18. martā būs iespēja bez maksas utilizēt nederīgās elektroiekārtas

Atzīmējot Pasaules Pārstrādes dienu, sestdien, 18. martā, “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un AS “Kesko Senukai Latvia” rīkos nolietotu elektroiekārtu vākšanas akciju – Elektrosestdiena Rīgā, Jelgavā un Tukumā. Akcijas laikā tiks ne tikai sekmēta nolietotu, bojātu vai nevajadzīgu elektroiekārtu pārstrāde otrreizējās izejvielās, bet arī veicināta iedzīvotāju izpratne par korektu rīcību ar nolietotām elektroiekārtām, to utilizācijas iespējām un nodošanas vietām. Turklāt akcijas dalībnieki pateicībā par iesaistīšanos otrreizējo izejvielu pārstrādē tiks atalgoti ar balvām.

“Pasaules Pārstrādes dienā ir svarīgi ne tikai atgādināt par atkritumu pārstrādes nozīmi, bet arī reāli veicināt pārstrādē nonākušo otrreizējo izejvielu īpatsvaru – šoreiz elektroiekārtu atgriešanu atkārtotā apritē,” stāsta akcijas Elektrosestdiena pārstāve, “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa. “Elektrosestdienu rīkosim zīmīgā datumā – Pasaules Pārstrādes dienā – kopā ar mūsu ilggadēju partneri AS “Kesko Senukai Latvia”, aicinot ikvienu “K Senukai” apmeklētāju apvienot veikala apmeklējumu ar nevajadzīgās tehnikas nogādi pārstrādei, vienlaikus pretendējot uz vērtīgām balvām,” atklāj L. Kubliņa.

“Tehnoloģijas strauji attīstās, piedāvājot sabiedrībai efektīvākas, jaudīgākas ierīces. Cilvēku vēlme iegādāties elektroiekārtas, kas atvieglo ikdienu, ir saprotama. Mēs vēlamies, lai tikpat pašsaprotams būtu arī paradums atbildīgi atbrīvoties no iekārtas, kas savu laiku nokalpojusi vai kļuvusi lieka. Elektrosestdiena ir lielisks iemesls mājas un paradumu ģenerāltīrīšanai!” saka “Kesko Senukai Latvia” izpilddirektore Viktorija Voičenko.

Nolietoto elektroiekārtu pieņemšana norisināsies pie “K Senukai” veikaliem Rīgā, Jelgavā un Tukumā noteiktās stundās. Plkst. 10.00–11.30 akcija norisināsies pie veikala “Lucavsala” Rīgā, Lucavsalas ielā 3, un “Ozols” Rīgā, Mazajā Rencēnu ielā 1. Plkst. 12.30–14.00 elektroiekārtas varēs nodot pie veikala “Ulmaņa gatve” Rīgā, Priedaines ielā 37, un “Maskavas” Rīgā, Maskavas ielā 418a. Savukārt plkst. 15.30–18.00 akcijas busiņš piestās pie “K Senukai” Tukumā, Kurzemes ielā 46, un Jelgavā, Loka maģistrālē 1b.

Katram akcijas dalībniekam būs iespēja piedalīties “K Senukai” dāvanu karšu izlozē. Kopumā tiks izlozētas 6 dāvanu kartes, katra 50 eiro vērtībā.

Nolietotas elektroiekārtas klasificējamas kā videi kaitīgi atkritumi, kas, nekorekti utilizēti, piesārņo dabu un var kļūt par iemeslu ne tikai globālajām klimata pārmaiņām, bet arī apdraudēt sabiedrības veselību. Elektroiekārtu sastāvā ir virkne vērtīgu otrreizējo izejvielu un cēlmetālu, kuru atkārtota izmantošana ir saimnieciski pamatota un būtiska. “Zaļā josta” mērķis ir sekmēt sabiedrības paradumu maiņu, veicinot atbildīgu nolietoto elektroiekārtu nodošanu pārstrādē kā pašsaprotamu ikdienas rīcību.

Plašāka informācija par akciju: www.zalajosta.lv/elektrosestdiena

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *