Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par Tukuma labiekārotošanas konkursu iesniegta sūdzība

2. janvārī notika šī gada pirmā pašvaldības preses konference, kurā par aktualitātēm informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde, bet uz jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa.

30. decembrī SIA «Clean R» bija iesniedzis sūdzību par pašvaldības izsludināto konkursu «Tukuma pilsētas teritorijas uzturēšanas un labiekārtošanas darbi». Kā skaidroja G. Važa, tas nozīmē, ka līgumu ar konkursa uzvarētāju SIA «Hagberg», kam bija darbs jāuzsāk no šī gada 1. janvāra, pašvaldība šobrīd slēgt nevar: “Te gan gribu piebilst, ka šis uzņēmums mums atzina, ka beidzot konkursā varējuši piedalīties arī viņi, jo līdz šim tādu iespēju konkursa nolikumā minēto nosacījumu dēļ neesot bijis…”

Vaicāts, kas līdz brīdim, kamēr Iepirkumu uzraudzības birojs izskatīs SIA «Clean R» sūdzību, rūpēsies par pilsētas ielu, ietvju un laukumu uzturēšanu, jo ziema jau vēl nav galā, G. Važa skaidroja, ka līgums ar līdzšinējo darbu izpildītāju pagarināts netiks: “Mēs aicināsim talkā pagastu komunālos dienestus un arī uzņēmējus. Komunālās nodaļas vadītājs Andris Kalnozols ar to nodarbojas. Pagaidām problēmu nav, bet šīs nedēļas otrajā pusē sola salu un arī sniegu, kas liks piesaistīt papildspēkus ielu un ietvju kaisīšanā – darbu apjoms būs liels, bet mēs tiksim galā. Jāpiebilst, ka pagaidām vēl nav zināms sūdzības izskatīšanas termiņš.”

Komentāri

 1. TEIKŠU KĀ IR Tik slikti kā šogad tīra ceļus. Es nezinu bet es pameklēšu kur var pasūdzēties jo tas ir vājprāts , kad bija nesen lielais sniegs mēs reāli gājām pa trotuāriem kupenās sniega gandrīz līdz ceļiem !!!! CILVĒKI PAŠI BIJA IZSTAIGĀJUŠI TACIJAS AR SAVĀM KĀJĀM PAŠII NEJAU KAUT VIENS TRAKTORS BŪTU NOBRAUCIS , Tagad aizvakar atkal sniegs uzsniga , labi ka nedaudz atkal staigājām pa sniegu, vakar bija pa dažām ielām 1 traktoriņš nolaists Vismaz kautko MAZLIET NOTĪRIJA NEJAU VISSU NEMAZ VISSSU. ES CERU KA SNIEGS VAIRS NEBŪS JO TĀ IR ELLE RAUDĀT GRIBAS. LABI KA TAGAD MAZ UZSNIGA UN VISMAZ KĀDS TRAKTORS PA PILSĒTU PALAISTS BET KAD BIJA NESEN TAS DAUDZAIS SNIEGS BRIDĀM NEDĒĻU PA KUPENĀM REĀLI NEKO NEDARIJA. ŠIS GADS IR SMAGĀKAIS MŪŽA VĒSTURĒ DZĪVOJU TUKUMĀ VISSUS 25 GADUS. VĀKS . NEVIENU GADU ŠITĀ NAV BIJIS .NESAPROTU

  1. Ja esi invalīds un pie tavas mājas netīra ceļu, tad droši sūdzies. Palasi pašvaldības normatīvos aktus, tur būs šis tas rakstīts par invalīdu īpašo statusu. Laukos ir veci, slimi cilvēki, kuriem pašvaldība netīra ceļu. Un kā šie cilvēki kādam pasūdzēsies? Nekā. Un tāpēc ir Skolnieciņš, kas saviem senčiem palīdz sūdzēties.

 2. TEIKŠU KĀ IR Tik slikti kā šogad tīra ceļus. Es nezinu bet es pameklēšu kur var pasūdzēties jo tas ir vājprāts , kad bija nesen lielais sniegs mēs reāli gājām pa trotuāriem kupenās sniega gandrīz līdz ceļiem !!!! CILVĒKI PAŠI BIJA IZSTAIGĀJUŠI TACIJAS AR SAVĀM KĀJĀM PAŠII NEJAU KAUT VIENS TRAKTORS BŪTU NOBRAUCIS , Tagad aizvakar atkal sniegs uzsniga , labi ka nedaudz atkal staigājām pa sniegu, vakar bija pa dažām ielām 1 traktoriņš nolaists Vismaz kautko MAZLIET NOTĪRIJA NEJAU VISSU NEMAZ VISSSU. ES CERU KA SNIEGS VAIRS NEBŪS JO TĀ IR ELLE RAUDĀT GRIBAS. LABI KA TAGAD MAZ UZSNIGA UN VISMAZ KĀDS TRAKTORS PA PILSĒTU PALAISTS BET KAD BIJA NESEN TAS DAUDZAIS SNIEGS BRIDĀM NEDĒĻU PA KUPENĀM REĀLI NEKO NEDARIJA. ŠIS GADS IR SMAGĀKAIS MŪŽA VĒSTURĒ DZĪVOJU TUKUMĀ VISSUS 25 GADUS. VĀKS . NEVIENU GADU ŠITĀ NAV BIJIS .NESAPROTU.

  1. Ja ir sūdzības, tad fiksē notikuma vietu. Veic notikuma vietas fotofiksāciju. Nobildē to vietu, kur ir netīrīts ceļš. Paņem lineālu mērogam. Sataisi vairākas bildes. Pirms kara Ukrainā laba spoguļkamera ar objektīvu maksāja vien 380€. Tas ir lēti. Kamerai var pat pieslēgt GPS caur aplikāciju telefonā, ja ir Wifi. Un tad raksti iesniegumu domei un raksti e-pastus ar sūdzībām. Drošības nolūkos iedod ierēdņiem iesniegumu klātienē. Es tā daru. Savas cilvēktiesības ir jāzina.
   Ar cieņu, Skolnieciņš

   1. Tagad es saprotu kāpēc nevienu darbu nevari izdarīt līdz galam, nevienu skolu nevari pabeigt un esi pliks un nabags.
    Tev visu laiku jāraksta sūdzības, visur jābāž deguns, arī lietās, par kurām nav ne mazākās sajēgas, un uz tevi neattiecas.
    Tu sirgsti ar UDS uzmanības deficīta sindromu, tu dari pilnīgi jebko, lai tikai sev pievērstu uzmanību,tai skaitā komentārus pilnīgi nevietā.
    Arī krievtukumā bija tāds UDS onka, kurš bombardēja visu pilsētas varu par jebko, bet pietika uz 18.novembri šim iedot godarakstu par sabiedrisko aktivitāti, tā onka momentā palika kluss.
    Varu derēt, ja tev LR Prezidents Levits iešķiebtu kādu medāli, tad tu pat savus dievus aizmirstu.

    1. 2023 saka: 08.01.2023 10:08 Man no Levita kunga neko nevajag. Es esmu pagāns un tas ir viss. 21. gadsimts ir ticības brīvības laikmets, tas ir brīvības laikmets. Man nekādi medāļi nav vajadzīgi. Esmu uzticīgs senajiem Dieviem un senajām Dievietēm, pat ja mani Valsts policija tagad savāktu un uz iecirkni aizvestu. Man tas nekadīgi netraucētu dzīvot tālāk.
     Es uzskatu, ka dievturība jeb ticība Latvju Dieviem ir Latvijas nākotne, tas ir labs veids kā latviešu tautai un latviešu valodai izdzīvot globalizācijas laikmetā. Politeisms (daudzdievība). Neopagānisms, demokrātija, vispārcilvēcīgās vērtības – ir Latvijas un visas Eiropas nākotne. Ticības brīvība ir viena no daudzajām brīvības šķautnēm. Un ja cilvēkiem liedz ticību senajiem Dieviem un senajām Dievietēm, vai tad šādu sabiedrību var saukt par brīvu un svabadu???
     Ar cieņu, Skolnieciņš
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉

    2. 2023 saka: 08.01.2023 10:08 Vidusskolu es esmu pabeidzis ar labām sekmēm. Man ir pat makulatūra, kur es piedalījos arī kādā Valsts olimpiādē. Un man ir daudz makulatūras ar godalgotajām vietām novadā.
     Vienīgi es kā muļķis izlēmu uzsākt studēt inženierzinātnes. Mani neviens laikus nebrīdināja, ka trūcīgi jaunieši tur nav vajadzīgi. Un ka dažās programmās izkrīt viss kurss. Bakalauros nav neviena absolventa. Bet citur diplomu iegūst viena trešdaļa studentu. Dabaszinātniekiem ir vieglāk, jo tur neliels atbirums. Nākošgad man jau būs diploms. Vienīgi par inženierzinātņu kursu iekļaušanu diplomā man nāksies maksāt. Tā šie bezmaksas kredītpunkti pārtaps maksas kredītpunktos, lai arī sākotnēji es biju budžeta grupas students. Nu, man trīsgadīgā bakalaurā būs nevis 120 kredītpunktu, bet virs 200 kredītpunktu. Žēl, ka to nevar pielīdzināt maģistram.
     ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

    3. Tas “skolnecins” ir homoseksuāls, tomēr pat savējo noraidīts puisītis. Tamdēļ satraucas. Ignorēt, un vilksies tālāk.

     1. Ech saka: 08.01.2023 23:46 Tik slimi, pretīgi komentāri. Un vel beztēmā. Savu mentāli slimo pasaules uztveri, lūdzu, neprojecē uz visu pārējo pasauli. Tu spried pēc sevis. Tikko kāds uz uzraksta tev netīkamu komentāru, tā tu uzreiz lien apsaukāties. Padomijas laikā bija daudz tādu ķēmu, un daļa šo ķēmu, par nelaimi, caur pazīšanos ar čeku un citiem blatiem kļuva par biznesmeņiem, kuri sākotnēji nemaksā nodokļus par darbiniekiem, apkrāpa darbiniekus un izmantoja krīzi, neievēroja darba drošību un citus normatīvus, kas jau labi sen bija visā Eiropā. Piemēram, ISO standarti.

   2. Nesmīdini par savām augstskolām! Tiražēt pilnīgi vienādus tekstus gada garumā pie pilnīgi dažādām tēmām var tikai Stiklu vai Veģu augstskolas absolvents.

    1. 2023 saka: 08.01.2023 13:39 Tev arī nav jātic. Reālajā dzīvē es negribētu tevi pazīt, jo tu esi ļauns cilvēks. Es aizlūgšu par tevi Dabas Māti! Lai Dabas Māte Tev piedod!
     failiem.lv/u/5aj7ymzav

    1. Jānis saka: 09.01.2023 07:18 Bet tu esi vesels? Un cilvēki, kuri gānās internetā tev šķiet veseli? Būtu forši, ja pie komentāriem administrācija pieliktu IP adreses. Tad var uzreiz redzēt, kurš ko raksta. Citādi daži kadri tikai prot lamāties un tēlo gudros. Cenzori atradušies! Tad lai pi*as prom uz savu nolādēto Krieviju vai Baltkrieviju, kur valda totāla cenzūra. Ja cilvēkam aizbāž muti, tad tā nav demokrātija, tas ir sovoks (PSRS)…

  1. Rīgā ir totāla pļura. Ušakova laikā bija sāls peļķes. Par sāls izraisītu betona koroziju šis “Saskaņas” krievs laikam skolā nav dzirdējis vai arī veica tīšu diversiju pret Rīgas kultūrvēsturiskajām celtnēm.

 3. Pie krustojumiem priekšā trotuāriem ir sašķūrēti vaļņi un sasaluši,kas ar bērnu ratiem ir jāpārvar lai šķērostu pārejas!To ielu apsaimniekotāji neredz vai negrib redzēt????Pavirši darbu dara,ļoti pavirši!!!

  1. Par ko jūs satraucaties,komunā dienesta vadītājam mājas priekšu ar traktoru,kurš tīra ielas,notīra.

 4. Kāpēc traktori stumj sniegu uz notīrītām ietvēm, vai tiešām mums pie privātmājām jātīra trotuārs ko sastumj traktori,tad netīrīt nemaz.

  1. Skolnieciņš saka: 07.01.2023 17:23 Ko zodz manu segvārdu? Privātīpašumu kop pats vai arī maksā. Bet valstij ir jākopj valsts īpašumi – valsts un pašvaldību ceļi.

  2. Skolnieciņš saka: 07.01.2023 17:23 Kāpēc tu zodz manu segvārdu? Kāda ir tava motivācija? Ko gudrojies? Krievi zog izlietnes. Krievi zog tualetes podus. Un arī segvārdus.

 5. Tik traki, kā šogad nekad nav bijis! Ko dara komunaļšiki?! Par ko saņem naudu vadība?

  1. Ko ņaudi, kad engurnieku blice rāda klasi, kā Tukums jātīra! Vai atcerēsies pie nākamajām vēlēšanām?

 6. Šogad Jaunā gada salūts izpaluka,varbūt par šo ietaupīto naudu varēja granti nopirkt un ielas nokaisīt.visas ielas ir ar ledu,ne pabraukt,ne paiet.Kauns pašvaldībai,lielsFUI

 7. Da ne saluts, da ne nauda, ko jus gribat ,ja to visu stůrē Vaźas kungs, tads vins bija Smārdē,tagad Tukuma seź, smikligi bet fakts

 8. Viking, kad pie stūres bij ‘ iepriekšējie, tad bij vēl trakāk. Visādi huļi muļi un intrigas. Tāpat bija bardaks. Tagad Važam vēl jāizmeļ vēl iepriekšējo savarārītās ziepes. Drīzāk tagad tie daži labi pārvaldnieki , kas salikti pagastos ir galīgi garām.
  Un tad vēl tie ņaudētāji. Vīrs kā ozols, bet nejēdz paņemt lāpstu rokā un notīrīt sniegu, sētā , kur stāv viņa auto. Paši cilvēki slinki kā bail, bet kritizēt un muldēt pirmie.

  1. Nākošajiem gan būs esošo savārītās ziepes gadu desmitiem jāsmeļ , manis acis vēl nekad nav redzējušas šādu nekaunību , visatļautību , nekompetenci un savējo stumšanu amatiņos. Un kāpēc “” Vīram kā ozolam “‘ būtu jāņem lāpsta rokās, ka kādam par to maksā algu , Jūs taču arī Rimi neejam pats maizi cept pirms samaksāšanas?! Paskatieties pēdējo Domes sēdes ierakstu ,tur visiem Po cik, kas maksās atrunājās ar frāzi uz budžetu tas būtisku iespaidu neatstās , kad viens, domājošs deputāts pajautāja , kāda ir tā summa , kas nekādu būtisku iespaidu neatstās, vecie Vaļi bolīja acis un stulbi smaidīja , jo īstenībā ir Po, par visu taču iedzīvotāji samaksās! Tagad galvenais savējos savilkt pilsētā un saslēgt ilgtermiņa līgumus!Bēgām no Vilka un uzskrējām lacim:(

   1. Tā kā iepriekšējā valdība saimniekoja un izsaimniekoja, tad man ģībiens nāca. Savējie bij sastumti, piestumti un pārēdušies. Daudz kas bija zem katras kritikas, gan uzvedība, gan nekaunība. Tāpat daudz kas nebija kārtībā – ne ceļi izstumti un iztīrīti u.tt.,
    Un jau tagad pēkšņi Važa pie visa vainīgs…

  2. Un galīgi garām smēlējs intrigants Važa nevārīja huļi muļi ziepes? Kāds malacis. Savā acī baļķi neredz.

  3. Kādi vieni, tādi otri. Diemžēl, jo nemāk atklāti strādāt. Savējie un savējie, prot vai neprot, ka tik smuki izskatās!

 9. Vai tad CLEANER nebūvē jaunu bāzi pie Smilšu ielas kvartāla,tur tik ved un ved materiālus…?

 10. 6. Un 7. janvārī braukt posmā no Jauntukuma līdz stacijai – braukt kā pa ledu. Šo posmu veicu 15 gadus katru dienu, bet sāds ceļa stāvoklis nav bijis. Līkumā pie vakko pinīgi iznes mašīnu pretējā joslā. Nu un razultāts- vakar 3 mašīnas bija saslīdējušas kopā. Bēdīgs skats un žēl cilvēku.

  1. Tas pats pie MC benzintanka uz likuma ,kad brauc uz Laukeni..viena saslideja ta ka koka ieskreja,tad velak 3 masinas cieta kopa..vakar uzlika zimi 30..a varbut labak butu nokaisijusi.. lai nestasta ka naudas nav..

   1. bet tas tachu ir labaaks par labaaku.braukt pa ledu mums te nevisai pedejos gados sanak.shvakri ar ezera aizsalshanu…

  2. Jā , tur bija slidens. Redzēju to avārijas vietu. Bet skrējēju un pajoļu netrūkst. Ir ziema, uzliec normālas riepas, izvēlies pareizu ātrumu un brauc.
   Katru gadu ir bijušas un būs avārijas…. arī iepriekš laikā nebija viss notīrīts.

 11. Ir 8.janvara vakars. Trotuārs Rīgas ielas posmā no Pils ielas līdz Meža ielai ir kā sūnu ciemā ! Ko gaidām? Atkusni?

 12. Uz stacijas trepēm 09.01.2023 agrā rītā viens nepareizs solis, un šļūciens uz dir*as garantēts…

  1. Pašvaldībai savus ceļus ir jātīra. Nodokļus tak pašvaldība iekasēt prot, vai ne? Tagad vel būs jaunekļiem militārais dienests. Tad sanāk nesmukums. Valsts tevi piespiež iet armijā pat ja tu to negribi, bet ceļu priekš tevis vienkārši netīra. Bet NĪN iekasē. Un trucīgajiem vai maznodrošinātajiem ierēdņi likumā paredzētās atlaides nepiešķir. Savu privātīpašumu ir jāapsaimnieko pašam, bet valsts īpašumu ir jāapsaimnieko valstīj. Valtīj likumus ir jāpilda. Un ja valsts kaut ko nepilda, tad iedzīvotājiem ir jāceļ trobeli.

 13. komentāri ir tādi “ņigu-ņegu”,- daži ir par tēmu, citi – tikai tādi emociju fontāniņi. Es nestrīdētos ar tiem, kas kritizē ielu tīrīšanu ziemā, tomēr šajā visā ir savas nianses, ko reāli būs pamanījis ikviens. Jā, ir labi soļot pa nošķūrētu un ar pretslīdes materiālu, kam MAZ sāls, nokaisītu ietvi. Bet… tā nu soļo, gribi pāriet ielu, kur ir pāreja, bet nevari, jo ielas tīrīšanas laikā sniegs sabīdīts arī tur, kur cilvēkiem jāšķērso iela… Un tad būs brīdis, kad šajās vietās mēdz būt dziļas sniegainas peļķes… Vārdu sakot, ielu tīrītājiem paralēli ielu šķūrēšanai vajag parūpēties arī par t.s.renstelēm, īpaši tur, kur ir pārejas! Krišanai un kaulu laušanai vispiemērotākās ir ietves, kuras ir kārtīgi notīrītas, bet ne ar ko nav apkaisītas. Tur kājas aizslīd bez satura. Veci cilvēki tur ir lielās briesmās. Jau kuro gadu šādu situāciju novēroju pie poliklīnikas. Vai tiešām neviens tur nav gāzies? Nu jā, varbūt tā ir ērta vieta, jo uzreiz var nokļūt gan slimnīcā, gan poliklīnikā uz rentgenu, pie traumatologiem un neviens par slideno laukumu neuztraucas… Vēl sirds sažņaudzas, kad redzu, ka ielu tīrītāji netīro, sāļo sniegu samet uz apstādījumu krūmiņiem, uz kokiem, kaut arī principā turpat līdzās var atrast tukšu laukumiņu, līdz kuram šo auguem kaitīgo masu aizšķūrēt. Bet… nevar to atļauties, jāsteidzas, laiks ir nauda, kaut gan koku, krūmu un dārznieku darba izmaksas ir pat vēl augstākas, nekā ielu kopēju darbs… Un mēs par saviem nodokļiem apmaksājam visādus darbus – arī kaitējošos… Un tā no nāku līdz netīrītiem trotuāriem ar iemītām taciņām. Un mēdz būt pat ļoti labi iestaigāti trotuāri, kur kājas slīd daudz mazāk nekā uz notīrītas un neapkaisītas ietves. Ap nenotīrītiem trotuāriem nav arī sāļo netīro sniegu vaļņi… Tikai, kad būs atkusnis, arī šīs ietves vajadzētu aši notīrīt, lai atkal no jauna varētu snigt un šo sniegu mēs tad piemīdītu. Nu, šajos posmos vienīgi jāiet lēnāk, jo kāja var sašķiebties un tad var zaudēt līdzsvaru un krist. Bet, ja piemīdīts rūpīgi un ja čāpo lēni, tad viss kārtībā.

  1. Iedzīvotājiem jau sen ir skaidrs ( tikai ne Novada darboņiem ) ka šī “klucīšu “stutēšana uz ietvēm mūsu laika apstākļiem ir murgs, jo tie nav paredzēti sniegam, līdz ar to ja negribam draudzēties ar slimnīcu ,mierīgi čāpojam pa brauktuvēm !!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *