Miskaste pie miskastes!

Jau pagājušās nedēļas sākumā pie mums redakcijā vērsās Kurzemes ielas 10 iedzīvotāja, kurai ir apnikusi cūcība pie atkritumu konteineriem daudzdzīvokļu ēku pagalmā. Devāmies lūkot, kā tas izskatās dzīvē, un tik tiešām: skats kā izgāztuvē – visi konteineri pilni līdz malām… Un vēl – skatu pasliktina arī pašu iedzīvotāju uz konteinera laukuma iežogojuma izliktais apģērbs; it kā grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem palīdzēt gribēdami, iedzīvotāji ir radījuši vēl lielāku nekārtību.

Jau pagājušās nedēļas sākumā pie mums redakcijā vērsās Kurzemes ielas 10 iedzīvotāja, kurai ir apnikusi cūcība pie atkritumu konteineriem  daudzdzīvokļu ēku pagalmā. Devāmies lūkot, kā tas izskatās dzīvē, un tik tiešām: skats kā izgāztuvē – visi konteineri pilni līdz malām… Un vēl – skatu pasliktina arī pašu iedzīvotāju uz konteinera laukuma iežogojuma izliktais apģērbs; it kā grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem palīdzēt gribēdami, iedzīvotāji ir radījuši vēl lielāku nekārtību. Turpat sastaptā iedzīvotāja pastāstīja, ka tas esot regulārs skats. Pašai roka neceļoties savu mazo miskastes maisiņu mest pārpildītajos konteineros, tādēļ uz konteineriem ejot tikai tad, kad atbraukusi atkritumu mašīna.

Redakcija: mēģinājām noskaidrot, kas un kā – kādēļ šajā laukumā atkritumu konteineri visu laiku (pēc iedzīvotāju teiktā) ir pārpildīti? Sazinoties ar Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli un izpilddirektori Daci Lebedu, kura savukārt bija sazinājusies ar  SIA «Tukuma nami» valdes locekli Uldi Eglīti un saņēmusi viņa atbildi par šo situāciju. U. Eglītis rakstījis, ka vienotajā konteineru laukumā, kur savus atkritumus nes Kurzemes ielas 16, Spartaka ielas 3, Kurzemes ielas 14, 18, 20, 22, 10 mājas iedzīvotāji, ir septiņi konteineri  ar ietilpību 1,1 m³. Savukārt izvešana notiekot trīs reizes nedēļā (pirmdienās, trešdienās un sestdienās). Viņaprāt, izvešanas biežums un daudzums ir pietiekošs šim mikrorajonam. Tāpat U. Eglītis skaidrojis, ka  iepriekšējās nedēļas pirmdienā skats bijis briesmīgāks, jo pirms tam, sestdienā, atkritumus nav varēts savākt, jo tur esot stāvējusi automašīna, kas traucējusi atkritumsavācēju darbam.

Komentāri

 1. Celtnieku ielā situācija nav labāka, var pat teikt, ka vēls sliktāka, jo šeit, ērti savus atkritumus var pievest arī tie iedzīvotāji, kuri nedzīvo daudzstāvu mājās, bet privātmājās. Tad nu šeit redzams it viss – ir redzēti gadījumi, kad izkrauj teju pus busu,,, Nereti Celtnieku ielas atkritumu konteineriem pat nevar piekļūt, jo atkritumi sakrauti tiem priekšā un bezpajumtnieki padarījuši savu darbu..
  Te gan jāsaka, ka ir sajūta, ka visa atkritumu savākšanas sistēmā ir kādas problēmas, ne velti visi meži ceļu tuvumā ir kā izgāztuves, autobusu pieturas ir kā izgāztuves un jāsaka, ka arī ceļa malas… Domāju, ka tehnoloģiju laikmetā nebūtu tik dārgi un sarežģīti izvietot videonovērošanu vietās, kur izteikti novērojama atkritumu masveidīga izmešana.

  1. Jā,piekrītu!Celtnieku ielas konteineriem ejot garām gribas,lai trotuārs būtu otrā ielas pusē!Tur regulāri izskatās kā izgāztuvē!Un atkritumu sula tek pa ielu!!!Un smaka siltā laikā vispār ir nenormāla!

 2. Paši dzīvo kā cūkas un tad brīnās, ka tur bomži regulāri nāk reidos. Uztaisiet noslēgtu nojumi, pielieciet novērošanas kameras un atslēgas tikai mājas iedzīvotājiem. Tad jūs netraucēs ne privātmāju iedzīvotāji , ne bomži. Vai tas ir tik grūti?

 3. Tik tiešām, der izveidot slēgtās konteineru nojumes un būtu vau cik maz atkritumu pēkšņi! Salaspilī redzēju, ka 9 stāvenēs ir aiz slēgtām durvīm konteineri.

 4. Padomam ir teicams padoms…Tik vai atbildīgie dienesti tam piekristu??? Bet ieteikums ideāls!!!

 5. Vajadzētu lukmanim paprasīt kā beidzās tā atkritumu līgumu inventarizācija. Kādus 3 gadus jau mēģina to noskaidrot.

 6. Nu pie Meža ielas 20 arī tas pats stāsts. Tikai vēl bomži turpat uz soliņiem pāršķiro atkritumus. Arī piebrauc mašīnas un izkrauj atkritumus. Slēgtā novietne un videonovērošana būtu ideāls risinājyms. Bet pašvaldība jau neiesprings..

 7. nu kur tad ir brašais “politiķis”ar savu krustmāti(politisko) -zvaigzneskalns vai kā viņu tur….amats tā kā prasītu….

 8. Ipit, ne jau pašvaldībai jāiespringst, jums ir jāiespringt, lai risinātu šo problēmu, ja vien gribiet dzīvot kā normāli cilvēki. Ne jau laimes lācis atnāks un visu sakārtos, bet tikmēr jūs gulēsiet uz krāsns.

 9. Spartaka ielā 26 arī tāpat kā Celtnieku ielā, privātie ved savu miskasti izmest, vajag nojumi ar atslēgu!

 10. Katrā otrajā komentārā skan vaimanas , ka privātmāju īpašnieki bojājot daudzdzīvokļu idilliskās miskastes.
  Esmu privātmājas īpašnieks, ir 240litru konteiners, izved reizi mēnesī , maksāju ap 3euro mēnesī.
  Kartupeļu mizas komposta kaudzē, visi papīri apkures katlā,metālus sakrāju un aizvedu nodot.Man konteiners tikai retu reizi ir pilns līdz augšai.
  Pastāstiet , kāpēc man jābrauc uz jūsu konteineriem, kā jūs te vienā laidā aurojat.
  No saviem tuvākajiem kaimiņiem(citiem konteiners ir divreiz mēnesī) arī nevaru iedomāties nevienu, kuram būtu vajadzīgas jūsu miskastes.
  Vai arī automašīna , kura bija priekšā jūsu miskastēm,arī bija no privātmājām , droši vien , tā jūs uzskatāt.

 11. atbilde Jānim.
  Putros, maisīs visu par un ap atkritumiem tik ilgi, kamēr šis bizness nonāks zvaigznes kalna priekšvēlēšanu sponsoram
  sproģim.pavisam ticama versija.

 12. Protams Eglītim viss pe di…as kat nauda ripo viņu virzienā. 3 Kameras pie kontenera un Mājas vecāko, kurš pārzina mājas iedzīvota’jus.

 13. Būtu ar puslīdz labi ja tikai TukNami un sētnieki saskaņotu Piejūras izvešanas laikus,lai satīrītu pēc izvešanas…nevis visu dienu izgāztuve uzCelnieku ielas

 14. Gribu oponēt privātmājas saimniekam. Kā tas nākas, ka Jūs mēnesī maksājam tikai 3,-EUR, bet mana ģimene (4 cilvēki) gandrīz 15,-EUR mēnesī. Arī es šķiroju atkritumus un ir dārzs ar komposta kaudzi. Varbūt Jūs arī esat godīgs saimnieks, bet kā var būt tāda atšķirība maksā? Tāpēc, ka mēs maksājam par citu sūdiem, jo daudzi privātie noslēdz līgumu par mazo konteineru, bet lielumu met pilsētas atkritumos un par to maksā mana ģimene. Nevar būt maksas atšķirība star privātmājas ģimenēm un daudzdzīvokļu mājas ģimenēm. Iznāk, ka mēs saražojam vairāk atkritumus. Ha, ha!! Cik nav redzēti privātmāju īpašnieki pie pilsētas konteineriem.

 15. Veca patiesība vēsta, kur liels kolhozs un daudzdzīvokļu māja tāda ir , tur liels bardaks, ar neiztrūkstošiem vietējiem bļauriem un cūkotājiem.
  Maksa par atkritumiem ir atkarīga tikai no izvesto atkritumu daudzuma, tātad Jums vidējais atkritumu daudzums dzīvoklim ir ~5X lielāks.
  Cik esmu gājis garām tam Celtnieku ielas ”pritonam” tik esmu konstatējis , ka vismaz puse no atkritumiem, mēbeles, grāmatas, papīri aizietu uz manu apkures katlu. Bez tam vai tad visādas plastmasenes ir grūti saplacināt, maksājiet tak par kubatūru.
  Nepatīk Jums esošais kolhoza bardaks, noslēdziet savu līgumu un savam konteineram uzlieciet atslēgu.
  Tā izdarīja mans bijušais darbabiedrs, kuram vienreiz piegriezās veceņu kašķi par to, ka viena atkritumus ražojot vairāk , bet cita mazāk.

 16. ta jau nav kā jūs te zākajat,ja masinas nestāv prieksā konteineriem,ir tīrs un saslaucīts ,konteineri tiek laicīgi izvesti.Tas viss ir mana loga prieksā un es redzu.Aprunāt un apsaukāt jau var visus,bet soreiz ir vainīgi auto vadītāji,kuri savus braucamos noliek konteneriem prieksā.

 17. tu esi tipisks putnu būra zvirbulis, kurš satraucas par nočieptām maizes drupačām!!!
  Tici man tu dzīvodams savā dzīvoklī saražo ne mazāk atkritumu kā es savā privātmājā, jo es rēķinos ar to ka manus sū..s izved 2 x mēnesī un tapēc cenšos tos šķirot u.t.t. a jums tur kolhozā viss pie kājas vecās tapetes tupeles un šmotkas aiziet vienuviet….

 18. Privātais mazāk pļūti, varu ielikt vismaz 10 auto foto kuri tiešām nav vietējie Spartaka ielas 26 iedzīvotāji, kuri regulāri brauc uz mūsu miskasēm un izmet savus sūdus!Piemēram Tukuma futbola čalis Verners – gudrīts atveda un nolika savu veco veļasautomātu un aizbrauca – bomži izārdija un atstāja bardaku. Man auto ir videoreģistrātors , auto stāv stāvlaukumā pretī miskastēm, visu ieraksta, aiznesīšu Tumuma pašvaldības policijai lai apskatās , bet domāju jēgas nebūs nekādas.

 19. Ko tad nepiegāji pie tā futbolista, neaizrādīji un nepaklausības gadījumā neizsauci policiju, varēji tak nospīdēt ar savām kinooperatora prasmēm, varbūt dienās kļūsi tikpat ievērojams kā Ivars Seleckis? Tā tak tava miskaste, tev tā jasargā no privāto apdraudējumiem, vai nobaidījies no futbolista , ka dabūsi pa tāsi. Paldies , ka atzinies, ka tavs auto bija priekšā miskastēm pagājušonedēļ un tevis dēļ nevarēja izvest tavu miskasti.

 20. nu tad ieliec vismaz 10 auto kuri nav spartaka 26 iedz. – kuri izgāza mēslus tavā misenē

 21. Sakiet,plastmasas un stiklu konteineri arī attiecās tikai uz mikrorajona iedzīvotājiem?No privātmājas varbūt atveda plastmasu izmest,bet jau pieskaitīja pie vainīgajiem….mašīna redzēta,viss,spriedums galdā?
  Otrkārt,privātmājniekus jau nu ir ļoti viegli nokontrolēt,kuram ir līgums un konteiners kuram nav.

 22. Kas kopīgs marsiešiem ar privātajiem pie konteineriem?
  Visi zina , ka viņi ir , bet neviena pierādījuma nav.
  Tikai nestātiet , ka daudzīvokļu sovoku stukaču publika, ja vien būtu pierādījumi jau sen nebūtu aizskrējusi uz visām iespējamajām instancēm , ieskaitot pašu SAB.

 23. nu vai tad mazdēlam omītes atkritumus aizliegts iznest – tas tā piemēram!!!
  Mazāk pa logu lūri, ej strādā – savādāk tā arī nodzīvosi visu mūžu koju mājā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *