Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tiesa Tukuma domes rīcību vēja parka «Pienava» lietā atzīst par prettiesisku

Vakar, 10. maijā, Administratīvā apgabaltiesa Rīgā rakstveida procesā izskatīja lietu, kas ierosināta pēc SIA «Pienava wind» pieteikuma par Tukuma novada domes 2020. gada 25. marta lēmuma atzīšanu par prettiesisku. Jāatgādina, ka dome tā brīža deputātu sastāvā pēkšņi lēma noraidīt uzņēmuma ieceri uzstādīt 22 vēja turbīnas vēja parkā «Pienava», kaut arī saskaņošanas process ar Vides pārraudzības biroju jau bija noslēdzies. Uzņēmums vērsās tiesā.   

Un, lūk, Administratīvā apgabaltiesa lēmusi apmierināt SIA «Pienava wind» pieteikumu un atzinusi, ka Tukuma novada domes lēmums ir bijis prettiesisks. Tāpat Tukuma novada domei tiek uzdots izdot SIA «Pienava wind» labvēlīgu

administratīvo aktu, ar kuru tiktu akceptēta SIA «Pienava wind» paredzētā

darbība jeb vēja elektrostaciju parka «Pienava» būvniecība Tukuma novadā (tas jāpaveic mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas). Visbeidzot tiesa lēma piespriest no Tukuma novada domes par labu SIA «Pienava wind»

samaksāto valsts nodevu 30 eiro apmērā.

Spriedumu var pārsūdzēt Senāta Administratīvo lietu departamentā viena

mēneša laikā no sprieduma sastādīšanas dienas, kasācijas sūdzību iesniedzot

Administratīvajā apgabaltiesā.

Vairāk par tiesas argumentiem lasiet 13. maija laikrakstā!

Komentāri

  1. Nesaprotu par ko priecājies! Nav mums te Norvēģijas neapdzīvotās klintis, tāpēc cels milzu monstrus, lai saķertu vēju. Un milzu daudzumu elektrības mums tagad saražos? Tikai sacūkos labu zemi!

   1. Tad nu gan milzu summa jāmaksā! Un cik maksās vēja parks iedzīvotājiem par sapostīto dzīves vietu?

 1. Žēl, ka esam pārdevušies un savu zemi ļaujam sacūkot ar pasaulē augstākajiem monstriem uz sauszemes. Būsim eksperimenta,, trusīši,,.

  1. Ja nemaldos, iedzīvotāju atbilde bija skaidrs “nē”. Tad kādi vēl jautājumi!

   1. Ja vienmēr tiktu ņemti vērā “iedzīvotāju” “nē”, tad vēl tagad dzīvotu akmens laikmetā un tev nebūtu arī kur ierakstīt šo komentāru…

    1. Vai kāds spriež par cilvēces progresu? Vai tomēr “ikviens ir svarīgs” sauklis tiek piemērots tikai nepieciešamajiem ļaudīm? Tur dzīvojošie cilvēki publiskajā apspriešanā nobalsoja pret vēja parka izveidi, tādējādi dažu biznesam nāktos rēķināties ar lielākiem izdevumiem infrastruktūrai (ko, protams, daži nevēlas).

     1. Kaut ko tu tur saceri, jo vietējie takš nebalsoja. Ja atmiņa neviļ, kaut kādi parakstu vācēji uzradās tikai pēc tam un ar visādām “sašķērētu pelikānu“ bildītēm. Argumetni kaut kā pa internetu sagrābstīti, tad jau loģiksi, ka tiesa bija pakāsta nesāusies…

     2. Kur var redzēt šādu publiskās aptaujas balsojumu? Cik es redzu no izpētes materiāluem, tad balsojums ir par vēja parku!

   2. Jums jau laikam patīk uz pabalstiem sēdēt!? Nevis attīstīties! Liekuļi tikai saka Nē!!

    1. Nu tev jau viegli pamācīt. Tev tur nav jādzīvo. Visgudrākie jau ir tie, kam ar to nav nekāda sakara (visbiežāk ārzemēs dzīvojošie).

 2. Tukuma domei ir jāpārsūdz! Nav iedomājami, ka iedzīvotājiem nav teikšanas, bet ārvalstnieku biezie maki noteiks ko mums celt vai necelt!

  1. Nu tad jāsēž pie skalu gaismas, ar zirdziņu jāar zeme, internetu atslēgt un vienkārši būs iemesls par ko sūdzēties, ka viss ir slikti.

 3. Principā Rečiem un visiem kas balsoja par šo nelikumīgo lēmumu nauda būtu jāatmaksā no saviem līdzekļiem. Rečs ir jāatceļ no administratīviem amatiem Tukuma pašvaldībā.

   1. Domā dziļāk ‘Nesapratu…”!
    Vēja parka būvniekiem tagad ir tiesības vērsties ar civilprasību par negūto peļņu u.c. prasījumiem.

 4. Jautājums Tukuma domes deputātiem- vai zināt cik miljonus eiro saņēma krievi par gāzi, kamēr Eolus tiesājas par savu taisnību un nebija iespejas ražot elektrību?! Cik ukraiņu dzīvības ir atņemtas dēļ Tukuma deputātu nelikumīgajiem balsojumiem??

  1. RU gāze turpina plūst uz Eiropu, Nord Stream 1 ir pilns. Turpiniet ticēt, ka vējš mums dos neatkarību no gāzes. Ja ne krievu tad cita gāze būs nepieciešama.

 5. Jautajuns kādēļ viņien tik ļoti vajag to Pienavu? Iedzīvotāji pateica ka negrib tur tos ģeneratorus kapec tad nepārcelties citur? Bet turpina cīnīties tieši par to Pienavu. Ka jau Latvijā. Uzpirkti politiķi, melna grāmatvedība , korupcija.

 6. Tukumaa daudzi domaa ka varees dzivooot ka pa vecam ka Kolhozu laikos un Eiropaa maksaas visu muuzu, ne tak laiks arii pasiem iet uz prieksu. Tepat aiz Saldus Lietuvas pusee ir uzcelti veja turbines un nevienam netraucee. Arii tas ka Lietuva atistiibas zinaa mums ir prieksaa vismaz uz gadiem 10 ja ne 15.

 7. Braucot pa Jelgavas šoseju 2 kilometri pirms Liepajas šosejas ir izlikta novada zīme Dobeles novads ,tad kāds sakars ir ar Tukumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *