Sestdiena, 2019. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs

Kurš gan cits, ja ne policists…

Rūta Fjodorova
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 5. decembris 09:34

Jāatzīstas, ka attieksme pret policiju mums aizvien ir neviennozīmīga. Nereti dzirdami dažnedažādi pārmetumi: kādi viņi paši – kā uzvedas?! kā paši braucot pārkāpj satiksmes noteikumus, kā piesedz noziegumus, dažkārt pat paši tajos iesaistīti?! Vai arī, ka policijā strādā tikai tādi, kas vēlas citiem demonstrēt savu spēku un pārākumu, un tamlīdzīgi. Protams, ir nācies saskarties ar negodprātīgiem likumsargiem un, iespējams, viņu nodarījumus pārdzīvojam vairāk, jo tas mūs arī sarūgtina vairāk nekā kāda ierindas pilsoņa pārkāpumus, jo… Policists taču ir likuma un taisnības sargātājs, uz kuru mēs paļaujamies…  No viņa tiek prasīts vairāk, jo šis ir viens no amatiem, kas uzliek īpašus pienākumus, jo policistu, lai kur viņš arī nebūtu, aizvien vērtē ar daudz redzīgāku, arī kritiskāku aci.

Tajā pat laikā kritiski noskaņotajiem gribētos uzdot pretjautājumu: cik no mums ir tādu, kuri paši gribētu un arī varētu strādāt policista darbu? Tie laiki, kad kārtības sargu rindās uzņēma ikvienu, jau sen aiz kalniem. Šobrīd policistam ir nepieciešama gan atbilstoša izglītība, gan tiek vērtētas amatam nepieciešamās rakstura īpašības – fiziskā un emocionālā noturība, spēja ātri un atbilstoši reaģēt visdažādākajās, reizēm arī galēji ekstrēmās situācijās, likumu un citu normatīvo aktu pārzināšana un savas atbildības robežās arī spēja tos atbilstoši piemērot, arī attīstīta empātijas spēja un daudzas, daudzas citas. Un tā ir tikai viena medaļas puse. Otru pusi ik vakarus var redzēt TV raidījumā «Degpunktā» – ar ko gan tik nenākas saskarties un nodarboties policistam – sākot ar bērnu aizstāvību pret vardarbību, nemaz jau nerunājot par dažādām vardarbības izpausmēm ģimenēs, cilvēku savstarpējās attiecībās, darbu ar neadekvātiem cilvēkiem, kuri pārmēru lietojuši alkoholu, narkotiku lietotājiem, ar zagļu un laupītāju ķeršanu, nemaz jau nerunājot par  terorisma bīstamību. Policists sabiedrības labā ar savu veselību un reizēm arī dzīvību riskē katru dienu. Un, to visu zinot un atceroties, piekritīsiet, kāds protokols par nejaušu vai arī tīšu ātruma pārsniegšanu vai kādu citu mazāku satiksmes noteikuma pārkāpumu, nudien tāds nieks vien ir. Turklāt, ja vēl godam nopelnīts, tad sods jāpiecieš, jo iztēlosimies, kas gan notiks, ja neko neievērosim, ja pārkāpsim satiksmes noteikumus, darīsim visu, kas vien tik ienāk prātā, un neko nerespektēsim?… Tādu situāciju nudien nevēlētos piedzīvot.

Tāpēc ir labi, ka mums ir policisti – kārtības uzraugi un sargātāji, kuri ik dienas ir gatavi stāties pretī dažādām nelikumībām un nelaimēm. Paldies par darbu un lai gaiši svētki likumsargiem Valsts policijas 99. jubilejā!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Minka teica:

  Ļoti patiesi teikts!

 2. lv teica:

  Policists ir profesija un pašu izvēlētā,nevis piespiedu kārtā.Tā kā nav ko gausties par zemu atalgojumu un visādām citādām nebūšanām un likstām.Bēda ir tajā,ka policistam nav stāja,tas nozīmē,ka nav arī ticības un uzticības,jo ar saviem darbiem to nav pierādījuši,lai tiem uzticētos.Daudz ko gribam,kopējam no ārzemēm,tad kāpēc jūs negribat redzēt kāda policista stāja ir ārzemēs.Policists ir iedzīvotāja aizstāvis un uzticības persona.Ar algām,dzīves līmeni un amatpersonām,diemžēl neesam pat Āfrikas līmeni sasnieguši,bet dzīvojam Eiropā.

  • X man teica:

   Cepuri nost godīgo un kārtīgo policistu priekšā, tādu mums ir lielākā daļa. Dīvāna ekspertu un vaimanātāju, diemžēl, mums ar katru dienu kļūst arvien vairāk. Laikam nacionālā īpatnība.

   • andris teica:

    Neesmu neviens no Tevis nosauktajiem, BET, man ir kaudze pierādījumu, ka policija ir neieinteresēta atrisināt problēmas… Piedodiet, bet amata specifika neļauj minēt neko konkrētāk…. Ceru, ka ar laiku godinās tos, kas patiesi cienīgi pildījuši sava amata pienākumus!…

    • x man teica:

     To jau var pateikt par jebkuru un vienmēr-man ir zināms, es redzēju, viena tante teica, bet nevaru atklāt….Ja ir ko sacīt, liec kārtis galdā, kas, kur un ko slēpj. Man domāt, esi tālu no zināšanas

  • pareizi teica:

   teikts-redzot kādi kadri tiek pieņemti darbā policijā brīžam uznāk smaids,garām braucot bailes ka neaizpūš ar vēju,ko nu runāt par morālo stāju.iecirknī valda totāla kolēģu iegāšanas stratēģija.

 3. Policists teica:

  Par to īpašo policistu uzraudzību-ja policists noķerts dzērumā pie stūres ārpus darba laika,tad sods ir dubultā kā parastam cilvēkam- normatīvos aktos paredzētais administratīvais sods+ATBRĪVOŠANA NO DIENESTA!!!Pat tautas gaišākajiem prātiem prātiem un elkiem-deputātiem nav dubultsodīšana kā nabaga olicistam…un lai pamēģina policists tā izteikties vai dzērumā publiski izālēties kā Saeimas klauns kaimiņš,kuram par to nekas, a policistu ar lielu troksni un sū…nu koku no darba padzītu…

  • ? teica:

   Pamēģini pastrādāt privātā biznesā, arī tur tev būs sods dubultā, kā tu pats saki…katrs pats izglītojas un izvēlas profesiju, kādu vēlas…tad ko vēlāk gausties? Pilnībā piekrītu komentētājam lv. Nesaku, ka visi policisti šādi vai tādi, bet lielai daļai vajadzētu augstāku izglītības līmeni un vēlmi darīt darbu, kuru paši izvēlējušies. Vai arī kāds ar varu ir piespiedis viņus to darīt? Diezin vai…Protams, ir arī zinoši un godprātīgi policisti, un par viņu veikumu liels paldies…tik žēl, ka tādu nav daudz. Ir, uz ko tiekties. Lai mums visiem veicas!

Pasākumu kalendārs

2019.05.25 | 6:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.25 | 6:00

Makšķerēšana Kandavā 

2019.05.25 | 10:00

Orientēšanās Kandavā 

2019.05.25 | 12:00

Skeitparka sezonas atklāšana Kandavā 

2019.05.25 | 17:00

Futbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool