Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kas tā par ūdens patēriņa starpību rēķinos?

– Saņemot komunālo maksājumu rēķinu par decembri, mani pārsteidza jauna ailīte jeb jauns maksājums – par ūdens patēriņa starpību. Mūsu dzīvoklim tas ir 2 eiro. Cik esmu noskaidrojis, it kā šī starpība rodas tāpēc, ka ir nesakritība starp piegādāto ūdeni un dzīvokļos uzliktajiem skaitītājiem, bet kāpēc reizēm ir šī starpība, bet reizēm nav? Kurš tad par to maksā? Noskaidrojiet, lūdzu, vairāk par šo ūdens starpību. 

Redakcija: SIA «Tukuma nami» valdes loceklis Uldis Eglītis skaidroja, ka rēķinos tiek iekļauta ūdens patēriņa starpība, kas rodas starp mājas kopējo skaitītāju un individuālo skaitītāju summu: “Šo starpību apsaimniekotājs uz dzīvokļiem sadala atbilstoši MK noteikumiem Nr.1013 «Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu». Tātad vispirms šo starpību aprēķinām tiem dzīvokļiem, kam ir beidzies skaitītāja derīguma termiņš vai kas vairāk nekā trīs mēnešus nav noziņojuši rādījumus, – protams, iedzīvotājus iepriekš brīdinām. Uz visiem dzīvokļiem šo starpību sadalām tikai tad, ja mājā nav tādu dzīvokļu, kas nebūtu ievērojuši noteikumus. Turklāt, ja arī mājā veidojas šāda ūdens patēriņa starpība, mēs noteikti ejam apsekot dzīvokļus un skatāmies, kur ir problēmas. Visbiežāk tās rodas tad, ja skaitītāja rādījums ir noziņots neprecīzi vai apzināti mazāks, jo, piemēram, dzīvoklī ir tecējusi izlietne, ūdens krāns vai tualetes pods, un rādījums ir bijis ļoti liels. Jā, gadās, ka šī starpība uz visu māju ir pat 70 m³ ūdens. Rezultātā mājas lielais skaitītājs ūdeni ir noskaitījis, bet individuālo skaitītāju kopsumma ir mazāka. Kad problēmas konstatējam un kad par patērēto tiek samaksāts, pārējiem iedzīvotājiem nākamajā mēnesī šo pārmaksu atgriežam.”

Kaste

Ja ir ūdens patēriņa starpība, to vispirms sadala dzīvokļiem, kas:  

* vismaz trīs mēnešus pēc kārtas noteiktajā termiņā nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu;

* nav uzstādīts, nomainīts vai atkārtoti verificēts (pārbaudīts) ūdens skaitītājs;

* ūdens patēriņa skaitītājs uzstādīts, neievērojot normatīvo aktu prasības;

* atkārtoti nav ļauts pārbaudīt skaitītāju, lai gan par pārbaudi vismaz nedēļu iepriekš paziņots rakstiski;

* pārbaudē konstatēts, ka skaitītāja pievienošanas vieta nav noplombēta vai nav noplombēta pārvaldnieka klātbūtnē, vai ūdens patēriņa skaitītājs vai pievienošanas vietas plombējums ir bojāts vai patvarīgi aizstāts, vai noņemts, vai ietekmēta ūdens patēriņa skaitītāja darbība;

* atkārtoti nav ļauts pārvaldniekam vai citai dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotai personai veikt atsevišķajā īpašumā ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanu, nomaiņu vai nodrošināt to atkārtoto verificēšanu.

Ja šādu dzīvokļu mājā nav, bet ūdens patēriņa starpība tomēr rodas, par to dzīvokļu īpašnieki maksā atbilstoši pārvaldnieka noteiktajam:

* atbilstoši dzīvojamā mājā esošo atsevišķo īpašumu skaitam;

* proporcionāli atsevišķā īpašuma ūdens patēriņam par pēdējo mēnesi;

* proporcionāli atsevišķā īpašuma vidējam ūdens patēriņam par pēdējiem trim mēnešiem;

* proporcionāli atsevišķā īpašumā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram.

Agita Puķīte

Komentāri

 1. Interesanti – kantoris ir savu LIELO skaitītāju sertificējis un un savlaicīgi verificējis attiecīgi sertificētā iestādē pie sertificēta darbinieka?! visticamāk – nē . No klienta gan tiek prasīts laikā atkārtoti verificēts ūdens skaitītājs.
  Pamatotas aizdomas ka tur arī rodas šī starpība.
  Pēdējos 10+ gadus kaut kā neesmu manīji kādu baudām blombes. Vienīgie kuri ir manīti – tie ir no Rīgas atbraukušie verificēto ūdens skaitītāju mainītāji.
  Tā kā vainīgie vienmēr dzīvokļu īpašnieki un tiem jāmaksā lai firma labi pelnītu.

 2. Un šāds koeficents tiek pielietots jau entos gadus !!! Un nekas netiek darīts lai īsti saprastu kāpēc rodas ši starpības .Tukuma mega apsaimniekotājs īsti nedara neko !! kaut kur kaut ko drusciņ piemālē utt.un tikai iekasē naudu savam privātajam biznesam !! Tāpēc arī viss ir tādā bardakā, nav ne kārtība ar ūdens skaitītājiem, ne siltums ieregulēts lai būtu iedzīvotājiem lojāls utt.utt.Kamēr pašvaldība neiejauksies šajā laucinā nekas nebūs, taču tas laikam Tukuma nedraud……………

  1. un tu domāji, ka labi saimniekot ir pēc principa – ko saņēmu to iztērēju…. ir arī jābūt uzkrājumam neparedzētiem gadījumiem.

 3. Un pašvaldība nupat visus sūta mazgāties uz Sarkano krustu :):):) jāizsaka līdzjūtība LSK darbiniekiem 🙂
  Un lūk arī Tukuma bezdarbības rezultāts – 2022 gadā Tukums – 322 dzimušie un 732 mirušie …
  Secinājums viens jaunatne kā brauca projām no Tukuma tā brauks vēl .Diez kā drīz vien tas” lielais skapis “sevi uzturēs , nodokļu ta nebūs !! 🙂

 4. Kamēr tie skaitītāji atradīsies dzīvokļa īpašnieka dzīvoklī, tikmēr atradīsies ”kapeik.isēji”, kuri darīs visu, lai tikai kaut ko nošmauktu.
  Elektriķiem ir laba pieredze ar šiem krāpniekiem, pietika skaitītāju iznest uz ielas, tā uzskaitītais patēriņš dažai labai rekordistu mājai palienājās n-tās reizes.
  #
  Morāle ir vienkārša, kamēr zem viena jumta dzīvos godīgie un negodīgie, tikmēr godīgie maksās arī par negodīgo nošmaukto.

 5. Tukuma nami vienkārši izdomāja veidu ka piepelnīties. Tā par kopējo mājas skaitītāja radījumu neviens nezina, to var likt kādu grib. Plus visus udens zaudējumus no pilošiem veciem stāvvadiem, remontiem, izdala lai sedz dzīvokļu īpašnieki. Viņiem viss ir Šokolāde. Zaudējumi nav.

 6. Nomainiet apsaimniekotāju un beidziet vaimanāt. Komunisti. Pieraduši, ka izvēlas jūsu vietā. Kad pašiem pirksts jāpakustina un mājas kopsapulce jāsauc, lai izvēlētos citu pārvaldnieku, tad čušs. Vārguļi.

  1. Tieši tā!Viņu raudas un vaimanas parasti paliek komentāros internetā!Visi apzog viņus un vēl Kariņš ar Levitu vainīgs pie visa! 😀 Kā kaut kas jādara vai pat vienkārši jāmaina tā klusums….mūsdienu eksperti un varoņi dzīvo tikai komentāru sadaļās…

 7. U.Eglitis daris visu lai nebutu viniem jazaude, bet lai ciez iedzivotaji. Paradiet ko U, Eglitis ir izdarijis Tukumnieku laba? Udens skaititaja nolasisana 1* men 3 darbinieku satava. Soferis, 2ar pierakstie radijuma,3 ar lukturiti. (Ko var izdarit 1persona).

 8. var jau arī viens, tik pēc tam trušu būdas iemītnieki bļaus, ka vienam neuzticas – tapēc ir jums komisija triju cilvēku sastāvā!

  1. Jums žetons par apzīmējumu ”trušu būdas iemītnieki”.
   Precīzāku apzīmējumu sovoku midzeņu iemītniekiem neizdomāsi.

   1. Labāk jau dzīvot trušu midzenīti , nekā šķībā greizā ar malku apkurināmā “privātbūdā ” tādas Tukumā ir čupām :):)

 9. Visus gadus nav bijusi šāda starpība, šogad pēkšņi katru mēnesi… Hmmm nu laikam esmu stulba…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *