Atkal aktualizēts jautājums par Kandavas atdalīšanos

25. martā pašvaldībā notika preses konference, kurā par jaunumiem pašvaldībā informēja izpilddirektors Ivars Liepiņš un sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde.

Kā informēja izpilddirektors I. Liepiņš, pašvaldībā pagājušajā nedēļā saņemts kolektīvais iesniegums par to, ka Kandavas iedzīvotāji vēlas atdalīties no Tukuma novada. Cik zināms, šāds iesniegums iesniegts arī Latvijas Zemnieku savienībai. I. Liepiņš: “Pašvaldībā visi iesniegumi ar 300 un vairāk parakstiem ir jāskata deputātiem, un mēs to arī darīsim, lai gan tas nebūs pašvaldības līmeņa lēmums. Par to ir jālemj Saeimai. Taču vispirms novada deputātiem būs jālemj, vai viņi iesniegumu skatīs un dos savu vērtējumu, vai uzreiz virzīs tālāk uz Saeimu. Skatīsimies, vai likums tiks atvērts un vai kādam vispār būs iespējas atdalīties. Esam nolikuši, ka aprīlī vai maijā izvērtēsim, kādas ir iespējas visam novadam strādāt pēc vienāda modeļa – tātad būtu tikai pagastu pārvaldes un Kandavas pilsētas pārvalde ar pagasta teritoriju. Visdrīzāk, līdzīgi, kā Tukuma novadā, arī šie agrākā Kandavas novada pagasti tiks apvienoti, veidojot, piemēram, vienu pārvaldi diviem pagastiem. Šo modeli izpildvara sagatavos, lai jūnijā to deputāt varētu izskatīt komiteju sēdēs.”

I. Liepiņš skaidroja, ka par to jau ir runāts, ka no Kandavas pagastu apvienības modeļa būtu jāatsakās, lai mazinātu birokrātiju, jo šobrīd visi dokumenti domē nonāk caur apvienību. ”Taču mūsu mērķis ir, lai dokumentu aprite būtu ātrāka. Tas nozīmētu, ka pagasti būtu tieši pakļauti domei. To, ka tas būtu pareizs risinājums, esam jau dzirdējuši pagastu iedzīvotāju konsultatīvajās padomēs. Protams, visam ir jābūt ekonomiski un saimnieciski pamatotam, ko arī uzliksim uz papīra,” skaidroja izpilddirektors.

 

Plašāk par runāto preses konferencē lasāms ŠEIT=======>>>>>>>>

Komentāri

 1. Kandavas pusē vismaz kāds ir kurš draudzējas ar skaitļiem, orientējas tautsaimniecībā un ekonomikā.
  Kāds Kandavas novads ar pliku pakaļu???!!!

  1. Piekrītu. Kas tas vispār tagad ir? Atkal Ingas Priedes ,,viena aktiera teātris,, ar savām Kandavas ,,podruškām,,? Vai kāds ir pajautājis pagastu iedzīvotājiem, ko viņi grib? Kandavai – noteikti NĒ! Kad 10 gadus bija Kandavas novads, uz Kandavu kā novada centru, aizbraucu tieši 0 reižu.

   1. Muhaaa…Kā ta. Katrs parakstījās 50 reizes? Tad jau ļoti “objektīva” aptauja:)

   2. Pēc Wikipēdija datiem 2023. gadā Zemītē ir reģistrēti 580 iedzīvotāji, kur Jūs tos 3000 ņēmāt? Kandavas pilsētā – 3290, tad jau sanāk, ka visa pilsēta jau parakstījusies?

 2. Starp ievēlētajiem Tukuma novada deputātiem ir arī sakarīgi domājoša deputāte no Kandavas – Cīrule.
  Interesanti būtu zināt, ko domā par Kandavas atdalīšanos?
  Priedes trakošana pie laba gala nenovedīs.

  1. Nu re,tieši visi megapilsētas iedzīvotāji! Diez kā pavilks to savu neatkarību….?

 3. Pareizi ir.Tur vismaz kūltūras pasākumi jau tagad notiek vairāk kā Tukumā.Mums mūžīgā vecā grīda,balles nevar notikt.Durbes estrāde stāv dīkā. Centrs kā 1930 gadā.

 4. Tur dažām pavasaris galvās! Vai Kandavas novadā ir ražotnes,kas ienes naudu? Ar ko tad attīstīs novadu?

 5. Lai tik atdalās un tiek galā ar sevi.Joprojām neviens nav pateicis kāds ir reformas mērķis.Acīmredzot kaut kādu darbinieku koncentrācija pilsētā.

 6. Man kaut kā domas vedina uz to, ka tiek gatavoti atkāpšanās ceļi uz nākošo gadu, Tukumā nevar šeptēties!

 7. Kandavas dažiem ļaudīm ir Napoleona sindroms- tas nav slikti, bet pārāk ilgi velkas…. no vienām vēlēšanām uz otrām….nabaga ļaudīm pasakas stāsta, bet ko nu neticēsi?

 8. Pareizi jau Signe TV pateica, ka Tukumam jau nekà nav, ne kultūras nama, mūzikas skolas normālas , un atkal kārtējai hallei vajadzēs naudu, Brīvības laukumam un kam tik ne.

  1. Un kapēc atkal jāceļ sporta halle par miljoniem, ja iedzīvotāju skaits iet mazumā, ja pēc tam šīs būves ir jāuztur, ja šodien ir jānotur iedzīvotāji, lai viņiem nebūtu vajadzības braukt darba meklējumos tālāk par savas valsts robežām? Drīzāk izskatās, ka tam visam ir mazliet cits mērķis, bet par rezultātu jau atbildēs citi.

  2. Nu, ja arī kaut ko būvēs, tad ne jau nu par Kandavas naudu! Tas pat zirgam skaidrs, ka Kandavai naudas nav un nebūs! Pēdējo Cēres karjeru uzsita gaisā pirms vēlēšanām. Vēl ko varētu? Nu varbūt pilnībā visus kokus tuvākā un tālākā apkārtnē izzāģēt? Bet arī – cik ilgam laikam ar to pietiks…Zin, pašapziņa ir laba lieta, bet šitas robežojas ar vienkārši stulbumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *