Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāda virzība Pienavas vēja parka projektā?

Vēl 24. oktobrī preses konferencē par aktualitātēm izvaicājām pašvaldības vadītāju Gundaru Važu.

«Pienava Wind» projekts virzās uz priekšu

Esam uzzinājuši, ka pašvaldībā notiek sarunas ar uzņēmumu SIA «Eolus», kas Džūkstes pagastā vēlas ierīkot vēja parku «Pienava Wind» ar 22 turbīnām, tāpēc interesējāmies, cik tālu šis projekts pavirzījies.

Notiek sarunas par ceļiem

Pašvaldības vadītājs Gundars Važa skaidroja, ka šobrīd notiek sarunas ar vēja elektrostaciju ierīkotāju SIA «Eolus» par līguma nosacījumiem, lai tas varētu izmantot pašvaldības ceļus sava projekta īstenošanai: “Vairāk runājam par to teritoriju, kas atrodas no Liepājas šosejas pa kreisi jeb Dobeles virzienā, kur nepieciešams izveidot vietu kabeļa ierīkošanai un kur turbīnas atrodas tālāk viena no otras. Otrā šosejas pusē turbīnu novietojums ir kompaktāks. Ir svarīgi nodot šos ceļus uzņēmējam, lai tas var tos izmantot un sākt projektēt. Kā noprotams, vietām ceļus sākotnēji izbūvēs platākus, lai var aizvest apjomīgās konstrukcijas, bet pēc tam šis platums tiks samazināts un ceļam paredzēto teritoriju varēs izmantot lauksaimniecībā. Tomēr galvenais, ka vienlaikus tiks sakārtota piebraukšana blakus esošajiem iedzīvotāju īpašumiem. Ir arī mazliet mainītas pašu turbīnu atrašanās vietas, lai ievērotu mūsu noteikto attālumu – 1,6 km no ciema robežas un 1,6 km no ēkas lauku teritorijā, ja nav saņemts attiecīgās dzīvojamās ēkas īpašnieka vai tiesiskā valdītāja rakstveida saskaņojums, – taču tās arvien vēl atrodas sākotnēji saskaņotajos īpašumos.” Vaicāts, kurš visas šīs darbības saskaņo ar zemes īpašniekiem, G. Važa skaidroja, ka tas ir projekta īstenotāja uzdevums.

Detālplānojumi vēl nav pabeigti

Vienlaikus pašvaldība šī gada aprīlī pieņēma lēmumu par piecu atsevišķu detālplānojumu izstrādāšanu šai teritorijai un apstiprināja arī to darba uzdevumus. G. Važa skaidroja, ka projekta ieviesēji bija plānojuši līdz oktobrim šo darbu pabeigt, bet patlaban viņam vēl neesot informācijas par to, kad detālplānojumi būs gatavi un kad pašvaldība varēs tos apstiprināt. Pašvaldības teritorijas plānotāja Inga Tramdaha papildināja, ka, runājot ar projekta īstenotājiem, noskaidrots, ka detālplānojumi varētu tikt pabeigti novembrī, taču deputātu izvērtēšanai visdrīzāk tie varētu tikt nodoti decembra komiteju sēdēs. Jāpiebilst, ka sākotnēji Tukuma novada teritorijas plānojumā nebija prasības, ka vietām, kur plānots ierīkot vēja elektrostacijas, jāizstrādā detālplānojums, taču 2022. gadā, izdarot grozījumus plānojumā, noteikts, ka vēja elektrostacijas, kuras jauda ir lielāka par 20 kW, novietojumu paredz, izstrādājot detālplānojumu. I. Tramdaha skaidroja, ka šāda prasība noteikta, lai precīzi tiktu izvērtēta vieta, kur atradīsies turbīnas, jo Ietekmes uz vidi novērtējumā šīs vietas norādītas aptuveni.

 

Plašāk lasām 27. oktobra laikrakstā=========>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Tūlīt saradīsies nimbiji, kas bļaus par Zemgales vēsturiskās ainavas sabojāšanu. Ka tik sēdēt ar pliku tirsu tīrumā un baudīt, neko nevajag.

  1. Ainava, starp citu, ir ārkārtīgi dārgs resurss. To saprot attīstītās valstīs, kuru pārstāvji pieņem sabiedrībai nozīmīgus lēmumus, ko nevar teikt par vietējo pašvaldību, kas pašlabumu meklējumos gatavi pārdot savas kopienas intereses.

 2. Sen jau teicu,ka šis projekts ir tīrā diršana un cilvēki to sāk saprast,ka labums būs tikai skandināvu pensiju fondiem.Tagad pilns ar saules paneļiem,tikai elektrība kaut kā lētāka nepaliek.

  1. Ja jau projekts tiks realizets par Skandināvijas pensiju fondu naudu, tad, lai jau atpelna savus ieguldījumus. Gan jau neesat pieslēdzies pie biržas tarifa un nesekojat līdzi biržas cenām. Jo saules paneļu ietekmi uz biržas cenām bija acīm redzama. Dienas laikā cenas noslīdēja vasarā zemāk par nakti, kas agrākos gadus dēļ lielakā patēriņa, kas ir pa dienu, tās bija augstākas.

 3. Nebus ari letaks nekas šaja valsti diemžel…
  Totala zagšana un izņirgašanas par cilvekiem. Tapec ari braucam projam ar visam ģimenem, ja kads bija Riga tuvakaja laika tad noteikti pamanijat cik ļoti daudz ir iebrauceji no Indijas, nenormali daudz

 4. Tikai dunduks neatšķir cēloņus no sekām.
  Ne jau Latvija ir vainīga pie energocenu lēciena visā pasaulē.
  Nu bet, ķīseļtelevīzijas apmātajiem tāpat neko neieskaidros.

 5. Nu tad,putras televīzijas apmātais,izskaidro,kāds ieguvums būs no šiem propelleriem ilgtermiņā mums parastajiem,kas neko nesaprot?

  1. Mūsu ieguvums būs vēl mazākas biržas cenas vējainā laikā paaugstinātas ražošanas jaudas un varēs Daugavas HES tajā laikā uzkrāt ūdeni, vai Rīgas TEC nededzināt gāzi. Vai arī varēsim neimportēt no Skandināvijas un Igaunijas.

   1. un kā ir ar tiem privātajiem, kuri ir uzstādījuši saules paneļus – ieguldījuma atmaksāšanās vēl vairāk pavirzās uz priekšu vai vispār nepienāks tāds brīdis….

 6. Pienavas iedzīvotāji visi ir un bija pret un viniem tur būs jādzīvo blakus tiem monstriem!

 7. Kad dome vienreiz sataisīs gaismu no stacijas kalnā augšā gar mājām N⁰26 un N⁰28,acis ejot var izmežgīt lūrot tumsā,par ko nin maksājam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *