“Kļūsti par drošības pamatu!”

Iekšlietu ministrija aicina jauniešus dienestā: “Kļūsti par drošības pamatu!” Ceturtdien, 19. maijā, Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un to mācību iestādēm, kā arī Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru atklāj kampaņu “Kļūsti par drošības pamatu”. Kampaņas mērķis ir piesaistīt jauniešus mācībām un dienestam iekšlietu nozarē un stiprināt valsts iekšējo drošību.

Iekšlietu dienesti uzsver, ka jauniešu rokās ir mūsu māju – Latvijas – drošība nākotnē, tāpēc viņi tiek aicināti izvēlēties svarīgu, cienījamu un drosmīgu profesiju un karjeru,  kā arī kļūt par daļu no plašā iekšlietu nozares kolektīva, lai mēs visi kopā stiprinātu Latvijas drošības pamatu!

 

Katru gadu Valsts policijas koledžā studijas uzsāk aptuveni 172 jaunieši, Valsts robežsardzes koledžā – 112, savukārt Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā – 25 jaunieši, bet vēl apmēram 140 interesenti iestājas VUGD, izejot koledžā apmācības kursu. Tomēr arvien aktuāls ir jautājums par fiziski sagatavotu un motivētu jauniešu piesaisti iekšlietu dienestiem. Tādēļ kampaņas laikā tiks akcentēta arī veselīga dzīvesveida nozīme, fiziskā sagatavotība un nepieciešamās prasības koledžu iestājpārbaudījumiem. Šajā jautājumā kampaņas vēstījumus palīdzēs popularizēt Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra atpazīstamākie Latvijas sportisti, no kuriem daļa ir arī šā gada Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki.

Ar kampaņas palīdzību tiks uzrunāti jaunieši un citi interesenti, lai informētu gan par mācību un karjeras iespējām, ieguvumiem, uzsākot mācības Valsts policijas koledžā, Valsts robežsardzes koledžā  un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, gan palīdzētu jauniešiem noticēt saviem spēkiem, saskatīt savu potenciālu un realizēt izglītošanos, karjeru un izaugsmi tieši iekšējās drošības jomā.

 

Plašāk par mācībām un prasībām, lai iestātos kādā no iekšlietu nozares koledžām:

Valsts policijas koledža https://www.policijas.koledza.gov.lv/lv/uznemsanas-noteikumi

Valsts robežsardzes koledža http://www.vrk.rs.gov.lv/main.php?sadala=70&m=7&f=2

Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža http://www.ucak.vugd.gov.lv/lat/reflektantiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *