Attēlam ir ilustratīva nozīme

Domes sēdē pieņem vairākus lēmumus par novada skolām

Kā informē pašvaldība, vairākkārtīgi diskutējot ar Izglītības un zinātnes ministriju, objektīvi izvērtējot demogrāfisko situāciju un izglītojamo migrāciju novadā, Tukuma novada 29. februāra domes sēdē tika pieņemti vairāki ar novada izglītības iestādēm saistīti lēmumi.

– Noteikt, ka Tukuma novada pašvaldības izglītības iestāde “Engures vidusskola” ir pieejamības izglītības iestāde, saglabājot vispārējās vidējās izglītības pakāpi;

– reorganizēt no 2025.gada 1.septembra Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādi “Jaunpils vidusskola” par Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādi “Jaunpils pamatskola”, samazinot izglītības pakāpi no vidējās izglītības pakāpes uz pamatizglītības pakāpi, saglabājot pirmsskolas izglītības pakāpi, kā arī nodrošinot Jaunpils vidusskolas vidējās izglītības pakāpes izglītojamajiem 2024./2025. mācību gadā pabeigt izglītības programmas apguvi 12. klasē;

– lai stiprinātu Tukuma 3.pamatskolas telpu kapacitāti un nodrošinātu iespēju arī turpmāk skolā palielināt paralēlklašu komplektu skaitu, no 2024.gada 1. septembra pārtraukt pirmsskolas programmas īstenošanu Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādē “Tukuma 3. pamatskola”. Ar 2024./2025. mācību gadu ēkā, kurā šobrīd izvietotas pirmsskolas izglītības grupas, nodrošināt pamatizglītības programmas īstenošanu. Tukuma 3.pamatskolas pirmsskolas programmas izglītojamajiem nodrošināt iespēju turpināt izglītības procesu Tukuma pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte”;

– reorganizēt no 2024. gada 1. septembra Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādi “Cēres pamatskola” par Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādi “Cēres sākumskola”, īstenojot pamatizglītības pirmā posma izglītības programmas(1.-6.klase) un saglabājot pirmsskolas izglītības pakāpi;

– reorganizēt no 2024. gada 1. septembra Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādi “Pūres pamatskola”, likvidējot struktūrvienību – “Jaunsātu filiāle”. Nodrošināt vispārējās pamatizglītības programmas apguvi 1.-4.klašu izglītojamajiem Pūres pamatskolā un saglabāt pirmsskolas izglītības programmu īstenošanu Abavniekos;

– ar 2024. gada 1. septembri reorganizēt Tukuma novada pašvaldības izglītības iestādi “Zemītes sākumskola” par Tukuma novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi ar nosaukumu “Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestāde “Zemīte”, nosakot, ka Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestādei “Zemīte” ir trīs pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas vietas – Draudzības iela 3, Vāne, Vānes pagasts, Tukuma novads, “Bērzi”, Matkule, Matkules pagasts, Tukuma novads un “Zemītes pils”, Zemīte, Zemītes pagasts, Tukuma novads;

– noteikt, ka no 2025. gada 1. septembra Tukuma novada pašvaldības izglītības iestāde “Sēmes sākumskola” īsteno sākumskolas izglītības programmu no 1. līdz 3. klasei.

 

Jāpiebilst, ka Tukuma novada pašvaldībā  kopumā ir  20 vispārējās izglītības iestādes. Skolēnu skaits skolās, par kurā tika diskutēts skolu tīkla reorganizācijas kontekstā: Zemītes sākumskolā (1.-6.klasei kopā 26 izglītojamie), Cēres pamatskolā (1.-9.klasei kopā 49 izglītojamie), Tukuma 3.pamatskolā (4.-6.klašu posmā kopā 75 izglītojamie, 7.- 9.klašu posmā kopā 66 izglītojamie), Pūres pamatskolas Jaunsātu filiālē (1.- 3.klašu posmā kopā 18 izglītojamie, 4.klasē – 4), Jaunpils vidusskolā (10.-12.klašu grupā kopā 17 izglītojamie), Engures vidusskolā (10.-12.klašu grupā kopā 28 izglītojamie).

Novada domes priekšsēdētāja Gundara Važas komentārs: “Skolēnu skaits Tukuma novada skolās katru gadu samazinās. Vecākiem ir iespēja izvēlēties jebkuru skolu, kurā izglītot savu atvasi, kas veicinājis izglītojamo aizplūšanu no lauku skolām. Šie smagie lēmumi par skolu slēgšanu primāri nav par ekonomisko ieguvumu, bet gan par izglītības kvalitāti, ko ir ļoti grūti nodrošināt mazās skolās ar mazu skolēnu skaitu. Rezultātā zaudētājs būs pats skolēns, un to mēs nedrīkstam pieļaut. Vienlaikus katrā Tukuma novada pagastā tiek saglabāta pirmsskolas izglītības iestāde uz kuras bāzes, mainoties ekonomiskajai vai demogrāfiskai situācija, skolu jebkurā brīdī būs iespējams atjaunot”.

 

Komentāri

 1. Reorganizet nozimee parveidot iznicinat..un tas notiek visaa latvijaa..latvija tiek iznicinata visas izpausmes.likvidee skolas slimnicas doktoratus..lauki paliek tuksi..jo gimenem ar berniem tur nav nakotnes. Daudzviet.. skolniekuem loti agri no ritiem jacelas lai desmitiem km aizvestu uz skolu..atseviskos pagastos skola ir vienigais kulturas centrs..likvidejot skolas samazinas ari iedzivotaju skaits…par cilvekiem vairs neviens nedomaa..un ari tiem nav kur meklet taisnibu.jo neviens tautas velmes vairs neuzklausa..bernu skaits samazinas..maz dzimst daudzi aizbraukusi.tada nu realitate skumja un bezceriga..nakotnee varbut latvija paliks tikai paris viduskolas.bet ..palasot kara krauklu nemitigo kerksanu la.lv….drumas domas par latvijas pastavesanu ka tadu un musu bernu nakotni.

  1. Vajag mācēt dzīvot. Palīgskola piemēram internātā pieraksta pusi bērnu skaita uz papīra klāt, un dzīvo par valsts naudu zaļi.

   1. Nu tapec jau ta ir paligskola un vadiba jau ari daudz neatpaliek no berniem…pie tam garigi slimos par aferam netiesaa

    1. Toties var tiesāt par to baru ar mirušajām dvēselēm, kas strādā uz papīra un vadībai nodrošina labu naudu katru mēnesi. Parastiem strādniekiem pat nakts stundas negrib skaitīt.

     1. Nu šo iestādi sen IKVD un ne tikai ir jāinspicē. Pierakstīti skolēni, mirušas dvēseles, vadības alga kā prezidentam utt.

 2. Un visur klusums par iemesliem. Valsts šogad atņēma pašvaldībām 430 milj. Tajā pašā laikā valsts atbalsts Ukrainai šogad 600 milj. Protams sakritība. Nesaku, kā palīdzēt nevajag. Vajag! Bet uz kā rēķina?Tad valsts pateica pašvaldībām: Mēs jums iedosim trūkstošu naudu uz parādu!, ja jūs pieņemsiet budžetu bez deficīta. Bingo! Izglītības budžets novadiem ir ap 50% no kopējā budžeta, tad iet man liekas kādi 8% sociāla aizsardzība. Nu tur arī sanāk ,ka jāslēdz skolas un raudu ciet.

  1. Par Ukrainu labāk paklusēt, ja vajadzēs- atdosim ukraiņiem pēdējo kreklu. Viņi šobrīd karo mūsu vietā.
   Nedomāju, ka kāds šeit grib vēlreiz nokļūt zem krievu zābaka.

   1. Es dzivoju laukos un paliksu laukos .lai cik tuksi tie paliktu.un no tiem skirsos tikai ar kajam pa prieksu..uz kapsetu..mani berni ir pieaugusi un dzivo pilsetas..lauki ir mans dzivesveids milestiba suutiba un butiba..es negribetu dzivot uz akmeniem..man pilseta nepatik…man patik daba..zemes darbi..un vientuliba …laukos cilveki ir dazadi.. ir dzeraji..slinki kuri negrib stradat… ir ari normali cilveki..kuri brauc stradat uz pilsetam..pie zemniekiem gateros..man kaiminu majas dzivo pa kadam pensionaram…laukos bagats neklusi bet ja strada izd,vot var.mana pagasta skolas hav.autobuss ved skolenus uz atalam skolam .

 3. Viss ir pilnīgi pareizi, laukos dzīvo tie, kuri nodarbojas ar lauksaimniecību, bet tagad lauksaimniecībā tiek izmantota tāda tehnika, kurai 1000ha tāds nieks vien ir.
  Nav vairs sovoku laiki, kad kolchoznieku armija pat 80.gados uz lauka strādāja ar parastajām dakšām un kapļiem plus vēl milzīgā nekam nederīgo dzērāju banda.

  Diemžēl šobrīd lauki pilni ar kolchoza dzerāju pēctečiem, kaut būtu pēdējais laiks saprast, ka viņu vieta ir pilsētā, tur socdienests deguna galā, bet ja ir galīgi nolaidies, tad miskastu, kur meklēt labumus ir pārpārēm.

 4. Parādi kur laukos ir dzērāji tagad???! Laukos ir vai nu cilvēki kas strādā vai pensonāri! Pabrauc pa Lv un parādi kur ir nodzērušies cilvēki vai vispār cilvēki!!! Pat pilsētas ir tukšas kur vēl lauki. Protams tās skolas ir jāslēdz 2 skolnieki vienā klasē un vēl veselu skolu uztur un skolotāji vēl streiko dēļ diviem skoniekiem! Tagad vairs tie mazglītotie skolotāji vairs nestreikos! Jo spēcīgi skolotāji nestreikoja-zinu!

 5. Mùsu VALDÌBA ir parùpèjusies par par vis’maz 20’miljardiem paràdu nastas uz nodokļu maksàtàju rèķina,bet ne viena VALDÌBA nav sapratusi,kapèc Latvija grimst purvà un ar šàdiem Finansiàliem Paràdiem un Ekonomiskajiem ràdìtàjiem,ir faktisi BANKROTÈJUSI-IZVAROTA-VALSTS!!!Šos Brìvalsts gadus Ne’viena VALDÌBA,ne’viens IELIKTENIS-PREZIDENTS nav sapratis,kas ir galvenais!!Bet galvenais ir atbildìba, par ik’viena cilvèka labklàjību šodien,un rùpes par katru cilvèku šodien-rìt un arì ilgtermiņà!Es domàju,ka Sicìlijas Mafija Latvijas VALDÌBU MAFIJÀM var tikai ùdeni pienest,,,Latvija Patreiz iet uz to,ka tai nav virzìbas un rūpes par Tautu,kà NÀCIJU ILGTERMIŅÀ ar izdzìvošanas iespèjàm,jo VALDÌBÀM ir nospļauties par Nàciju,galvenais tikt pie lielà zupas katla pastrebties ar saukli:”VIENS LIKUMS,VIENA TAISNÌBA VISIEM?”KAM’TIEM SIMTS IELIKTEŅIEM?VISA VARA PIEDER TAUTAI?”Jùs to nopietni??Es NÈ!MAN GRIBÀS KLIEGT UN RAUDÀT PAR VISU ŠO!!!SORY!!!

 6. Un vèl par skolàm!Man tas ir nesaprotami!Kà var bùt,ka N-TÀS VALDÌBAS un LATVIJAS MINISTRIJU IEREIDŅI,nav darìjušI pilnìgi neko,lai atìstìtu infrastruktùru un cilvèku labklàjìbu LATVIJAS REĢIONOS,bet iepriekšējo gadu un Izglìtìbas MINISTRU valdìšanas laikà tiek slègtas N’TÀS LATVIEŠU SKOLAS REĢIONOS!!!Izglìtìbas Ministrs-ŠADURSKIS šo murgu ir nodèvèjis par veiksmìgu Izglìtìbas Reformu,saņemot pat prèmiju no PÙKAINÌŠA??Latvijas reģioni izmirst,un lìdz ar to ir arì apdraudèta Latvijas,kà NÀCIJAS PASTÀVÈŠANA!Bez novadiem nav LATVIJAS NÀKOTNES,,,,

 7. Dzīvojul aukos, bet strādāju pilsētā. Man ir attiecīga augstākā izglītība, lai strādātu izvēlētējā profesijā. Tas tiem, kas, raksta, ka laukos dzīvo tikai dzērāji vai pensionāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *