturi stāv par Ukrainu!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 2. Iesim vēl tālāk! Sarkanbaltsarkanajam karogam veidojam zilidzeltenu perimetru, kā arī himnai vienu pantu ukrainiski.

  1. Ne, Ukrainai ir sava himna un savs karogs, un nekādā gadījumā nedrīkstam iznīcināt savējo tikai lai parādītu kautkādu nenozīmīgu atbalstu. Nekad

   1. ”Nekad saka: 24.02.2023 10:58” Tu tagad apgalvo, ka ukraiņi iznīcina Latvijas karogu. Bet tie ir meli. 1940. gadā 17. jūnijā padomju krievijas krievi tik tiešām iznīcināja Latvijas Republikas sarakanbaltsarkano karogu uz 50 gadiem. Bet par krievu pasaules pastrādātajiem noziegumiem tu klusē, jo tev patīk ukraiņus apmelot. Vai ne?
    Man pret krieviem pretenziju nav, bet tik lai no sākuma viņi atzīst savu vainu un izmaksā vērā ņemamas reparācijas par saviem un savu senču noziegumiem. Un, jā . Krievijai uz 50 gadiem nāksies savu valstiskumu zaudēt, tāpat kā savulaik Vācija zaudēja savu valstiskumu. Un vel. Krievijai vai tam, kas no krievijas paliks, turpmāk nedrīkst būt armija vai kaut kāds armijas ekvivalents.

 3. Ir apritējis gads kopš Krievijas Federācijā savā naidā un neprātā uzsāka pilna mēroga karu pret Ukrainas Republiku. Tas notika pagājušā gada 24. februārī. Lai gan šī pilna mēroga karadarbības priekšvēstneši bija Krievijas Federācijas veiktā Luhanskas un Doņeckas apgabalu un Krimas pussalas okupācija 2014. gada pavasarī ar tālāko šo teritoriju aneksiju. Krievijas Federācijas tumsonība, asinskāre ir šokējusi visu civilizēto pasauli. Krievijas Federācija savā vājprātā negrasās rimties. Krievija ir starptautisks, liela mēroga drauds civilizētajai pasaulei. Tas ir totalitārisma perēklis, par valsti Krieviju ir grūti nosaukt. Atbalstīsim Ukrainas Republikas valstiskuma un teritoriālās nedalāmības aizstāvjus ar visiem iespējamajiem līdzekļiem! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi dod spēku ukraiņu tautai cīņa pret daudzskaitlīgajiem okupantiem!
  Ar cieņu pret Ukrainu un tās aizstāvjiem, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #24.02.2024. #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine

 4. Šodien ir 2023. gada 24. februāris. Pirms gada, 2022. gada 24. februārī, Krievijas Federācija kā agresorvalsts uzsāka pilna mēroga karu pret Ukrainas Republiku. Jau tālajā 2014. gada pavasarī Krievijas Federācija okupēja Luhanskas un Doņeckas apgabalus un Krimas pussalu. Bet ar to Krievijas valdība un krievu tauta nerimās, Krievijas valdībai un krievu tautai vajadzēja vel vairāk asiņu, vel vairāk nevainīgu ļaužu dzīvību, vel vairāk izpostītu māju, cienu un pilsētu. Krievijā savā slimībā, savā neprātā, savā vājprātā nerimstas. Krievija vel aizvien slepkavo Ukrainas iedzīvotājus un posta Ukrainas infrastruktūru. Iedegsim zilas svecītes par godu Dievam Pērkonam (Pērkoņtēvam; visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam). Iedegsim dzeltenas svecītes par godu Dievietei Laimai (likteņa Dievietei Laimai; Laimai–māmuliņai). Lūgsim Latvju Dievus par Ukrainu. Lai Latvju Dievi stāv par Ukrainu! Lai Latvju Dievi svētī Ukrainas valsti un ukraiņu tautu!
  Ar ticību labajam un cēlajam, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #24.02.2024. #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine

 5. Par ko pērkontēvs un laimīte mani tā apdalījāt-ne prātiņu dadevāt ne smukumu:0
  Ar ticību labajam un cēlajam, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2023 10:03 Tu esi mentāli slims segvārdu zaglis, ja tu smīkņā par latviešiem un ukraiņiem, tad tu esi mentāli slims.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *