Ceturtdiena, 2019. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: sheknows.com

Bērni satiksmes negadījumos cieš visbiežāk

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 29. septembris 12:15

Ceļu satiksmes noteikumu neievērošana, elementāra neuzmanība un steiga, piedaloties ceļu satiksmē, ir galvenie iemesli, kādēļ 2013. gadā satiksmes negadījumos cietis 491 bērns*. Bērni dažādas traumas gūst galvenokārt kā pasažieri un gājēji – kopumā tie ir 85% no pērn fiksētajiem negadījumiem. Salīdzinoši daudz retāk bērni satiksmes negadījumos iekļūst kā velobraucēji vai mopēdu vadītāji.

Lai bērniem – gājējiem, pasažieriem un velobraucējiem – atgādinātu būtiskākos satiksmes drošības likumus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) jaunāko satiksmes dalībnieku drošībai veltītās informatīvās kampaņas «Drošs ceļš uz skolu» ietvaros radījusi trīs vienkāršas pamācības infografikas veidā.

Infografikas pieejamas satiksmes drošības portālā berniem.csdd.lv, kur apkopotas arī spēles, testi, video, foto, grāmatas un daudzi citi materiāli, kas vienkāršā un atraktīvā veidā palīdzēs pedagogiem un vecākiem pārrunāt ar bērniem satiksmes noteikumus un sagatavoties velosipēda vadītāja eksāmenam.

„Lai saņemtu velobraucēja apliecību, jaunajiem satiksmes dalībniekiem ir jāapgūst būtiskākie satiksmes drošības noteikumi un jāpierāda savas zināšanas eksāmenā. Tas ikdienā viņiem palīdz labāk orientēties uz ceļa esot kā gājēja, tā arī velobraucēja lomā. Tomēr ceļu satiksmes noteikumi ģimenē ir jāpārrunā jau no bērnudārza vecuma, vecākiem regulāri jāpalīdz bērnam izprast arvien jaunus principus drošai dalībai satiksmē ceļā uz skolu un mājām. Bērnam augot, mainās arī viņa loma satiksmē un tā prasa izprast aizvien sarežģītākas situācijas, plašākas zināšanas par ceļazīmēm, likumiem un transportlīdzekļu vadīšanu – ne tikai to, ka iela jāšķērso pie zaļās gaismas,” skaidro CSDD bērnu projektu vadītāja Valda Kjaspere.

Velosipēda vadītāja eksāmenu ieviešana bērniem no 10 gadu vecuma devusi rezultātus – velobraucēji, kuri apguvuši satiksmes likumus un saņēmuši velobraucēju apliecības, ievērojami retāk iekļūst satiksmes negadījumos. Pēc CSDD apkopotās informācijas šogad gandrīz divreiz palielinājies velosipēda vadītāju eksāmenu skaits un velo apliecības saņēmuši aptuveni 12 tūkstoši pretendentu, no kuriem 80% bērnu bija vecumā no 10 līdz14 gadiem.

Kampaņas ietvaros CSDD izstrādājusi arī animētu video lekciju «Drošs ceļš uz skolu»:

Savukārt līdz 29. septembrim ikviens, jo īpaši jaunākie satiksmes dalībnieki, var pārbaudīt savas satiksmes noteikumu zināšanas, arī nokārtojot improvizētu gājēja eksāmenu CSDD Draugiem.lv lapā.

Lai aicinātu Latvijas skolēnus apgūt un ikdienā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneri – apdrošināšanas sabiedrību ERGO – īsteno satiksmes drošības kampaņu «Drošs ceļš uz skolu». Kampaņas ietvaros Latvijas skolēni tiek uzrunāti ar video klipiem, aicinot apgūt un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kā arī apmeklēt portālu berniem.csdd.lv.

*vecumā līdz 14 gadiemKomentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.18 | 10:00

Lieldienu pasākums Jaunpils bibliotēkā 

2019.04.18 | 13:00

Tematiskā ēdienu pēcpusdiena Zantē 

2019.04.18 | 15:00

Olu krāsošana «Naglā» 

2019.04.18 | 16:00

Kino Jaunpilī 

2019.04.18 | 16:00

Engures Mūzikas un mākslas skolas jubileja 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool