Ko pašvaldībā meklēt?

Dažādu iemeslu dēļ atkal un atkal nākas atgriezties pie priekšvēlēšanu diskusijās dzirdētā, arī pie tām sajūtām, reizēm pat mielēm, no kurām joprojām grūti atbrīvoties. Kā, piemēram, vai visu novadu diskusijās dzirdētais secinājums, ka sabiedriskais transports saiknei ar novadu centru vai centru, kurā ir slimnīca, ārsts, tirgus un lielāki veikali, kā solīts pirms iepriekšējām vēlēšanām, nav nodrošināms. Un, kā, iespējams – pareizi, secina deputāts Andris Kalnozols, kas gan galu galā iedzīvotājam novada centrā, īpaši tāda joprojām mākslīga veidojuma kā Engures novada centrā, tas ir, Smārdē, meklējams?… Visticamāk, domē, komunālajā vai sociālajā dienestā palīdzība jāmeklē brīžos, kad paši ar kādu lietu, problēmu vai dzīves kreņķi netiekam galā. Uz domi nākam, jo ceram (vismaz tie, kas vēlēšanās piedalījās), ka esam izvēlējušies savus pārstāvjus – uzņēmīgākos, atbildīgākos un, kas jo svarīgi, zinošākos novada cilvēkus, lai savu dzīvi ikdienā un arī kādās krīzes situācijās atvieglotu. Mēs esam uzticējušies un arī algojam šos cilvēkus (arī tie, kas vēlēšanās nepiedalījās). Tāpēc, atklāti sakot, reizēm ir ļoti sarūgtinoši dzirdēt atraidījumu, nosodījumu vai daiļskanīgas atrunas. Kā sākotnēji jautājumā par atkritumiem. Un, tā kā atraidītie, neuzklausītie vai, kas jo biežāk, nostrostētie ļaudis, ja ir spējīgi un nav galīgi zemē iedzīti, atnāk uz redakciju, atkal ir jādomā. Piemēram, par to, ka mums ikvienā novadā ir izcili sakārtota sociālā sistēma, ka ”mums ir noteikumi, līdzdarbības pasākumi, nepieciešamie dokumenti, saskaņojumi”…bla-bla-bla. Un beigu beigās – ir veikts ”zināms”, iespējams, pat ”ievērojams” darbs, bet… Acīmredzami slims cilvēks paliek bez iztikas, minimālā izdzīvošanas atbalsta, jo – nav iesniedzis izziņu par iespējamo meitas stipendiju. Un viss ir pareizi, jo cilvēkam taču nav atteikts, noskaidros, ka stipendija droši vien Ls 8 apmērā, tiek saņemta, un gan jau pabalstu iedos, – tā spriež Kandavā. Bet, piemēram, Tukumā man trīs sociālās darbinieces skaidroja, pēc tam strostēja par to, ka gribēju vien noskaidrot, kur gan vientuļa māmiņa, bezdarbniece un cilvēks ar ļoti ierobežotiem līdzekļiem varētu atstāt divgadīgu mazuli, kamēr jāpiedalās bezdarbniekam obligātajās mācības. Skaidroju, jo zināju, ka Tukumā ir divas pašvaldības finansētas bērnu uzraudzības iestādes – «Ķepa» un «Saimīte»… Pēc pārmetumiem par šova taisīšanu un komentāriem par šādām un tādām mātēm atviegloti uzelpoju, jo… nebiju nosaukusi ”vainīgās” māmiņas vārdu. Īpaši atvieglota – caur asarām – sajutos nākamajā rītā, kad uzzinājām par traģiskām ziņām no Ventspils…

Komentāri

  1. Piekrītu Ivonnai pilnīgi. Mēs algojam veselu baru soc. darbinieku Tukumā. Kabinets pie kabineta, bet, kad vajadzīga reāla palīdzība, tad reizēm čušs vien sanāk…
    Vēl tagad klīst baumas par soc. nod. Gaili, kura vēl Pils ielā strostēja kādu bezizejā nonākušus māmiņu par “bezkaunību” – lūdz palīdzību, bet pašai dzīvoklī ir sekcija un tepiķis…, u.t.t. Tā jau ir kļuvusi par Tukuma folkloru.

    1. Tāds cilvēks kā Māra Gaile vispār šādam amatam nav piemērota.
      Varbūt Šulcs,kuru mēs atkal ievēlējām,beidzot saņemsies un tiks no nekompetentiem cilvēkiem vaļā.Arī es lūdzu vienu reizi palīdzību. Ieradās Gaile un paziņoja,ka mums ir daudz ko pārdot-klavieres(bērns gāja Mūzikas skolā),arī sekcija,televizors utt.No tās reizes Domei eju ar līkumu.Tā kā lai dzīvo Gaiļu klans Tukuma domē.

      1. Sen gadus atpakaļ pēc ilgstošas slimošanas biju soc.dienestā pēc palīdzības (trāpījos pie Gailes), kuru arī saņēmu.Nekādu uzbraukumu nebija.Jāsaka, ka bez tās palīdzības būt ļoti, ļoti grūti izķepuroties.
        Domāju, ka problēma, jau nav soc.dienestā, bet gan tajā, ka ir tik daudz cilvēku ar tekstu – man pienākas, ka reizēm ir ļoti grūti atšķirt, tiešām pienākas un ir krīze, vai nē.
        Man liekas, ka soc. dienestam cilvēka dzīvē nevajadzētu būt sistēmai, bet gan kaut kam ārkārtējam.

          1. tāpēc ka ilgstoši tā sistēma ir ierūsējusi ar vieniem un tiem pašiem vadoņiem un labāk braukt pa zināmām sliedēm, nekā kaut ko no jauna radīt.Rutīna, rutīna kungi!!!

  2. Ja meita nemācītos, tad pabalstu varētu saņemt uz reiz, bet nedod Dievs, ja tas cilvēks mācās labi un stipendija ir paaugstināta. Tad iespējams palīdzība vairs nepienāktos, tas nekas, ka jādzīvo prom no mājas un ar 8 ls nekādi to nevar izdarīt.

  3. Šāda attieksme ja nav pamanīts ir gandrīz visās iestādēs Tukumā . darbā iekārtojas pa blatu un zin ka amatu nezaudēs vienalga ar kādu attieksmi strādāt. Tāda pati folklora par ntz.

    1. NTZ gan ir privāts uzņēmums,ne pašvaldības, valsts vai kādas partijas finansēts.

      1. Viens reti divkosīgs cilvēks tomēr tā Plaude. Necik sen pirms vēlēšans citu dziesmu dziedāj. Cik viss labi pilsētā! Kur tās problēmas pēkšņi radās? Pati laikam nav savas lietas pa blatam iestādēs kārtojusi.

  4. ja iesēžas ilgāk pa 10 gadiem, tad jau liekas ka ir pats gudrākais no gudrākajiem, augstprātība lien pa visām vīlēm ārā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *