Tukumā viesojas eiroparlamentāriete Dace Melbārde un Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko

18. aprīlī, Otrajās Lieldienās, «Ukraiņu mājā» jeb bēgļu vajadzībām atvērtajā kultūras un izglītības centrā Tukumā viesojās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kā arī kopā ar folkloras kopu «Stiprās sievas» – Latvijas eiroparlamentāriete Dace Melbārde.

Pēc ciemošanās un sarunām ar centra apmeklētājām – ukraiņu māmiņām un viņu bērniem, visi bija aicināti uz aizlūgumu Tukuma ev. luteriskajā baznīcā, kur, draudzes prāvesta Mārča Zeiferta un brīvžurnālista Arņa Šablovska rosināts, notika ekumēniskais dievkalpojums. Tajā Tezē dziedājumos piedalījās un lūgšanas atbalstam Ukrainas tautai teica gan M. Zeiferts, gan  ukraiņu mācītājs Svjatoslovs Maiboroda. Aizlūgums notika trijās – latviešu, ukraiņu un latīņu – valodās.

Ekumēnisko dievkalpojumu atklāja Ukrainas himna, kam tūlīt sekoja Latvijas himna kora «Noktirne» un citu dziedošo pasākuma dalībnieku izpildījumā. Jau pēc dievkalpojuma izskanēja neliels, tieši šim pasākumam izveidotas dziedošās apvienības priekšnesums, kā arī pie klavierēm sēdās pasaulslavenais pianists, novadnieks Vestards Šimkus. Jāpiebilst, ka pasākuma laikā bija iespēja arī ziedot Ukrainas aizstāvju un bēgļu atbalstam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *