Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Sargā pats sevi, tad Dievs tevi sargās

Rūta Fjodorova
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 9. janvāris 09:41

Pagājušā gada nogale izvērtās visai bēdīga ar vairākām traģiskām un ļoti, ļoti bēdīgām ziņām par cilvēkiem, kuri priekšlaicīgi beiguši šīs zemes gaitas. Ir grūti un diemžēl arī nereti bezcerīgi cīnīties pret slimību. Tomēr, pavērojot bēdīgo statistiku uz ceļiem, aizvien vēl redzam, ka neko no daudzajām nelaimēm neesam mācījušies un ņēmuši vērā.

Sākot ar 7. oktobri, atļautais braukšanas ātrums uz Latvijas ceļiem bija 90 km/h.

Decembra sākumā manai ģimenei bija jābrauc uz Vidzemi, tas ir – gan pa Ventspils šoseju, gan pa Rīga-Veclaicene šoseju. Mani neizbrīnīja tas, ka šo noteikto ātrumu pārsniedza vieglo automašīnu vadītāji, pie šiem pārkāpumiem jau tā kā pierasts. Arī pati braucu ar 90 līdz 95 km stundā – tātad ar maksimāli atļauto. Bet mani vismaz divas reizes apdzina lielās kravas tālbraucēju automašīnas! Pavisam neomulīgi palika, arī skatoties Paula Timrota raidījumu, kur Rīgā safilmēts ne viens vien satiksmes noteikumu pārkāpējs, kurš, zinot, ka vēlēsies nogriezties pa labi, apdzen automašīnu rindu labajā joslā un veic nogriešanos no kreisās joslas…

Un, protams, protams, – gājēju pārejas! Domāju, ka ne tikai Tukumā, arī citās pilsētās tās ir ļoti bīstamas vietas, kur jāievēro vislielākā piesardzība gan autovadītājiem, gan gājējiem. Un te nederēs pašapziņa, ka nu tikai es iešu pār ceļu, jo man ir priekšroka un, ja kāds mani neredz, tad pats ir vainīgs… Vainīgais jau, protams, tiks atrasts, bet pašam gājējam tas maksās ciešanas, sāpes un, iespējams, pat dzīvību. Un tomēr par pārejām runājot, gribētos visu autovadītāju vārdā lūgt, mīļie, pirms vēlaties šķērsot ielu, paskatieties, vai strauji netuvojas kāds auto, vai autovadītājs jūs ir pamanījis. Pirms liekat soli uz pārejas, paskatieties uz ceļa pusi, vai nenāk auto, vai autovadītājs redz, ka jūs gatavojaties iet pāri, apdomājiet, vai auto paspēs nobremzēt. Un, kad auto pie pārejas apstājies, varat draudzīgi viens otram uzsmaidīt un domās novēlēt laimīgu ceļu vai jauku dienu. Arī autovadītājs braucot nevar paredzēt, ka gājējs, kurš iet pa trotuāru pēkšņi uz pārejas pagriezīsies un neapstājoties dosies pāri ielai. Man ir gadījies būt par liecinieci ne vienai vien šādai situācijai.

Jāatzīst, ka mūsu šoferīšu braukšanas kultūra un iecietība, sapratne vienam pret otru, salīdzinot ar 90. gadiem, ir uzlabojusies, bet tomēr vēl tālu līdz tam, kādu redzam Eiropas valstīs. To atzīst gan tie, kuri šajās valstīs pabijuši, gan tie, kuri tur ilgstošu laiku dzīvojuši un strādājuši un paši piedalījušies ceļu satiksmē.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Guntars Ķirķis teica:

  Klausoties 8.janvārī televīzijā par Latvijas policistu neaktivitāti un zemo zināšanu līmeni pats to visu izjutu uz sevis,kad mani decembrī Tukuma valsts policisti iesēdināja mani ātrajā palīdzībā un aizveda uz Jelgavas trako māju ,kur visu diennakti lēja man uz betona grīdas guļošam aukstu ūdeni un visu laiku špricēja kaut kādas zāles līdz beidzot mans ķermenis sasniedza +40 grādu ķermeņa temperatūru,kas izraisīja plaušu karsoni,viena plauša jau nedarbojās,labi ka atbrauca mani radi un ar mokām dabūja no turienes ārā un aizveda uz Jelgavas slimnīcu,kur nogulēju 11 dienas,un tas viss pateicoties Tukuma valsts policijas darbam kur uzsāktā krimināllieta,kur esmu cietušais pēc 30 nodaļas ir apklususi,bet māmiņa ar savu bērniņu no Telegrāfa ielas 15-59 turpina dzīvot kā dzīvoja,tikai Bāreņtiesa man sodu uzlika par to ka aizrādīju,bērnam par skaļu bijis,bet viņu neviens tur nesauca,tāpēc jau ierodoties Tukuma valsts policijā kabinetā sēž pieci policisti un nezin tikai ko darīt.

 2. Īaā teica:

  Jā, vēl jau būtu labi gājējiem un autovadītājiem pamāties savā starpā, bet arī paklanīties, jo Japānā tā dara. Tad mēs būsim gan Eiropā, gan Japānā. Ir nu gan rakstiņš…

 3. autobraucējs teica:

  Gājējam uz gājēju pārejas ir mierīgi jāstāv maliņā un jāgaida kad es apstāšos pirms gājēja pārējas , un palaidīšu lai tu gājēj ej pāri pār savu gājēju pāreju . Un ja es braucu un tevi negribu palaist , tad lūdzu lūdzu stāvi maliņā un nekur neej , saprati neej nekur . Un tas nekas , ka tev pēc likuma ir priekšroka kas apzīmēts ar 414.ceļa zīmi , vienalga stāvi un gaidi kad es aizbraukšu , nelien kā āmurgalva uz tās gājēju pārejas , domādams ka tev ir priekšroka , Būs sāpīgi . Atceries , ja tevi nelaiž – neej stāvi un gaidi, neskrien kā dulls uz tās savas gājēju pārejas . Tava dzīvība ir dāgāka nekā likumi !!!

 4. gājējs teica:

  Sapratu, mīļo autobraucēj, sapratu. Kad tu brauksi ar 70 apdzīvotas teritorijā, tu tak arī nepaspētu nobremzēt, tāpēc es rātni gaidīšu, padošu tev ceļu un novēlēšu labu ceļa vēju. Ja tev gadīsies ceļā kāds idiots gājējs, kurš nesaprot, un tu viņu nobrauksi, lūdzu, nemokies atlikušo mūžu sirdsapziņas mokās, jo viņš pats vainīgs, vai ne, un dod, Dies, tev reiz nenobraukt paša māti. Lai tev neslidens ceļš!

  • to gājējm teica:

   Tu neaizrunājies par tālu lūdzu . Un ja tu kaut cik cieni savus vecākus , tad neliksi viņiem vairs ar kājām staigāt, bet būsi jau tik liels izaudzis, labu darbu atradis , nopelnījis naudu lai aizvestu savus dārgos visur ar savu lepno džipu . Bet pie gājēju pārejām gan esi lūdzu uzmanīgāks , neskrien pāri , pagaidi kad tevi palaiž un tikai tad varonīgi ej . Lai tev laba un veselīga kājām iešana

   • to mācītājam teica:

    Bet neapvainojies, ja tomēr gadās šaize un kāds gājējs nav palaidis, pasveicinājis, saņēmis atļauju iet. Izpētīju Ceļu satiksmes noteikumus, nē, nav tā norma par atļaujas paprasīšanu šķērsot pāreju spēkā. Kad ierakstīs likumā, dodiet ziņu!

    • autobraucējs teica:

     Neesi likuma kalps , atceries labāk pagaidi kad es aizbraukšu un tikai tad ej . Nu palaid to nezolīdo likuma nezinātāju lai skrien , arī smago Scania kas velk piekabi ar baļķiem , labāk palaid lai viņš aizbrauc . Nu kur tev jāsteidzas , domā tur augšā Baltais tēvs tevi ļoti jau gaida . Esikaturāms uz gājēju pārejām …

     • to mācītājam teica:

      Nu ja tev ir Scania, tad es kā likuma kalps mazs un maziņš saraujos vēl mazāks un esmu rāms, tad tev taču viennozīmīgi ir tiesības braukt man virsū.

      • mīļie teica:

       Esmu gan braucējs, gan gājējs. Nu nedrīkst braucējs joņot pirms pārejas kā velna plēsts! Savukārt, dārgie gājēji! Pirms šķērsot pāreju – palūkojieties pa kreisi, pēc tam pa labi, ja netuvojas transports, šķērsojiet droši brauktuvi. Vēl, godātie gājēji, tuvojoties transportam, neleciet uz pārejas transporta līdzeklim drosmīgi priekšā. Jums taču vieglāk apstāties, nekā apstādināt transportu. Mīļās māmiņas, nepārliecinoties par drošību, lepni nestumiet ratiņus sev pa priekšu uz pārejas, bet ejiet pašas pa priekšu un velciet ratiņus nopakaļ. Riskējiet ar savu, bet ne bērna dzīvību!

 5. Vernons teica:

  Smagajam transportam ir strikti limitēts ātrums – 90 km/h. Maksimāli atļautais Latvijā ir 80 km/h uz ceļiem, kur pārvietojas šie smagie. Tā 10 km/h starpība atstāta “izklaidēm” apdzīšanas veidā vieglajiem!
  CSN regulē attiecības starp priekšā, aizmugurē un blakus esošiem, CSN 105. punkts! Bet “Ceļu satiksmes Likuma 19. panta 3. punkts teic, ka katrs no mums uz ceļa rīkosies “TĀ”, nu “TĀ”, lai neradītu pat bīstamu situāciju!
  Gājējam aizliegts iziet uz brauktuves bez apstāšanās un pārliecības par savu drošību! Tumšā diennakts laikā ap potītēm atstarotāji, ja vēlies dzīvot un izdzīvot! Veiksmi visiem.

  • autobraucējs teica:

   Pilnīgi pareizi ir ar tiem likumiem gājējiem . Stāvi un pārliecinies un gaidi kad tevi palaidīs , nevis acis iedūris asfaltā , kā gāji pa trotuāru tā aizej uz brauktuvi , un pēc tam pie Baltā tēva uz pieņemšanu uz mūža mājām …

   • CSN teica:

    dažiem autovadītājiem, kas kā gājēji liek ap kāju atstarotāju:
    Ceļu satiksmes noteikumi”:
    10. Diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
    145. Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, kā arī velosipēdu vadītājiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai izbrauc uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti.

 6. autobraucējiem nezinīšiem! teica:

  145. Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai dotu ceļu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai iziet uz tās, kā arī velosipēdu vadītājiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju vai izbrauc uz tās, ja tie varētu tikt traucēti vai apdraudēti.

  • Vernons teica:

   CSN 15. Pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju vietās, kur satiksme netiek regulēta, gājējiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.
   Bet CSL 19. panta 3. punkts skan tā: “Ceļu satiksmes dalībniekiem un citām personām jārīkojas tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus.”

 7. pretīgi teica:

  Visvairāk izbrīna mātes ar bērnu ratiem, kas izstumj ratus uz pārejas ielā, kurā dzīva satiksme, un tad sāk raudzīties apkārt, vai kāds apstāsies un ļaus tikt pāri. Bet rati jau gandrīz ielas vidū. Nemaz nerunājot par tādu sīkumu kā atstarotājs uz ratiem un pašai. Iet tādas melnas pa melnu tumsu, pēdējā sekundē pamani, ka tikpat melni rati šai stumjas pa priekšu. Mātes, kas nav to bērnu nemaz pelnījušas. Laikam tikai izspiest augli spēj, bet elementāra domāšana ikdienā un elementāras rūpes par bērna drošību izpaliek.

  • saku teica:

   Tās māmiņas, lai iet pašas pa priekšu un ratus velk nopakaļ, tā būtu pareizāk! Lai riskē ar savu dzīvību! Un vēl – jāpalaiž gājējs, kurš šķērso pāreju, bet nevis gājējs, kurš izlec a/m priekšā, nepārliecinoties, vai tuvojas transports, vai nē. Šodien novēroju – nekas nav mainījies! Esmu kājāmgājējs, laikam sākšu aizrādīt. Vakar uz “liktenīgās” pārejas – viens bērns dodas pāri ielai, runā pa mobilo, kapuce galvā, galvu nepagroza. Nesaprotu, kas notiek?

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool