Attēlam ir ilustratrīva nozīme

Kad sāksies apkures sezona?

Lai arī aizvadītajā svētdienā tikām lutināti ar siltu laiku, šī nedēļa sākusies ar lietu un vēju, kas drēgnumu dzīvokļos padara vēl lielāku, tāpēc arvien aktuālāks kļūst jautājums par apkuri daudzdzīvokļu namos un iestādēs, bet jo īpaši – skolās un bērnudārzos.

Tukumā apkure – kad iedzīvotāji vēlēsies

Tukuma novada preses konferencē 19. septembrī pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš stāstīja, ka Tukumā (izņemot Lauktehniku un Jauntukumu) iedzīvotāji apkuri var saņemt jebkurā laikā, jo kopš no 1. jūlija visu daudzdzīvokļu mājās saņemto siltumu kā karstajam ūdenim, tā apkurei, uzskaita skaitītājs katrā mājā, iedzīvotāji paši var lemt, kad sākt apkures sezonu. I. Liepiņš: “Līdz šim bieži vien tika dzirdēts, ka iedzīvotāji salst, jo dome vēl nav izdevusi rīkojumu par apkures sezonas sākumu, taču šobrīd vairs nevajag nekādus pašvaldības rīkojumus. Kopā ar apsaimniekotāju SIA «Tukuma nami» iedzīvotāji var lemt, kad palaist siltumu un kad to atslēgt. Tas, piemēram, dod iespēju to darīt kaut vai Jāņos vai arī citā laikā, ja ir vēss vai ilgstoši līst. Reizēm nemaz nevajag daudz – vien lai siltums izcirkulē pa māju. Tas arī dod iespēju siltumu atslēgt, ja apkures sezonas laikā ir siltas un saulainas dienas un apkure nav vajadzīga. Parasti tādās reizēs iedzīvotāji atver vaļā logus, bet tagad to var risināt, noslēdzot apkuri un ietaupot. Protams, tas nozīmēs ciešāku sadarbību ar apsaimniekotāju.” Vaicāts, ko iedzīvotājiem darīt, ja apsaimniekotājs, piemēram, nepiekritīs te noslēgt apkuri, te atkal to palaist, kas arī varētu būt paliels darba apjoms, I. Liepiņš skaidroja, ka pašvaldība šo jautājumu ar SIA «Tukuma nami» pārrunās, bet jebkurā gadījumā apsaimniekotāja uzdevums ir sadarboties ar iedzīvotājiem jeb klientiem un nodrošināt, lai viņi nevis turētu vaļā logus, bet siltumu izmantotu lietderīgi.

Izglītības iestādes sāks apsildīt šonedēļ 

Vaicāts, kad apkure sāksies, piemēram, novada pagastos, I. Liepiņš skaidroja, ka tur, kur siltums tiek nodrošināts skolām un bērnudārziem, apkures sezona palēnām sāksies jau šonedēļ. Tomēr siltuma ražotājus šogad sagaida lielāks darbs, jo daudz lielāka uzmanība tiks pievērsta laika apstākļiem: “Citus gadus kā rudenī apkures katli tika palaisti, tā pavasarī tie darbu beidza, taču tagad mēs aicināsim rūpīgi sekot līdzi laika apstākļiem un apturēt apkuri siltākā laikā – lai taupītu šķeldu un citas izmaksas.” To, ka varētu apkuri nodrošināt arī tikai pāris stundas dienā, piemēram, vakaros, atzina SIA «Tukuma siltums» valdes loceklis Gundars Kūla, kura vadītais uzņēmums nodrošina apkuri daļā Tukuma, kā arī agrākā Tukuma novada pagastos, skaidrojot, ka šāds lēmums palīdzētu tik ļoti neatdzesēt daudzdzīvokļu mājas, tomēr jārēķinās, ka ne visos gadījumos tas būs tik vienkārši: “Apkures sezonas sākumā mēs pieņemam darbā kurinātājus, bet ja sāksim šo darbu pakāpeniski, arī kurinātājus visdrīzāk vajadzēs pieņemt pamazām. Protams, apzināmies, ka jācenšas maksimāli taupīt, ko arī visu laiku darām, bet te jāņem vērā, ka siltumtrases sasilšana un atdzišana arī paņem resursus.”

 

Plašāk, tostarp par apkures tarifiem lasāms otrdienas, 20. septembra laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Tad vajaga uztaisīt visur regulejamos radiatorus lai cilvēki var nogriezt.savadak citi salst citi tur logus vaļā visu ziemu un silda laukā gaisu.vai tiešām nevar sākt kauko domāt loģiski.

  1. Mums ir regulējamie radiātori un uz katra ir skaitītājs,bet tāpat tas viss ir apčakars,jo nemaksājam tik cik patērējam,bet krietni vairāk,jo lielais skaititājs,kurš atrodas mājas pagrabā nesakrit ar mazajiem ,kuri atrodās dzīvokļos. Jau 10 gadus .

 2. Kādi tur individuāli regulējamie radiatori, ja mājās nav ierīkota šādiem apstākļiem vajadzīgā pieslēgumu shēma. Tajās mājās, kur ir atbildīgi iedzīvotāji, tur tā jau sen ir ierīkots. Toties lielākajā daļā māju, kur visiem par visu ir PŌFIG, tur tikai ībļi bļaustās.

  1. Es esmu bijis gandrīz katrā Tukuma mājas pagrabā.

   Pastasti, kur tieši ir šādas pieslēguma shēmas , par kurām esi minējis?

   1. Normāls shēmojums apkurei ir tieši tāds kā elektrībai jeb paralēlais slēgums. Pie šāda slēguma vari likt cik lielu radiatoru gribi, protams saprāta robežās, vai noņemt pilnīgi nost. Tie visi slēgumi, kur radiatori saslēgti virknē un izmantoti visādi šunti, ir no tiem laikiem, kad caurules bija deficīts. Lai ierīkotu paralēlo slēgumu, ir jāiegulda līdzekļi un darbs, bet to šī suga negrib ne dzirdēt.

 3. Lai izpilddirektoram Liepiņam izdodas beidzot piespiest Tukuma nami Eglīti un Tukuma siltums Kūlu sākt strādāt energoefektīvi.

  1. Neticu, ka tas ir iespējams, mums ir tik maz siltinātu māju, neviens nestrādā ar iedzīvotājiem, lai tiktu kaut kas darīts energoefektitātes virzienā, neatceros, ka kāds būtu vispār rīkojis kādas iedzīvotāju sapulces utt, ir tikai saukļi presē

   1. Tieši tā,ražotajs ražo viss ok,ka par laimi Tukuma nav gāze,bet namsaimiekam pilnigs pofigs majas nesiltinātas nerenovētas utt.un īpašnieks tik kāš naudiņu saviem projektiem

    1. Par kādu naudu tad Tukuma nami siltinās? Tur pašiem iedzīvotājiem ir jāiesaistās,laikam 51% jābūt lai dabūtu kredītu.

   2. Ko var ņemties ar to siltināšanu, kā var nesaprast, ka ar to putaplasta musoru, tas viss ir neefektīvi, labi ir kur šobrīd redz, ka izmanto vati, bet irtik daudz piemēru, ka tiek viss sačakarēts un īslaicīgs efekts. Ir jānomaina mājām jumti, jāsaved kārtībā pagrabi, un apkures sistēma kā tāda un tad ļepēt uz sienām visādus mēslus.

 4. Inčigi lasit ka nupat butu kaut kas jauns ieviests ,laikam vēlēšanas tuvojas :)jau gadus 20 var jebkurā laikā jebkuru lielo māju pieslegt un atslegt apkurei kaut vasarā ,vienu gadu mūsu māja ir sildīta arī jūnijā !!

 5. Nez kad mūsu tautieši beidzot sapratīs ka viss ir pašu rokās, neviens “tēvocis sems” neatnāks un neko mūsu vietā neizdarīs ,renovēta māja taupiet , negribas renovēt maksājiet !! aizbrauciet uz Vāciju – Nīderlandi palūkojiet kā cilvēki dzīvo, taupa visu un visur , ,kaut viņiem līdzekļu ir kaudze vairāk kā mums

  1. Vācijā un Nīderlandē dzīvo brīvi cilvēki, kuri saprot, ka viss atkarīgs no pašiem.
   Toties šeit lielākoties dzīvo sovoki, vinu bērni un mazbērni, kuri gaida , ka visu viņu vietā izdarīs nezin kur noslēpies labais cars, tāpēc arī šo nožēlojamo ļauteļu suga uz katrām vēlēšanām balso par kārtējo brīnumsolītāju.

   1. Tieši tā,visi visu grib pa velti,rēķinus kavē un vēl kaut ko pieprasa. Cik vispār iedzīvotājiem ir parāds pret apsaimniekotāju? Domāju nav maz.

 6. Siltuma ražotājiem ir žurnāls kāds siltuma ūdens ir jāpadod izejot no āra gaisa temperatūras un ir katru stundu jāieraksta,bet to neesmu pārliecināts vai to dara.

 7. Liepiņa kungam tāda inovatīva domāšana, apziņo cilvēkus caur avīzi, bet individuāli mājas iedzīvotājiem informāciju nesniedz, tas tomēr bija darāms savlaicīgi, nevis tagad nostāda fakta priekšā, kamēr visa māja nepieprasīs pieslēgt apkuri tikmēr salsim. Ko man darīt ja puse mājas pensionāri skaita centus, sēž mētelī un vaļenkos un vēl pāris dzīvoklīši ar pritona statusu kam vispār neinteresē nekas? Man kaut kā gribas normāli dzīvot un nesalt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *