Ceturtdiena, 2019. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Foto: Agris Jansons

Šodien – Tukuma dzemdību nodaļas pēdējā darba diena

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 28. februāris 15:36

Tieši pirms mēneša, 1. februārī, Tukuma slimnīcas dibinātāji – Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils pašvaldību vadītāji – izlēma slēgt Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļu, jo ar tajā piedzimušo pārsimts bērnu skaitu nepietiekot, lai nodaļu uzturētu. Interesējāmies, vai šis lēmums nav mainījies un ko iesākt tām sievietēm, kas pašas nespēs aizbraukt uz dzemdību nodaļu.

27. februāra pēcpusdienā SIA «Tukuma slimnīca» direktore Dzintra Rabkeviča apliecināja, ka iepriekš pieņemtajā lēmumā nekas nav mainījies: “Mēs labi apzinājāmies, ka šāds lēmums bija jāpieņem, jo ar esošo finansējumu nebija iespējams segt visas izmaksas. Valsts par vienām dzemdībām maksā 294 eiro, taču ar šo finansējumu reālās izmaksas, kas ir ap 500 eiro, nosegt nevar, tāpēc arī ir šāds lēmums. Reāli nodaļa tiks slēgta 1. martā, protams, ja tajā nebūs neviena bērna; ja būs, tad nodaļa darbu turpinās, kamēr bērniņš un mamma izrakstīsies. Esam plānojuši, ka visi dokumenti nodaļas darbiniekiem jāsakārto līdz 6. martam. Tomēr esam izlēmuši, ka arī turpmāk nodrošināsim slimnīcā dežurējošo ginekologu.”

Vaicāta, vai tiesa, ka viena no dzemdību nodaļas slēgšanas problēmām bijis zemais atalgojums un ka Tukuma slimnīcā tas netaisnīgi tiek sadalīts starp mediķiem un administrāciju, jo tieši administrācijai, kur štati jau tā esot mākslīgi palielināti, tiekot atvēlēts visvairāk naudas, Dz. Rabkeviča skaidroja, ka slimnīcas administrācijā ietilpst ēdnīcas, veļas mājas, garāžu darbinieki, liftnieki, apkopēji un citi tehniskie darbinieki, kā arī tie 16 darbinieki, kas atrodas poliklīnikas ēkas 4. stāvā, taču noliedza, ka štati būtu nepamatoti: “Administrācijā ietilpst arī galvenais ārsts, vecākā māsa, grāmatveži, ekonomists, sekretāre, statistiķi, kadru daļa, aptiekas darbinieks utt. Visi šie darbinieki ir nodarbināti un pilda konkrētus uzdevumus, turklāt jau iepriekš esam šos štatus ļoti rūpīgi revidējuši. Nepiekrītu, ka viņiem tiek maksātas nesamērīgi lielas algas un ka viņi nebūtu vajadzīgi.”

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 28. februāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Gita teica:

  Es laidu pasaulē savus trīs brīničīgos bērniņus,gribu teikt lielu paldies personālam.

 2. GA teica:

  Veiksmes stāsts…

 3. P.ēteris teica:

  Pēc bildes spriežot, slēgt vajadzēja jau agrāk! Izskatās, ka jau labu laiku naudiņas nepietiek…, bet kopumā absurds! Ar ko tieši nodarbojas “ekonomists”.. pēc nosaukuma liekas ka tas vēl no padomijas laikiem aizķēries? Varbūt slimnīcai vajag pārskatīt cik naudiņas tiek ņemtas par telpu īri? Varbūt tieši otrādi, pārskatīt kur kādas telpas nav vajadzīgas utt. Nezinu kā tagad, bet agrāk tak visādi kantori tur bija sākot ar ārstu privātpraksēm un beidzot ar frizētavām. Ja rajona slimnīcu (ok, dzemdību nodaļu) slēdz tāpēc, ka trūkst a)naudas; b)dzemdētāju tad tas ir vāks visam! Laikam jūsu sūnu ciemā laimes diez ko nav-a, neskatoties uz to, ka pilsētā čum un mudž no “laimētavām”.. 🙂

  • es teica:

   ka tikai kadu noriet… butu nacis paliga pakrasot …nu ja tas latviesu daba tapec jau pie mums ta ir un kur ta laime ir kura ciema tad tu dzivo Anglija vai Vacija… vai tad nezini ka Latvija ir tikai Riga

 4. es teica:

  Nu,nu , nodaļu personāls saņem tikai , lai kaut kā izdzīvotu, strādājam vairākās darba vietās….skumji….

 5. domājiet teica:

  par ko vēlēsiet

 6. maminja teica:

  Ja man Dobelē ar vecmati noslegts ligums un nauda samaksata,tad mani arii piespiedu kartaa aizvediis uz jurmalu?

 7. Ventis. teica:

  Arī mana sieva Tukuma slimnīcā laida pasaulē manu pirmdzimto dēlu,un arī es esmu neizsakāmi pateicīgs personālam par ieguldīto darbu. Viss bija ļoti labi

 8. Abi teica:

  Vai viņi ir padomājuši par tām mainam kas nav spējīgas aizbraukt uz Jūrmalu un Rīgu, ka ir jāslēdz ciet?? Tukuma rajons daudz māmiņu ir kas dzemdē, Tukuma rajons arī skaitās Pūre, Engure, no kurienes arī brauc dzemdēt, tad varbūt arī Tukuma jāaizliedz poliklīnika ciet?? Drīz arī to nevarēs uzturēt, ka visiem būs jābraukā uz Rīgu vai Jūrmalu??!

  • Snorke teica:

   Bet tad nevajag taisīt bērnu,ja neesi spējīga nofinansēt braucienu uz Jūrmalas vai Dobeles dzemdūzi! Tās ir tikai pirmās izmaksas lielajā izmaksu gūzmā,kas sāksies ar bērna piedzimšanas brīdi!

   • Ekonomists teica:

    Ko nozīmē nofinansēt braucienu uz Dobeli? Ne katrā ģimenē ir auto un tiesības. Rezervēt draugus radus paziņas? Taksists diez vai ar lielu prieku dežurēs, jo bērns var piedzimt arī auto

 9. re kā ir teica:

  Cienītie,tā ir pašvaldības iestāde.ko domāja saimnieki?Kā parasti nav naudas…Vai kāds ir pajautājis no pašvaldības,vai jums ir nauda,lai savlaicīgi nomaksātu pašvaldībai nodokļus,vai jums arī ir nauda par ko vēl dzīvot,vai jums ir normāla alga………protams,ka pašvaldībai tas neinteresē,pašvaldība uztaisa visādas apsaimniekotāju firmas ar kurām noslēdz līgumus,lai pašiem nekas nav jādar un cilvēkus izģērbj plikus,toties paši algas saņem pieklājīgas un noteiktā laikā,vēl arī dienesta transporti un citi pribambasi

 10. ātrā palīdzība teica:

  Ja gribēsi braukt ar atrajiem-vedīs tur,kur tobrīd bus vietas vai kas tuvāk.Ja grib uz konkrētu iestādi-jabrauc ar savu mašīnu,ātrie nav taksis,neved,kur pasūta

 11. re kā teica:

  Ar steigu ir jāslēdz vispār ciet Tukuma slimnīca,jēgas tur nav nekādas

 12. gaga teica:

  Spriežot pēc ZZS reklāmas lapeles, kas bija iemesta pastkastē, slimnīcas direktore Rabkeviča startēs uz pašvaldības vēlēšanām. Tad jau atkal nodaļu atvērs.

  • gaga-ai teica:

   Nu jā! RPIV-u slēgs ciet, Rabkēvičai nebūs piepelnīšanās iespējas, steidzīgi jāiet deputātos. Darba laikā lasīja lekcijas Tukuma studentiem, tagad – nekā!
   Tāpēc jau arī Tukuma slimnīcā darbs nesokas, ka nav profesionāļi “pie stūres”!
   Iepriekšējais Tukuma slimnīcas direktors vada Dobeles slimnīcu vēl šodien. Dobelē radioloģijas nodaļa, dzemdību u.c. nodaļas skaistas. Speciālisti arī profesionāli. Kāpēc tā nav Tukumā? Tukuma novads ir lielāks par Dobeles.

   • Aikasaps teica:

    Rabkeviča lekcijas – kādas? Ceru, ka ne ar medicīnu saistītas jo nav viņai mediķa izglītība!

   • Zina teica:

    Darba laikā savā kabinetā pieņem RPIVA studentu darbus…..
    Dakterīši aiz durvīm gaida rindā…

    • Nu re" teica:

     Re cik skaisti! Kas tik viss te neatklājas! Saņem algas slimnīcā, strādā RPIVĀ un arī saņem algu. Tad RPIVAi jāmaksā noma slimnīcai par telpu nomu. Dakteriem algām nepietiek, tie kā muļķīši gaida rindā aiz durvīm!
     Kāpēc tāda pacietība? Vai tad pašvaldības vadība to neredz? Nopērk dārgu izmeklējamo aparātu, izmeklējumi jāgaida garās rinās, kamēr kaimiņu slimnīcās visu var paveikt ātrāk. Vai tad viņiem nav kvotas?

 13. ha teica:

  pašvaldības policiju arī jāklapē ciet-paskatieties vai viņi ir rentabli dddd

 14. Dakters teica:

  Šī slimnīca ir pašvaldības uzņēmums- tātad,bizness pašvaldībām, kuras uzdevums ir nopelnīt pēc iespējas vairāk naudas ar viszemākajām izmaksām.
  MEDICĪNISKI aizslēgt Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļu ir pilnīgi nepareizi.
  Cietīsiet, diemžēl, Jūs Tukumnieki. Un visvairāk cilvēki no sociāli zemākiem slāņiem, kuri nevar atļauties ne nolīgt vecmāti, ne auto ar ko aizbraukt līdz dzemdību nodaļai.
  Visvairāk cietīs sabiedrība….

  • S lakters teica:

   Medicīniski nepareizi ir ja tādi dakteri kuri neko no prakses nesaprot ir tur kur vini ir! Rezultats ir nepareiza diagnoze nepareizas zāles un …….. un protams atbildība apaļa 0

 15. Aiva teica:

  Es arī savas divas pēdējās meitas dzemdējusi Tukumā dzemdību nodaļā,varu teikt tikai un vienīgi lielu PALDIES personālam. Ļoti žēl ka tāds iznākums.

  • Jeff Michael teica:

   Laba

   Vai tev ir nepieciešama kredīta piešķiršana?
   Vai jūs esat ieinteresēts saņemt jebkāda veida aizdevumu?
   Vai esat finansiāli noraizējies? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu parādu un rēķinus ?, e-pastu
   Mēs vēlamies izsniegt aizdevumu, kuram kādreiz ir nepieciešams aizdevums ar zemu 2% procentu likmi, mēs izsniedzam aizdevumu no vismaz 5000 USD līdz maksimālajam 100 miljonu dolāru, mārciņu, eiro, ja tas ir ieinteresēts, sazinieties ar mums. pa e-pastu: jsemkffloaninvestment@gmail.com
   Ieinteresētajiem aizdevuma pieteikuma iesniedzējiem jāaizpilda un jānosūta zemāk aizņēmēja aizdevuma informācija par pārskaitījuma apstrādi:

   (INFORMĀCIJA PAR AIZSARDZĪBU)

   Pilnais vārds:………………….
   AGE ………………………..
   ĢIMENES STĀVOKLIS………………
   Kontaktpersonas adrese: …………….
   Valsts …………………….
   Tālrunis: ……………………..
   Nodarbošanās: …………………
   Mēneša ienākumi:…………………….
   Reliģija: …………………………
   Ķīnas nākamais: …………………..
   (INFORMĀCIJA PAR AIZDEVUMU)
   Summa, kas vajadzīga kā aizdevums: ……….
   Aizdevuma ilgums: ………………
   Nodrošinājums: …………………
   Atmaksas veids: katru mēnesi vai katru gadu? ……………
   Vai esat pieteikusi aizdevumu pirms tam? ……………….

   Paldies, jo mēs gaida jūsu ātru atbildi.

   Ar laba vēlējumiem,
   Jeff Michael

 16. Mamma teica:

  Es Tukuma slimnīcā laidu pasaulē savu dēliņu, liels paldies visam Dzemdību nodaļas personālam, par patīkamo uzņemšanu un atbalstu.

 17. Fakts teica:

  Šo “laimes zemi” kā tādu būtu laiks aizklapēt ciet!

 18. salms teica:

  Administraacija ir kaa senaa apmetne.

 19. ???? teica:

  Ko tik te nevar un var uzzināt?

 20. Dainis teica:

  Liels Paldies par manām meitām

 21. Saiva teica:

  Direktore melo acīs skatīdamas par vecmāšu un māsu algām Par1slodzi maksā420+ par nakts stundām apmēram vēl65 eiro uz papīra Nezinu kur viņa ņem tos 700 simtus Visi darbinieki spiesti skriet vēl papildus darbos uz citām slimnīcām

 22. ??????????????? teica:

  ak šī nabadzīgā slimnīca,no kurienes gan direktore ņēma naudu,lai iegādātos slimnīcai jaunu automašīnu?Interesanti kādām vajadzībām tā tiks izmantota,varbūt dzemdētājas pārvadās???????????????????

 23. mhm teica:

  “???????????????” – Var pamanīt ka īsti daudz saprāta tev nepiemīt un šaubas rodas vai arī maz tāds tev vairs būs.
  Tu pat patiesība nezini kāda ir esošā situācija,bet lieki dzesē savus žokļus,vai tik nēēsi kārtējais no tiem kas dzīvo pašvaldības ēkā un sēž valtsij uz kakla ar saviem “atlaižu kuponiem” katrā valsts,vai pašvaldības iestādē.
  Būtu no sākuma uzzinājis/usi ar kādiem auto viņi brauc un cik ilgi,ņemot vērā ka katra manta nokalpo,bet nu paspēji jau atvērt muti,un izbert savas neprecīzi noformulētos tekstus 😉 Lai tev veicas,jo izskatās kad tev to vajag 😀

  • Dace teica:

   “mhm” ja cilvēks cenšas kādu aizskart personiski, izsakot minējumus par cilvēka statusu vai tā dzīvesveidu tik agresīvā veidā, kā to darīt Jūs, tad secinājumu var izdarīt, ka šīs persona, kura raksta par nelietderīgi iztērēto naudu automašīnas iegādei to nav ņēmusi no zila gaisa. Un var ļoti labi redzēt, ka šis ir lēciens , kādam konkrētam cilvēkam uz varžacīm.
   *** Ļoti žēl ir šīs nodaļas kolektīvs. Paldies personālam par izturību, iejūtību un sapratni.

   • mhm teica:

    “Dace” – Dace man tev konkrēts jautājums,vai arī tu izdari secinājumus un pieņem lēmumus no zila gaisa bez patiesiem faktiem ietekmejoties no komentāriem ?
    Jo tāds man rodas iespaids lasot tavu atbildi.
    Uzzini patiesībā kā ir,un varbūt tad liec savu artavu ntz 🙂

 24. Aivars teica:

  Liels arī mans paldies par meitu un dēlu

 25. fantastika teica:

  Direktores staastiitais par algaam ir no seerijas par kaapostu tiitenjiem.Tad jau taadi cipari sanaak.

 26. Jeff Michael teica:

  Laba

  Vai tev ir nepieciešama kredīta piešķiršana?
  Vai jūs esat ieinteresēts saņemt jebkāda veida aizdevumu?
  Vai esat finansiāli noraizējies? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu parādu un rēķinus ?, e-pastu
  Mēs vēlamies izsniegt aizdevumu, kuram kādreiz ir nepieciešams aizdevums ar zemu 2% procentu likmi, mēs izsniedzam aizdevumu no vismaz 5000 USD līdz maksimālajam 100 miljonu dolāru, mārciņu, eiro, ja tas ir ieinteresēts, sazinieties ar mums. pa e-pastu: jsemkffloaninvestment@gmail.com
  Ieinteresētajiem aizdevuma pieteikuma iesniedzējiem jāaizpilda un jānosūta zemāk aizņēmēja aizdevuma informācija par pārskaitījuma apstrādi:

  (INFORMĀCIJA PAR AIZSARDZĪBU)

  Pilnais vārds:………………….
  AGE ………………………..
  ĢIMENES STĀVOKLIS………………
  Kontaktpersonas adrese: …………….
  Valsts …………………….
  Tālrunis: ……………………..
  Nodarbošanās: …………………
  Mēneša ienākumi:…………………….
  Reliģija: …………………………
  Ķīnas nākamais: …………………..
  (INFORMĀCIJA PAR AIZDEVUMU)
  Summa, kas vajadzīga kā aizdevums: ……….
  Aizdevuma ilgums: ………………
  Nodrošinājums: …………………
  Atmaksas veids: katru mēnesi vai katru gadu? ……………
  Vai esat pieteikusi aizdevumu pirms tam? ……………….

  Paldies, jo mēs gaida jūsu ātru atbildi.

  Ar laba vēlējumiem,
  Jeff Michael

 27. pedroazevedo teica:

  LABAS ZIŅAS !
  Vai jūs meklējat parāda konsolidācijas aizdevumus, nenodrošinātos aizdevumus, uzņēmējdarbības aizdevumus, automašīnu aizdevumus, studentu aizdevumus, personīgos aizdevumus utt.? Es esmu privāts aizdevējs, es izsniedz aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar procentu likmi 4%. Tāpēc, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (pedroazevedo532@gmail.com) vai whatsapp: (+ 393510182903), lai iegūtu sīkāku informāciju.

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool