Foto: Liena Trēde

Kā lai šķērso sliežu ceļu?!

Pagājušā nedēļā saņēmām kādas lasītājas jautājumu: “Šobrīd notiek dzelzceļa pārbrauktuves remonts «Tukums I» stacijā. Protams, labi, ka būs uzlabojumi un ka kaut kas notiek. Taču, šķiet, ka nedaudz nav padomāts par gājējiem. Braucot ar auto, problēmu praktiski nav, tāpat, ja brauc ar sabiedrisko transportu, kaut arī jārēķinās, ka tas kavēs. Taču vai tiešām, arī ar kājām ejot, ja nepieciešams no Jauntukuma mikrorajona nokļūt stacijā, jāiet apkārt pa Durbi?”

“Mans bērns, kuru autobuss no stacijas ved uz treniņiem Smārdē, tā arī braukšanu nokavēja, jo aizgāja līdz pārbrauktuvei, bet pāri tai netika…Visur bija priekšā vilciena sastāvi un tik vien no vīriem, kas tur strādā, dēls saprata, ka pāri iet nedrīkst…

Vēl jau arī ir taciņa, kas ved pāru sliedēm. Taču tur arī – priekšā remontvagons, un tu nekad nevari zināt, kad tas atkal sāks kustēties. Īsāk sakot, ko darīt? Par apbraukšanu ir padomāts, bet – kā ar cilvēkiem, kas kājām iet? Kā lai šobrīd sliedes šķērso droši?”   

Kā novērojām, vēl pagājušā nedēļā, lai šķērsotu pārbrauktuvi, tiešām bija jābūt īpaši uzmanīgam un izmanīgam, taču jau nedēļas nogalē tieši pie gājēju pārejas darbošanās bija jau mazāk sparīga. Un, kā pagājušā piektdienā, 11. septembrī jautājumus komentēja Ella Pētermane (VAS «Latvijas dzelzceļš» pārstāve): “Lai gan remontdarbu dēļ īslaicīgi gājējiem bija apgrūtināta sliežu šķērsošana, patlaban pārbrauktuves remonta ietvaros ir uzlabota gājēju pāreja pie stacijas «Tukums I».Attiecīgi, to ir iespējams šķērsot gājējiem.

Jāatgādina, ka remontdarbus plānots noslēgt jau šonedēļ, un tiek solīts, ka 16. septembrī 22.00 tā būs atvērta arī autotransportam.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *