Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai Tukumā būs balles?

Vēl pirms gadu mijas saņēmām kāda laikraksta lasītāja jautājumu: “Visur pagastos apkārt notiek balles. Tukumā jau kādu otro gadu – nekas. Vai tiešām nebūs? Līdzīgi tas arī Jāņu laikā, kad mums pilsētā īsti nekas nenotiek.”

Jāatgādina, ka Tukuma pilsēta šogad, līdzīgi kā daudzās pašvaldības citviet Latvijā, atteicās no svētku uguņošanas, kas tradicionāli pulcēja ļaudis pilsētas centrā, Brīvības laukumā. Līdz ar to šis it kā jau ierastais kopīgais pasākums izpalika. Savukārt kultūras namā Vecgada vakarā ikvienam bija iespēja doties uz grupas «Credo» koncertu, kā arī te bija mikromaģijas priekšnesumi, laimīšu liešana un tamlīdzīgi.

Būtiskākais – grīda

Jau šajā gadā sazinājāmies ar Tukuma kultūras nama vadītāju Līgu Dzelzkalēju, kas skaidroja, ka ar ballēm problēma ir tā pati, kas  jau vairākus gadus, – bojātais lielās zāles grīdas sagums. Pirmkārt, izceļot krēslus, tas paceļas, otrkārt, atdalās tā apakškārta (grīda līdz šim nav tikusi likta no jauna). Līdz ar to, pirms netiek uzsākt solītā kultūras nama rekonstrukcija, kur lemšana – pašvaldības pārziņā, lielas balles šajā zālē visticamāk nenotiks. “Arī tradicionālo pašdarbnieku balli šogad organizējām īrētās telpās jeb Tukuma ledus hallē.“ Toties ir citi lielāki un mazāki pasākumi kultūras namā, uzsver L. Dzelzkalēja, to skaitā teātri, koncerti, pasākumi bērniem. Vienīgi – jāseko līdzi aktualitātēm. Savukārt, runājot par ballēm kopumā, Līga skaidroja: ”Cik sarunās ar kolēģiem nācies secināt, pat laikā, kad tās tika organizētas, apmeklētāju skaits nav bijis liels. Tieši tādēļ arī izlēmuši, piemēram, Līgo svētku laikā organizēt tirdziņu un arī tradicionālo ielīgošanu, jo, atšķirībā no ballē, tas ir tas, ko cilvēki tiešām arī apmeklē.”

Turpinās apdzīvot arī citas telpas

Bet nu pirms rekonstrukcija kultūras namā un tātad – arī zālē nav uzsākta, iecerēts izmēģināt ballītes rīkot arī citās telpās. Piemēram, jau februārī koncerts un ballēšanās paredzēt kultūras nama gaitenī, kur savulaik dažādi pasākumi jau ir tikuši organizēti. Vietas, protams, te nav daudz, atzīst L. Dzelzkalēja, bet tieši tādēļ tas būs kā izmēģinājuma pasākums.

Te savukārt jāpiebilst, ka lielā mērā viss tāpat ir un būt atkarīgs no pašu tukumnieku aktivitātes. Un, jo vairāk cilvēku uz pasākumiem dosies, jo plašāks būs arī piedāvājums.

Liena Trēde

Komentāri

 1. Ja nepatīk apdzērušos kompānija un to vāvuļošana, nepatīk kauties, negribi, ka tevi apgrābsta apdzērušies tipi, neesmi sajūsmā par apkaimes zemākajiem slāņiem, tad tikai loģiski, ka neiesi uz tādām it kā ballēm.
  Tieši tāpēc priecē fakts, ka paliek arvien mazāk pasākumu, kur nākas tikties ar to sabiedrības slāni, kuru negribas redzēt un, kurš ir policijas uzmanības lokā.

 2. Labvakar! Tiešam gribēju pateikt ka Tukumu ļoti maz rīko balles. 30 datuma bija Matkule Slampe vēl citas dažādas pilsētas Gribēju pateikt padomājiet arī par Tukumniekiem jo ne jau visiem ir mašīnas ar ko aizbraukt uz balle Padomājiet arī par Tukumniekiem

  1. Tagad pat vidusskolnieks par vasaras darbu var atļauties auto, tāpēc čīkstēt par auto neesamību var tikai sociāli nelabvēlīgs tips.

   1. Ja Tagad daudzi Tukumnieki stradaa arzemees un var nopirkt masiinu. Vajag tik gribeet stradat arzemees.

 3. Kāpēc Credo nevarēja spēlēt laukumā, kā 100.debija Ventspili, būtu feini bijis.

 4. Kāpēc Credo nevarēja spēlēt laukumā, kā 100.debija Ventspili, būtu feini bijis.

 5. Tukuma, narkānu un dzērāju baram kautko rīkot nav vērts, jaunatne tupa un nodzerta un tādi paši vecāki bomāri salīduši pilsētā no lauku kūtīm kur strādāt negrib.

    1. Kāda daiļa valoda! Uzreiz var just kultūru. Kopā ballē pabūt, kur vēl skaistāk!

  1. Tu klaun laikam neesi bijis laukos no PSRS laikiem! Tagad kūtis ir krutākas par tavu mājvietu, apskaties kà dzīvo zemnieki un tad pļūti. Bet alkāni pilsētā ir ļoti daudz,diemmžēl…

   1. Laukos esmu bijis pietiekami, tas bija vspār pasen bija laprāt paskatītos mūsdienu saimniecību, netikai par darbiem , bet par atpūtu arī. Bet žūpas Tukumā ir daudz, jauniešu vidū arī.

 6. Nav jau šeit Tukumā visi nodzērušies. Ir arī normāla tauta,kas tiešām labprāt balles apmeklētu. Un uz ballēm k.n namos jau bomži neiet,jo ieeja jāmaksā. Nevajag visu pārspīlēt. Kā agrāk ballēs iedzēra un lustējās tā arī tagad ir..Gaidām balles

 7. Tie kuri vēlās, tie ballējas! Paldies futbola kluba Tukums 2000 vadībai par izcilu ballīti!

 8. Nu tik dumjas atrunas par it kā rikotiem pasakumiem Kulturas namā,fuj tad jau labāk pakluset ,labi ja 10 pasakumi gadā un tie paši ar “sūnām”apauguši,totāla bezdarbība un algas saņemšana par neizdaritu darbu,tāds super darbs !!!

 9. Nu par šito pilnigi jāsmejas ……”Toties ir citi lielāki un mazāki pasākumi kultūras namā, uzsver L. Dzelzkalēja, to skaitā teātri, koncerti, pasākumi bērniem. Vienīgi – jāseko līdzi aktualitātēm. ” palukojot kulturas nama piedāvājumu šim gadam, jābrīnas kā nav kauns kaut ko tādu L.Dzelzkalejai runāt !!!būtu sen jāmeklē šim amatam atbilstošs darbinieks !!!

 10. Kapēc kultùras namā nenotiek koncerti, izrādes…? Kur palikuši Jāņu svētki ? Vasarā Durbes estrādē nenotiek koncerti, izrādes?Domătu, ka visi izmiruši ?ko vispār kultūras nama direktore , pa veltu naudu saņem ???

  1. neviens iipashi pa velti nedzied.redz,cilveki samaksaa par elektribu,apkuri,kautko jaeed,tachkaa degvielu lej,tanii pashaa iegruzh naudu remontaa,apskate,apdroshinashana,visadi sranniji nodoklji..nuu..kas paliek paari..baigi nekas.paskaties cik alinsh maksaa pasakumaa? varbuut tu nedzer alu,bet man pirkt vinju piemeram par tris vai 5 eiro pus litru ,nu nahuij.

  2. ap 90to gadu sakumu,vidu man dienaa sanaaca 20 lati.baigi nebiju parstradajies.plus videeji kaadi 200 – 300 dolaari.tad vareji ieliet degvielu baakaa,vizinaties,nopirkt malboro pacinju,0.7 brendiju,kadu limonadi un veel ko pagrauzt.tas izmaksaja kadus seshus latus.stadies priekshaa,cik palika paari.nee nu tu varbuut,seedi kaadaa valsts iestaadee,dzer kafiju,kasi vaaveri un sanem 3000 shtukas vai vairaak.tad jaa.

   1. Ahā, bet pastāsti kā nonāci līdz tam, kā strādā gaterī un tiesības ir atņemtas? Zobi vismaz priekšā ir?

    1. nekad neesmu stradajis gaterii.tur visur ir caurvejshtas nav mans lauks.nu zobi,kapec jautaa? ja baigi gribi zinaat,pat loti labi.neviens nav izrauts,izsists.smuki balti.nu esmu visadus jokus stradajis.nu un tu,ko tu dari.kautko smagaaku par pildspalvu vai savu hljupiku kas starp kajam vari pacelt?

  3. Nu gan runā šķērsām, īpaši jau ar vasaru. Tik nelaimīte jau tā, ka neviens jau savu pakaļu uz tiem kultūras nama pasākumiem neaizvelk. Sēž pie datora un čīkst!

 11. Pilsēta ir depresīva kloāka pilna ar dzērāiem un citiem vienkārši tupiem mēsliem, neko šeit nerīkos batrakiem lai nebūtu problēmu.

 12. Kādreiz Durbē bija konči,balles,bufetes.Kā es tur tusēju.Tagad stāv kā rēgs.Tur tak grīda neielūzīs. Pasauciet vecās grupas,ķipa Tranzīts,100 debiju,lai iet Rajecka,Žoržiņu,un cilvēki papriecāsies.Bufetē lai būtu desiņas,štovēti kāposiņi ar 3 kartupelīšiem pa 5 eirikiem.Cik gardi.Tikai Mielavu,Sipinieci un to Ralfu nesauciet,jo varbūt kāds nevakcinēts atnāks.Vajag tikai gribēt,strādāt vajag

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *