Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Foto: Agita Puķīte

Tukumā un Talsos uz vietējās nozīmes ceļiem veidojas sniega sanesumi

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 5. janvāris 17:18

Tukuma un Talsu pusē joprojām turpinās snigšana, un brāzmainā vēja ietekmē atsevišķi vietējās nozīmes autoceļu posmi ir aizputināti. Autoceļu uzturēšanai piesaistīta arī apakšuzņēmēju ziemas tehnika.

Ņemot vērā, ka gaisa temperatūra ir zema un sniegs sauss, bet vēja brāzmas nav rimušās, veidojas sniegvilksnis jeb zemais putenis, kas veido sniega sanesumus arī uz autoceļiem, kam nesen veikti tīrīšanas darbi. Talsu, Tukuma un Ventspils pusē sniega sanesumi veidojas atsevišķos posmos uz vietējās nozīmes ceļiem.

VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» operatīvākai tīrīšanas darbu veikšanai līdztekus savai tehnikai Kurzemē ir piesaistījis arī vairākas apakšuzņēmēju ziemas tehnikas vienības. Pēcpusdienā Kurzemē ceļu uzturēšanas darbus veic 69 ziemas dienesta tehnikas vienības, kas tīra ceļus un kaisa tos ar pretslīdes materiāliem.

Sniega sanesumi brāzmainā vēja ietekmē klajās vietās var veidoties arī uz reģionālajiem autoceļiem, tādēļ aicinām ceļu lietotājus informēt Satiksmes informācijas centru par apledojumu, sniega sanesumiem vai citiem sarežģījumiem, zvanot uz bezmaksas diennakts telefonu 80005555, lai autoceļu uzturētāji varētu veikt aizputināto ceļu posmu atkārtotu tīrīšanu.

Aicinām ceļu lietotājus ņemt vērā, ka ar autoceļu ziemas uzturēšanu var samazināt ziemas klimatisko apstākļu sekas uz brauktuves, tās attīrot no sniega, samazinot slīdamību, bet nevar novērst ziemu vai apturēt puteni. Spēcīgais vējš autoceļus vietām aizputina, tie var būt slideni un sniegoti. Ziemā, īpaši mainīgos apstākļos autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, bet ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji, tāpēc jāizvēlas savām prasmēm un situācijai uz ceļa atbilstoša braukšanas maniere.

Vēlamies atgādināt, ka ilgstoša nepārtraukta snigšana un putenis atbilstoši MK noteikumiem Nr. 224 «Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli», kas reglamentē VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» darbību, ir ārkārtas situācija uz ceļiem. Autoceļu brauktuves atbilstoši uzturēšanas klases nosacījumiem pilnībā no sniega tiks attīrītas pēc snigšanas un puteņa beigām.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. skoba teica:

  Nu taču piekritīsiet,jaunais ceļu uzturētājs Tukumā ceļus nekopj. 2 traktori, un viens smagais. Ceļi ir piebraukti,slideni. Kauns.

  • Aina teica:

   Nē, nepiekritīšu! Riet katrs prot, bet saprast otra darbu būs grūti, ja pats ar lāpstu strādājis neesi! Tehnika ir tik cik ir un cilvēki strādā dienu un nakti! Paldies viņiem!
   Skoba, tas ir tikai sniegs!!! Nevajag celt paniku un sūnīties. Starpcitu, ir ziema un jā, sniegs slīd 🙂
   Paņem lāpstu un izej, aizbrauc kādam palīgā, nevis puksti un štopē pelmeņus 🙂 Es vakar un šodien vairākas stundas tīrīju sniegu, palīdzot citiem!

 2. . teica:

  Veļķi arī tīrais sūnu ciems.jābrauc uz izjūtu2

 3. Netirita iela teica:

  Sveiki baznīcas iela nau tirita vispar vakar policija knapi brauca pa ielu ludzu adbraucat

 4. mierpilsoniitis teica:

  cienijamaa tukuma pilseetas dome.ieteiktu jums vispaariibaa neko nedariit,naudu izdaliit bomzhiem,nekaadu sveetku,itin nekaaa.var buut tad tukumnieki buus apmierinaati,savaadaak izskataas ka tukumaa tik iideet un piiksteet maak.jaa un mutes varonju ar jums tur daudz.:)

  • Cukurs-Zuckerman teica:

   Mierpilsonīt, Jūs par zemu novērtējat čīkstuļus.
   Viņi ir tik pārņemti ar čīkstēšanu , ka jebkurā situācijā atradīs iemeslu pačīkstēt.

   Par kaķi saka , met kā gribi , tas vienmēr nokritīs uz kājām.
   Ar čīkstuļiem tieši tas pats, dari labi vai dari slikti, vienmēr čīkstēs!

   • Opis teica:

    He šitie abi viens otru uz jūs uzrunā laikam miets ar savu pāksti tādu cieņu izpelnījies! Kas šajā situācijā ir labs vai tas ka nepietiek tehnikas??

 5. hehe teica:

  nu cien Ruģeli, laipni lūgts apmeklēt Rīgas un Durbes ielas krusti, līdz paķer arī satiksmes komisijas dalībniekus.

 6. yo teica:

  Kas tas par vārdu “sniegvilksnis”, ko tagad visur bāž iekšā?

 7. xss teica:

  tirit jau tīra,bet tiešām tās tehnikas ir pa maz tādos apstākļos.

 8. Eu teica:

  Man tāds jautājums : ko kaisa Tukumā uz ceļa ??? Pats redzēju ka vienu posmu nokaisīja vismaz 2 reizes, bet liekas ka vispār nav kaisīts. Toties sākot no Jūrmalas var redzēt ka sāls tiešām ir kaisīts, un uz ceļiem sniegs nav …

  • pp teica:

   Uzliec kvalitativas riepas un brauc, nevis ņaudi par sāli. Kaut ko vispar sajēdz kā sāls bendē mašīnu. Es ar labām ziemas riepām pa nošķūrētu baltu ceļu laižu uz sotaku ar vienu roku, ar otru puņķi viepinu pirkstos. Nevienā normālā valstī sāli nekaisa uz ceļa, tapec nekur citur nav tadas izpuvušas mašinas.

 9. Daiga teica:

  Ceļi ir ļoti labi, paldies ka nav sāls, lidz šim.
  Es priecajos tiiriit sniegu pagalmaa,un iesaku arii citiem izlociit kaulus!!!

 10. pp teica:

  Atbrauciet uz laukiem un paskatiet kā cilvēki paši ir iztīrījuši pagalmus un kā ir iztīrīts ciems ar vienu traktoru. Par slinkumā nobarotām pakaļām jau pieminēju citā komentārā.

 11. teica:

  Ir tådi cilvėki,kas pat sunja s°udå saskata måkslu!

 12. Eu teica:

  Tu “puņķainais” , aiztaisi savu maizes griezēju. Runa iet par to ka Jūrmalā ceļi bija tīri , bet Tukumā kā sūnu ciemā.

 13. !!! teica:

  Kas tā par lietu!Tā vietā,lai atdzītu savas kļūdas un pateiktu-jā nu nebijām gatavi,meklēsim risinājumu,lai turpmāk tas nebūtu,mums te liek būt saprotošiem,pacietīgiem,palīdzēt ar savām lāpstām!Jūs ko gvelžat!Ministri sola, ka tulīt būs viss kārtībā, bet esam tādā pakaļā,kādā esam!Esiet pacietīgi un sniegs nokusīs!Ha

  • Traktorists teica:

   Klausies !!! Tu te tāds gudrs un izglītots, noniecini citu profesiju pārstāvjus utt. Pastāsti man muļķim uz kurieni tās kļūdas jādzen??? Vai tomēr esi dīvānā pirdējs kurš pat gramatiku skolā nav apguvis. To vārdu raksta atzīt nevis ” atdzīt”

 14. Tukumnieks teica:

  Kāds gudrs cilvēks nupat teica, ka neesot normāla sabiedrības spiediena pret valsts pārvaldi. Nu tad kustamies un prasam – kāpēc neesat izdarījuši to, ko solījāt pirms vēlēšanām? Teicāt – UZLABOSIM, SAKĀRTOSIM, SALABOSIM, IZDARĪSIM!!!

 15. Mārtiņš teica:

  Esam un bijām gatavi, bet uz katras ielas pa traktoram neesam gatavi nolikt un tas arī nav nepieciešams – IR ZIEMA. Ja gribas lai iela tiek notīrīta ātrāk, platāk, labāk utt., tad gan jānāk palīgā vai jāsametās un uz ielu traktors ar vadītāju jānopērk…

 16. !!! teica:

  Kur tad tu esi gatavais!Sniegs nesnieg,dažas ielas vēl joprojām kritiskā stāvoklī!Nevienu tehniku neredzēju šodien!Sēdi internetā un dirs,redz ziema tak!Jānāk palīgā un jasametas,tu vispār saproti,ko raksti.Priekš tam ir ceļu uzturētājs,kam par to maksā!Varbūt tu nāksi manā vietā manu darbu darīt un pa velti?

 17. Mārtiņš teica:

  !!! Pārsvarā šajās dienās esmu uz ielām, ja vēlies tad varam kādas pāris dienas samainīties es par savu algu pastrādāšu Tavā vietā (gan jau ka 8-17 darba laiku un normăli varēšu ģimeni redzēt) un Tu varēsi izbaudīt kā ir būt manā vietā, ja vēlies droši zvani, iegoogleejot manu nr atradīsi ātri… Jauku vakaru!!!

 18. !!! teica:

  Mārtiņ!Es ļoti labi zinu Avanta cenas par stundu!Paņem iztīri vienu ielu tā kārtīgi ar savu tehniku,par saviem līdzekļiem,tad es tevi uzreiz izvirzīšu triju zvaigžņu ordenim!Tad tu varēsi te pļūtīt!Un manā vietā ar traktorista izglītību tu toč nevari strādāt!

 19. !!! teica:

  Es izbraucu 6.00 un tāpēc redzu,kā un ko tīra.Mājās esmu18.00 un neraudu,ka neredzu ģimeni.Tev tas ir tik sezonas(5-7dienas patīri sniegu)un sēdi savā ofisā!Un tu te saki ka citi raud.Nabadziņš!

 20. Mārtiņš teica:

  !!! nu neslēpies zem !!! nika ja jau tik labi visu par mani zini, iebrauc uz kafiju kādu vakaru pēc darba, normāli paļāpāsim nevis publiski apvainojumus bārstīsim un gānīsim viens otru… Jauku dienu!!!

 21. Mārtiņš teica:

  P.s. man vēljoprām patīk ziema un galīgi neraudu, būsim pozitīvi un vairāk smaidam… Lai veicas!!!

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool