Otrdiena, 2019. gada 26. marts
Eiženija, Ženija

Lai kāds ar nebūtu lēmums, izskatās slikti

Agita Puķīte
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 16. oktobris 14:51

Pagājušajā nedēļā Tukuma novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma atcelt izsoli, kurā bija plānots izsolīt zemi Jaunsātos tam uzņēmējam, kas tur plānotu uzcelt ražošanas ēkas un nodrošināt 150 jaunas darba vietas. Kā izsoles atcelšanas iemesls tika minēta negatīva publicitāte.

Kas tad ir tā nelaimīgā negatīvā publicitāte un kas pie tās vainojams?! Jautājums vietā, jo kam gan varētu būt pretenzijas pret tik lielas ražotnes būvniecību vietā, kas šobrīd nekādam citam mērķim netiek izmantota?! Miljoniem miljonu apgrozījums, plaši būvdarbi un iespaidīga ražošana – skaidrs, ka tas viss pamatīgi uzkurinātu vietējo ekonomiku. Tad – kur problēma? Pirmkārt, tas ir jau daudzkārt pieminētais stāsts par to, ka daži projekti savu gaitu pašvaldībā sāk vēl labu laiku, pirms nonāk līdz publiskajai lemšanai. Ar kādu tiek runāts, iespējams, kaut kas arī apsolīts, kaut kas tiek pētīts un vienlaikus kaut kas tā arī paliek neizpētīts un nepateikts. Un tad nu sanāk tā, kā tagad, kad, kā izrādījās, šajā vietā vēl varētu būt arī derīgie izrakteņi, proti, – smilts un grants, līdz ar to 90 hektāru izsoles sākuma cena 70 000 eiro noteikti bijusi par zemu. Un pat ja šo zemi vērtētu kā lauksaimniecībai īsti nederīgu, tik un tā vērtējums sanāktu par zemu… Un visbeidzot – iedzīvotāji, kurus šīs darbības skartu vistiešāk – gan ietekmes, gan piedāvātā darba dēļ – par to visu uzzina pēdējie, faktiski tad, kad domes gaiteņos jau viss ir norunāts. Turklāt norunāts un pēc tam iedzīvotāji pierunāti, kaut, kā izrādās, ietekmi uz vidi jau neviens tā arī līdz šim pētījis nav…

Atgriežoties pie izsoles, jāatgādina, ka iepriekš domē neviens neslēpa – izsole šim pašvaldības īpašumam, kas gadiem nebija apsaimniekots, organizēta ar cerību, ka galvenais izsoles pretendents būs tieši SIA «Gallusman», kas jau iepriekš bija ar domi noslēdzis nodomu vienošanos un šajā vietā lielā apjomā bija ieplānojis būvēt vistu fermas. Tomēr – uzņēmējs dalību izsolē atsauca. Tikmēr divi citi uzņēmēji noteiktajā laikā bija izsolei pieteikuši un arī, atbilstoši domes izvirzītajiem noteikumiem, izteikuši apņēmību uzsākt ražošanu un nodrošināt 150 darba vietas. Bet izsole tika atcelta. Vai, no šo – divu citu – uzņēmēju viedokļa raugoties, – taisnīgi?

Iespējams, ka domes atbildīgos, organizējot sevišķi labvēlīgus apstākļus vienam uzņēmējam, vadījuši vislabākie nodomi. Tad kāpēc ar šo ir iznācis tā, kā ar līdzīgiem, par kuriem tautas paruna saka, ka tie der vienīgi elles ceļa bruģēšanai? Ej, nu zini – pārlieka centība, iedomāta vara lietu bīdīšanā un vadīšanā vai arī jau N. Gogolim labi pazīstamais ķepļepisms – zeme uz domes vārda nav reģistrēta, par grants iegulām nekas nav zināms, šķiet, arī nodrošinājums no uzņēmēja tā īsti nav prasīts un arī iedzīvotājiem tā īsti jau nav, ko teikt – jo, kā iepriekš teikts, ietekme uz vidi taču vērtēta nav…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. jautājums teica:

  Kaut kā nepārliecinoši.150 darba vietas,tikai ar tiem darbiniekiem ir tā kā ir.No kurienes viņi radīsies? Vai ir jau projektā?

 2. Aaa teica:

  Neticu tādām pasakām. Nebūtu ne ka. Isteniba, kas vispār tāds paveikts, kur būtu pietiekošas darbavietas?un kam tas interesē.. No Domes puses, viss mazāk..

 3. Svētais Pēteris teica:

  Nevajag mums neko! Pat mēģināt nevajag. Lai iet visur citur nodarbojas ar ko tik grib. Tukuma novadu vispār vajag pasludināt par aizsargājamu arhipelāgu. Nevajag mums veikalus, DUS,mazgātavas… neko nevajag būvēt, attīstīt. Lai pelna un strādā citi citur, mums visa kā ir gana atliku likām…paubagosim naudu izlīdzināšanas fondā, pasūdzēsimies par sūdīgu veselības aprūpi un mazajām pensijām, kamēr citi citur investēs,strādās,pelnīs un nodrošinās sev un saviem bērniem nākotni….

 4. O jā teica:

  Svētais Pēteris – bingoo !!
  Tukumam točna neko nevajag, darba vietas nafig – lidlauku nevajag , vēja ģeneratorus nevajag utt.utt.
  Lai jau arī jaunatne kas te vēl mazumā ir aizķērusies, droši dodas prom
  😀 😀

 5. Šalle teica:

  Autore vispār zina, cik izmaksā IVN procedūra uzņēmējiem? Tie ir desmiti tūkstoši! Kāds vēl IVN pirms ir jebkāda skaidrība par to, vai zemes gabals vispār ir iegūstams īpašumā??? Autorei neliekas, ka ar savu nekompetenci nav ko plātīties?

 6. Aramess teica:

  Jā, stulbums apbrīnojams. Tukumam neko nevajag. Visus projektus noraidīt. Lidlauku nevajag, elektrību nevajag, vistas nevajag…Sēdēsim katrs savā būdā un gaudosim, ka pensijas mazas, darba nav, ceļi brūk…Dīvainākais, ka ar tādām domām dzīvo arī daži deputāti. Nevis skaidrot apstākļus, panākt, lai investīcijas būtu garantāts, bet – nost, nost, nost, lai tik ieriebtu politiskajiem oponentiem. Ja Tukuma slimnīcai, ceļiem vajadzīgi līdzekļi, prasiet tos tiem opozīcijas deputātiem, kas pa visu Latviju brēc, ka mums neko nevajag. Apbrīnojams trulums!

Pasākumu kalendārs

2019.03.26 | 10:00

Kino Zemītē 

2019.03.26 | 10:00

Izrāde bērniem Kandavā 

2019.03.26 | 11:00

Zumba senioriem Kandavā 

2019.03.26 | 15:00

«Digitālo prasmju nedēļa» Jaunpilī 

2019.03.26 | 16:00

Konsultatīvās padomes sēde Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool