Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Plāno nojaukt ēku, lai veidotu stāvlaukumu pie kultūras nama Tukumā

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 13. novembris 12:22

31. oktobrī Tukuma restorānā norisinājās tradicionālais Tukuma uzņēmēju kluba pasākums, uz kuru bija aicināta projekta «Tukku Magi» īstenotāja Dace Penke – sīkāk izstāstīt par kādreizējā Tukuma spirta rūpnīcā plānoto mākslas projektu, kā arī Tukuma novada domes jaunā izpilddirektore Dace Lebeda, lai kopā ar pašvaldības vadītāju Ēriku Lukmanu un Attīstības nodaļas vadītāju Anitu Šēlundu informētu par jaunumiem pašvaldībā un atbildētu uz jautājumiem.

Domes izpilddirektore Dace Lebeda, atbildot uz uzņēmēju jautājumu – kas notiks ar kultūras namu un vai beidzot Tukumā ir sagaidāms vai nu jauns, vai rekonstruēts kultūras nams, skaidroja, ka šis jautājums ir aktualizēts: “Tā kā deputāti ir nobalsojuši par esošā kultūras nama rekonstrukciju, turpmāk attīstīsim tieši šo virzienu. Jo – tā kā mākslas un mūzikas skola bija iebildušas darbībai kultūras namā, lai arī – ne jau šādā, neremontētā viņiem būtu jāstrādā, lai ēka pilsētas centrā nepaliktu tukša, deputāti atbalstīja rekonstrukcijas darbus. Un, lai piesaistītu objektam konkurētspējīgus arhitektus, tika palielināts finansējums metu konkursam no 10 000 eiro līdz 30 000 eiro.” Vaicāta, kā dome plāno atrisināt stāvvietu jautājumu, kas jau šobrīd esot liela problēma pilsētā, izpilddirektore skaidroja, ka pašvaldība jau ir sākusi risināt jautājumu par īpašumu Lielajā ielā 3, kas atrodas kultūras nama blakus. šī ēka ir ļoti sliktā stāvoklī un iedzīvotāji jau vairākkārt ir prasījuši, kad šo jautājumu ar šķībo māju risināsim, tāpēc tagad esam līdz tam nonākuši. Ar iedzīvotājiem jau ir runāts par citu dzīvokļu ierādīšanu, taču tagad ir darbs ekspertiem, kam ir jāizvērtē esošo dzīvokļu vērtība. Kad viss šis process būs pabeigts un ēku varēsim nojaukt, mēs iegūsim plašu vietu kultūras nama piebūvei un vairāklīmeņu autostāvvietai. Turklāt tad arī tiks atrisināta tā problēma, ar kuru mēs esam saskārušies jau daudzus gadus – ka blakus esošās mājas lietus ūdeņi bojā kultūras nama ēkas sienu, kas allaž ir mitra un pelē. Un, ja šis mājas vairs nebūtu, tas arī ļautu izveidot terasi Saules ielā, kas sasauktos ar jau minēto spirta rūpnīcas projektu.”

Atbildot uzņēmējiem, kas interesējās, vai ir sagaidāms arī jaunas telpas mūzikas un mākslas skolai, D. Lebeda skaidroja, ka viņa aicinās abas skolas iesniegt savu redzējumu par to, kādas telpas tām ir nepieciešamas, lai pašvaldība nākotnē varētu plānot jaunu skolu.

 

Vēl, runājot par kultūras namu, labā ziņa esot tā, ka pēc triju gadu gaidīšanas kultūras namā ierīkoti jauni krēsli: “Pirmos ierīkojām balkonā, pēc tam – zem balkona, bet tagad arī zālē, taču sliktā ziņa ir tāda, ka pēc skolēnu kultūras programmām, kas notika arī kultūras namā, daļa jauno krēslu tika sabojāti – saplēsti un sagriezti.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ivars teica:

  Jāceļ jauns multifuncionāls mākslas un kultūras centrs, kurā būtu kultūras nams, mūzikas un mākslas skola. Uz veco kultūras nama ēku varētu pārcelt bibliotēku un izglītības pārvaldi, tādējādi atbrīvojoties no nomas maksas neadekvātā apmērā.
  Arī stāvvieta 15-30 auto daudz neatrisinās. Uz lieliem pasākumiem ierodas kolektīvi ar autobusiem, kuriem centrā ir pagrūti izgrozīties (vajag?). Un labi pozicionēts kultūras centrs var būt komerciāli izdevīgs. Līdzīgs piemērs, kā Gors Rezeknē.

 2. D teica:

  Visi pieraduši pie durvīm likt mašīnas,tāpēc nav kur likt. Aiz kultūras nama,dzelzceļa pusē nav vietas?

 3. Zann teica:

  Laba ideja – Ivaram.

 4. Ilmārs teica:

  Kultūras namā un citur nevar ierīkot krēslus, vienīgi – izkārtot vai novietot!

 5. Andris teica:

  Skaista ēka. Nevajadzētu nojaukt. Tujumā tādas nav daudz. Citur pasaulē neskatoties uz ēku šķībumu tās atjauno un saglabā.

 6. lasitaja teica:

  Kam var tāda doma vispār ienakt prātā,kādreiz varēja aiziet ar kājām uz pasākumiem tagad nē ,vai kājas nolūzīs,vai tas nav kultūras piemineklis ,jo tālāk jo trakāk ,visu iznīcināt.

 7. Jopc teica:

  Ja tā ēka skaitās sliktā stāvoklī un ir nojaucama tad Rīga vispār prasās pēc buldozera – tur katra otrā ir daudz sliktākā stāvoklī…..

 8. ieteikums teica:

  Ja Romas imperators Nerons nosvilināja Romu, lai varētu to uzcelt no jauna pēc sava plāna, tad kas liedz Tukuma diždabiešiem ņemt no viņa piemēru. Vai tad mūsējie ir mazāk vareni un špicku mums trūkst!

 9. Cukurs-Zuckerman teica:

  Vai tiešām nākuši pie prāta un beidziet ķersies klāt Kultūras Namam?
  Kultūras nama ēka ir viena no skaistākajām ēkām Tukumā, tāpēc tā noteikti jāsaglabā kā Kultūras Nams, tikai ar nosacījumu , ka jānojauc tā padomiski monstrozā piebūve.

 10. Liene teica:

  Sen ju vajadzeja to maju likvidet tur vareja iet boja cilveki ta bija ista soku maja

 11. milda teica:

  gribeju jautat tur kur mego veikals pari celam kur kadreiz bija supperneto veikals un tur ta liela eka kas tur bus

 12. Jau tā jums teica:

  Domes deputāti un Lebedas kundze, ko grasāties darīt ar pašvaldībai piederošo ēku Talsu ielā 32?

 13. Valdis teica:

  Prasīju Volfa kungam, kamdēļ Tukumā ceļ visādas grandiozas celtnes, līdzīgi jaunajai sporta hallei, bet nevar sakārtot pašvaldības graustus Talsu un Lielajā ielā. Atbilde bija lakoniska- visur ir naudas jautājums.

 14. Helmuts teica:

  Es neesmu tik bagāts, lai pirktu lētas lietas.

  GORS ir patiešām izcils! Rēzeknes pašvaldība iztērēja 5 milj.eiro, pārējie 8 miljoni Eiropas fondi un valsts dotācijas.

 15. Tukumniece teica:

  Tiešām nu tad beidzot nākuši pie prāta un restaurēs to kulturas namu !
  Un būtu jau labāk pa bišķim tās ēkas vismaz no ārpuses nokrāsojuši ! Nevis kaut kādu stāvlaukumu… Skats ir diezgan pabriesmīgs, it īpaši centrā !
  Tā pat tas Z.A.Meierovica piemineklis…nolēja betonu, sabāza prožektorus tā ka no satelīta var redzēt, un skaitās baigākā Tukuma pērle ! Kur tas teiciens attiecas “Uz Tukumu, pēc smukuma ?!”Kad beidzot kāds kaut ko sāks darīt ? Tās ēkas jau šādā stāvoklī ir vairākus desmitu gadu.. sāciet ar tām !!!

 16. tukums plauksts teica:

  Tukumā tiko grandiozi uzceela jaunu sporta zaali! tikai tribiines aizmirsa un balkonu, kaa tas pienaaktos! bet laikam tas jau bija pa dargu, jo taa jau cik miljonus izmaksaaja! 😀
  5 gadi un fasaade nobirs kaa lapas rudenii :D:D:D:D

 17. Es teica:

  Pievtiem jaunaniem dermantina kresliem var tikai pielipt.Žel ka izveloties kreslus nav ņemts vera apmekletaja komforts bet šķiet ka galvenais ir ar slapju lupatu noslaucit.To maju vajag nojaukt lai stiprinatu un attistitu kulturas namu.

 18. osis teica:

  Tas ka Jaunajā Tukuma Hallē nav tribīnes ir liels Mīnus, bet ko tur tribīnes un skatītāji, ka jau jaunā grīda vietā ir ar gaisa burbuļiem (tukšums) driblējot bumbu…! Nauda izgrūsta, kvalitāte tāda kāda ir,,,! Pēc gadiem 5 tā pat kā Raiņiem būs pa savu naudu jāmaina grīdas segums.
  Kurš pieņem šādus objektus, deputāti vai tam apmācīti eksperti..???

 19. ha teica:

  Tu āksta saldumiņ!Tu vispār esi savā dzīvē kaut ko izveidojis,uzcēlis?Atradies eksperts.Tādi kā tu jau nojauca visas cukurfabrikas,radiorūpnīcas.

 20. trešdienas spoks teica:

  “Un, ja šis mājas vairs nebūtu, tas arī ļautu izveidot terasi Saules ielā, kas sasauktos ar jau minēto spirta rūpnīcas projektu.”

  Kāda vēl Saules iela?

 21. iela teica:

  Saules iela ir kalnā aiz Meža kapiem, nevis pie dzelzceļa. Pie dzelzceļa ir Saules dārzs.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool