Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Aicina ziņot par “točkām”

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 3. februāris 10:03

Kā ik gadu par paveikto un aktuālo dienesta darbā laikrakstam pastāsta Valsts policijas Tukuma iecirkņa pārstāvji. Šoreiz izlēmām organizēt telefonakciju, ļaujot jautājumu uzdot arī lasītājiem. Zvanītāju gan nebija daudz, toties radām iespēju ar vietējiem Valsts policijas pārstāvjiem parunāt par to, kāda tad ir mūspuses statistiska noziedzībā un ko šie skaitļi īsti nozīmē, kā arī par šī gada prioritātēm. Uz jautājumiem atbildēja Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs, Kārtības policijas nodaļas priekšnieks – Māris Trēde un Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Sandris Stempers.

 

– Jautājums par Tukuma policijas iecirkņa pārvākšanos.  Kad tas varētu notikt?

J. Bahs:

– Tas, ko šobrīd ir iespējams pateikt, – līgums ar uzņēmēju – noskatītās ēkas īpašnieku – vēl nav noslēgts. Bet ir noteikts konkursa uzvarētājs, kas saskaņots ar Iekšlietu ministriju, kā arī tiek gatavots nomas līgums ar komersantu un ļoti ceru, kas drīzumā būs tā parakstīšana. Orientējoši gads ir tas sākotnējais termiņš, kad Tukuma policijas iecirknis varētu sākt savu pārvākšanos. Ja būs kāda aizķeršanās –  termiņi atkal tiks pagarināti, bet process vismaz ir iekustējies.

– Vēl viens no šobrīd aktuālajiem jautājumiem – kā ir ar narkotisko vielu izplatību novadā? 

S. Stempers:

– Situācija ir stabila.

J. Bahs:

– Ja runājam par tā sauktajām točkām , kur var aizbraukt un nopirkt narkotiskās vielas, mūsu teritorijā tādu nav. Bet šis jautājums ir  nemainīga mūsu darba aktualitāte. Pērn izdevās aizvērt vienu no kanāliem, pa kuru uz Tukumu tika piegādāts kokaīns – tika aizturētas personas gan te uz vietas, kas lieto un, iespējams, narkotikas tirgo tālāk, gan cilvēki Rīgā.

Tas nozīmē, kas cēlies dzīves līmenis, ja jau mūsu ļaudis var atļauties lietot kokaīnu? 

– Acīmredzot. Kopumā tika atsavināti 5,38 grami (Viena grama orientējošā cena – 100 eiro. – Red.) kokaīna. Tāpat bijušas vēl vairākas aizturēšanas un nesen, pērnā gada decembrī, narkotikas tika konstatētas pienesumā jeb mantās, kuras centās nodot personai, kura atradās Tukuma iecirkņa izolatorā (Vīrietim, kurš te tika atgādāts no ieslodzījuma vietas, lai sagaidītu krimināllietas izskatīšanu. – Red.). Tāpat tika noskaidrota un aizturēta ne tikai tā personas, kas šo pienesumu mēģināja paveikt, kā arī persona Jūrmalā, no kuras šīs narkotikas ir saņemtas. Šobrīd ir nozīmēta ekspertīze, kas precizēs, cik un kādas vielas izņemtas, bet orientējoši tie varēja būt aptuveni 50 grami metamfetamīna. Tas stāsts ir par to, ka, aizturot izplatītājus te uz vietas, aizbraucam pakaļ arī tiem, kas viņiem šīs narkotikas ir pārdevuši.

– Kāpēc šis pienesums nonāca tieši Tukumā? 

S. Stempers:

– To mēģina darīt visos Latvijas izolatoros.

J. Bahs:

– Tur skaidrojums ir tāds, ka skeneris ir tikai ieslodzījuma vietās, kur tiek veiktas ļoti detalizētas pārbaudes, taču izolatori, kādi ir vietējos iecirkņos, nav aprīkoti ar tādām tehniskām iespējām.

S. Stempers:

– Tas nav nekas jauns – tā tas notiek gadu gadiem.

J. Bahs:

– Turpinot par narkotikām kopumā, mēs sistemātiski strādājam arī ar identificētajiem lietotājiem. Pērn uz analīzēm ir nogādātas 123 personas, kas ir par 25 vairāk nekā iepriekš, kā arī noformēti 54 protokoli par lietošanu.

– Ir arī informācija par to, cik no šīm lietām nonāk tiesā?

J. Bahs:

– Kopumā ir uzsākti 15 kriminālprocesi, kas saistīti ar narkotiskām vielām, to skaitā septiņi – par atkārtotu narkotisko vielu tirgošanu.

S. Stempers:

– Visus sodītos tiesu reģistrā nemaz neredz, jo arī prokurors var pieņemt priekšrakstu par sodu, ja vaina tiek atzīta. Rezultātā šādi gadījumi – par atkārtotu narkotisko vielu lietošanu – var līdz tiesai nemaz nenonākt. Bet Tiesā pārsvarā tiek izskatīti gadījumi, kas saistīti ar narkotisko vielu glabāšanu un izplatīšanu.

J. Bahs:

– Vēl var piebilst, ka pērn ir uzsākts viens kriminālprocess arī par to, ka nepilngadīgais ticis pamudināts lietot narkotiskās vielas. Tā nav ikdiena, bet šāda lieta mums bija. Un virziens vēl arvien paliek līdzšinējais – strādājam ar lietotājiem, kā arī likvidējam piegādes kanālus, kam arī ir rezultāti, jo, kā minēju, narkotiku “točku“ mums nav. Ja kādam ir pretēja informācija – rakstiet, zvaniet, ziņojiet! – pārbaudīsim.

M. Trēde:

– Atgādinām, ka ziņot iespējams arī anonīmi – interaktīvajā kartē (http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/index.php). Jāsaka, aktivitāte ir ļoti kritusies, un pērn tā bijusi ir ļoti zema – saņēmām tikai dažus ziņojumus. Taču mēs vienmēr reaģējam un informāciju pārbaudām. Un jāsaka, ka lielākoties līdz šim informācija ir apstiprinājusies.

 

Vairāk lasiet piektdienas, 1. februāra, laikraksta numurā ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Krusttēvs teica:

  Visu zemju stukači, mostieties-temīda sauc

 2. Re kā teica:

  Lai meklē par to viņiem algu maksā.

 3. Varikaps teica:

  Krusttēv, Tavuprāt, par noziegumu izdarīšanu nav jāziņo ?! Tu laikam būtu apmierināts, ja Tavi bērni vai mazbērni jau skolā nomēģinātu narkotikas…

 4. Uj teica:

  Nu jau, nu jau… neredz priekšrakstu par sodu? Sodāmību reģistrā visu redz.

 5. Aldis teica:

  Nu un kur vainigs pardevejs, ka tas tavs sikais nomeginatu narkotikas??? Ar varu mute baz kadam kko?! Jasoda ir pirceji, tad ari točkas izzudis, ja nebus pieprasījums!!!

 6. Krusttēvs teica:

  Būs pieprasījums,būs piedāvājums…vajag bērnus audzināt,lai narkotikas,tabaka,alkohols ne prātā nenāk

 7. Lala teica:

  Vispār jau bērni ir tas kontingents kuru viss vieglāk savervēt! Lai cik laba būtu audzināšana…Vai kaut viens vecāks teiks-ej bērniņ un pamēģini narkotikas! Jāsoda ar daudz bargākiem sodiem tos tirgoņus. Un protams arī pircējus!

 8. L39 teica:

  Par zagli jaa.vispirms pirms mentiem jaatpigjii kaartiigi.bet nu kur var smekjus nopirkt ap 2 eiro kaad lidzigas cigaretes maksaa ap 3.5 tad kapeec man buutu ko jazino mentam?

 9. Annonīms teica:

  Rīta 3, točka.

 10. anonīms stukačs teica:

  es domāju,ka kaut kādas narkotikas tirgo pie Jauniešu centra,jo kāpēc gan romieši tur tā spieto bariem? Slikti/plāni apģērbti ielu bērni arī!Ko viņi tur dara – gan labajā pusē no ēkas ieejas,kur jau plastmasas apšuvuma dēļi norauti,gan aiz ēkas,kur vecās pārsedzes?

 11. Ivars teica:

  PAR TAKSISTIEM ARĪ VAR ZIŅOT VAI TĀ NESKAITĀS TOČKA JO PĀRVIETOJAS? TAUTĀ VISIEM ZINĀMAIS RAMONS PIEVED UZ VELLA PARAUŠANU.

 12. Kaimiņi teica:

  Viens ar veco audiA6 ar pieved līdz pat namdurvīm!Kas nāliķiem nekaiš 😀

 13. Jurka teica:

  Menti paši kurīzāli uz nebēdu un paši labi zin no kā un kur pērk.. + paši piesedz savas točkas un draugus… Kā saka roka roku mazgā… Ne tikai marihuānu, bet arī smēķus pa lēto ņem un arī alkānu… Taisa iecirknī pārbaudes uz marihuānu negaidīti, nevis visi ja zin pusgadu iepriekš ka būs pārbaudes un vnk pirms tās nepīpē vai vnk burciņā iemāna citu urīnu.. Neviens jau neskatās ko kurš iečurā.. Vnk iedod trauciņu un ej toletē ielaid.. Vajag pašus mentus stingrāk kontrolēt.. Varu derēt ja Tukuma iecirknī uztaisītu pārsteiguma pārbaudi uz marihuānu tad 50% darbinieku stabili iekristu… P.S pašam ir pieredze ar mentiem sapīpēt, pat mentu mašīnā taka ahoi sākat vispirms ar sevi pirms jājat citus.. Pašiem jums tur haoss un menti vismaz Tukumā to labāko piemēru nerāda…..

 14. Jurkam teica:

  pilnīgi pietiktu,ja Tukuma iecirknī uztaisītu pēkšņo pārbaudi uz cigaretēm!Atklātos,ka 99% no viņiem pīpē kontrabandas cīgas!

 15. Vitauts-vnk-Maziņais teica:

  Pareizi būtu policijas šefiem un policijas darbiniekiem, sākt ar sevi!!!! Tiešām! Paši policisti pīpē kontrabandu. Un tagad mēģina saķert tos, kuri nemaksā viņiem nodevas. Tur, tas āķis, kāpēc meklē točkas viņi. Par točkām, kas viņiem maksā, tās viņus neinteresē.

 16. Zita teica:

  Passlavinasanasas, galvenais sabiedribai paradit ka iecirkni viss ir ok, labi rezultati u t.t.
  Bet isteniba bardaks, nav kam stradat, trukst darbinieku. Viss iecirknis turas uz siem Pareizajiem kungiem…
  Passlavinasanas, redz mums viss ir Labi.

 17. Irina teica:

  Ko līdz ziņošana? Samaksā 100 eur sodu un tirgo tālāk.jāmaina likums un šis pants jākriminalizē!

 18. brrr teica:

  svētā trīsvienība hahahaha

 19. Līga teica:

  Ziņo vai neziņo…visiem točku īpašniekiem savi “gali” policijā, kas laicīgi pabrīdina par reidiem

 20. Aincvaipolicai teica:

  Palasot komentus Tukumnieki mīl savus poličus, bet kā saka – nav dūmu bez uguns

 21. Tā es domāju teica:

  Ļoti retā gadījumā nē, bet kopumā Tukuma policijas darbs, pateicoties izcilai vadībai, ir ļoti labs, ja ne teicams.

 22. Ritvars teica:

  🙂 jauni stukaci, jauni maisi 🙂 varbut ari pec gadiem uzzinasim jauno stukacu vardus 🙂 lohi

 23. Tukum teica:

  Te jau pēc komentāriem var narikus izskaitļot

 24. Jurka teica:

  Blakus policijai Brīvības laukumā ( galerijas sētā) vairākus gadus netraucēti tirgo uz nebēdu.

 25. brrr teica:

  kļūdījos-“TROIKA”dddddd

 26. Brigada teica:

  Brigada – trigada

 27. caps teica:

  Pipsis nogaazz visus

 28. ronalds teica:

  Es domāju, ka ar esošajām cenām bodēs un veikalos, šo sērgu vnk neiespējami apkarot. un daļai “točku” ir labas aizmugures – arī policisti mēdz iesaistīties afērās, jo uz tiem krīt mazāk aizdomu.
  Kā saka – cik cilvēku, tik viedokļu – un šis ir manējais.

 29. Kristians teica:

  Es nesaskatu iemeslu pārmest policijas darbiniekiem vēlmi darīt savu darbu.Lieda daļa komentāru nudien ir lieki.

 30. o, pā teica:

  ha viņi jau paši iet uz turieni un tās piesedz

 31. Hvz teica:

  Bet tumē pie viena menta var nopirkt, to vaitad ir jēga ziņot? 😀

 32. Haldens teica:

  Strunts par visu,bet man ka vidzemniekam riebjas,ka man blakus dzivesvietai metajas slirces,zinu,ka tie ir cigani,bet izdarit varu NEKO,,,

 33. Haldens teica:

  Talsu iela,nolapits,,,,

 34. Jurka teica:

  PIPSI, nav obligāti dirsā jālien lai kopā uzpīpētu un ments arī ir cilvēks un ne katru dienu formā staigā.. Katrs 2trais tur kurī zāli un nelegālās cīgas..

 35. caps teica:

  pipsis mums kaa tukuma vanadzins interesanti kur vins pie kompi tiek

 36. Ha! teica:

  Fortūnas džentelmeņi vai?

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool