Attēlam ir ilustratīva zīme

Smakai pa pēdām…

Kā trešdien, tā arī vakar tukumnieki uz ielas, kā arī dzīvokļos un darba vietās,  atverot logu, sajuta diezgan pamatīgu kūts smaku. Redakcijā uzklausījām  sūdzības par to, ka bērniem tādēļ palikusi slikta dūša, ka svētki sabojāti un ka ir bažas – kāds grasās tukumniekus apindēt.

Tā kā jau pirms pieciem gadiem bijām rakstījuši par līdzīgu problēmu, un toreiz smaku radīja mēslu izvešana no a/s «Dzimtene» lopu kompleksa «Pienupes» mēslu lagūnas, arī šoreiz sazinājāmies ar šo uzņēmumu. Kā skaidroja a/s «Dzimtene» agronoms Mārtiņš Beikmanis, kā katru gadu, tā arī šogad no kompleksa teritorijas tiek izvests organiskais mēslojums un izkliedēts blakus esošajos laukos – zālājos un rugainē. “Un – kā jau mēsliem – šīm mēslojumam ir smaka, kas īpaši spēcīga ir tieši izvešanas laikā. Augsnē tas jāiestrādā četru stundu laikā, taču reāli to izdarām 20-30 minūtēs; praktiski – kā to izvedam, tā arī uzreiz iestrādājam,” tā M. Beikmanis.

Kopumā, kā skaidroja agronoms, mēslojumu iestrādā atbilstoši lauksaimniecības procesam trīs reizes gadā – pavasarī, vasaras vidū un rudenī: “Konkrētajā situācijā pilsētā smaku sajuta vēja virziena dēļ – rietumu un ziemeļrietumu vējš nav mums pateicīgs, jo tas šīs smakas aiznes līdz pilsētai.” Vaicāts, vai arī nedēļas nogalē mēslojums tiks izvests, M. Beikmanis skaidroja, ka vēl ceturtdien līdz 18.00 darbs turpināsies, bet piektdien un sestdien, kad būs Rožu svētki, to nedarīs, savukārt svētdienās mēslojumu izliet nedrīkst. Nākamajā nedēļā darbi turpināsies, bet tad mēslojumu vedīs uz Vienības pusi un pilsētā smaku tik ļoti nejutīs, bet – viss būšot atkarīgs no vēja…

 

 

Komentāri

  1. Laukos taa ir normalaa paradiiba, Anglijaa lauku pilsetaa kura ir 3 reizes lielaaka cilveku populacija par Tukumu un tur smaka ir vel specigaaka un neviens nesudzaas.

  2. Nu kur mēs ejam,berniņam no smciņas gals klāt :):)kaut kāds murgs,tādi memmīši tagad pilnas skolas

    1. Ostītāja varbūt var pateikt konkrētāk, kādas smakas ir govs mēsli, tiem vaiďžētu būt maigākai smaržai, vai cūku sūds, ar asāku izteiktāku aramātu. Nu, kā fad īsti ir snuķainā eksperte.

  3. Ka nav kā psrs laikos kadTukums2 krāva no vagoniem zivju pārpalikumus,vot tad gan jūs vemtu

  4. Jēziņ,nu gan laiki pienākuši, berniem slikti no kūts smakas. Tad jau tiem bērniem,kuri laukos aug,vai kādeiz auga,kad mēslojumu vienmēr veda uz lauka,un smirdēja gan pilsetās,gan laukos sen bija jāsaindējas! Labāk lai smaržo pēc mēsliem,nekā pēc atgāzēm,kā, piemēram, smird Rīgā.

  5. Lai, darbojās un strādā, visi kunkšļi lai paož savas paduses tur smird krietmi trakāk, bērneļiem ar rokām tos sūdus būtu jakrāmē lai saprot, ka to koviņi bāž rīklē , kāds ar smagu darbu audzē.

    1. nu par darbu un par to, ka jaunie nesaprot, kas tas ir piekritīšu, bet par to, ka zemnieks tagad ir smagā darba veicējs, gan nē! Mūsdienu zemnieks ir tik ļoti izlaidies, ka vairs neko neprot bez subsīdijām un pabalstiem nemaz nerunājot, par ķimikālijām, kuras izmanto, lai vairāk piķi varētu noraut!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *