Attēlam ir ilustratīva nozīme

Arī Tukuma pusē kontrolēs vidējo ātrumu

Tie, kas ikdienā mēro ceļu pa A10 šoseju (Rīga-Ventspils) no Tukuma uz Rīgu, jau būs pamanījuši, ka vairākās vietās jau uzstādīta vidējā ātruma kontroles iekārta. Tā mērīs, ar kādu ātrumu autovadītāji pārvietojas Ķemeru mežā, savukārt otrs posms, kurā tiks kontrolēts vidējais ātrums būs no Spuņciema līdz Varkaļu kanālam. Kā informē VSIA «Latvijas valsts ceļi», uz A10 kopumā būs trīs šādi posmi: 24. – 30,8. km, 45. – 52,5. km un 134,9. – 140,8. km, taču Latvijā kopumā būs 16 šādi posmi uz visiem lielajiem autoceļiem.

Vidējā braukšanas ātruma kontroles sistēma ir automātiska mērīšanas sistēma, kas šo funkciju pilda, balstoties uz noteikta ceļa posma nobraukšanai patērēto laiku. Sistēma papildus veiks arī reģistrēto transporta līdzekļu tehniskās apskates, autoceļu lietošanas nodevas samaksas un OCTA samaksas kontroli. Iekārtas sāks darboties tuvāko mēnešu laikā.

 

Komentāri

  1. Pēc komenta var noprast ka sodus saņem ja ne katru dienu tad vismaz katru nedēļu

   1. Haha tik labs komentārs Dzintarzeme!
    Braucu 10 gadus, vēl nevienu sodu neesmu saņēmusi. Brauciet prātīgi!

  2. Tagad būs tā ,ka viena daļa vilksies uz 86,5 km stundā ! Un tas atkal radīs problēmiņu tiem kuri grib braukt, jo tādu pareizo braucēju ar 95 neapdzīsi ,bet iespiest grīdā aŕī nevarēs !

   1. Un ko tu iesāksi ar to minūti un 13 sekundēm, ko ietaupītu ceļā, ja 86,5 km/h vietā brauksi ar 90?

 1. Bet kā lai nekāš naudu, ja pat ziņās pasaka konkrētus ceļa posmus, kur tiks kāsti, bet tāpat brauc virs atļautā un labprātīgi atdod piķi? Neredzu problēmu.

 2. Šai sistēmai citi izdzīvošanas variantu nav ,sodi un nodokļi,pocijas varneši nav strādājuši un nestrādās bet paratizēs uz tautas kakla..

 3. Mērkaķi.mums ir bars ierēdņu,kuriem īsti nav ko darīt,saņem milzīgas algas un trenējas cinismā. Un cītīgi tērē valsts naudu,lai aptīrītu tautu.

 4. Mērkaķi.mums ir bars ierēdņu,kuriem īsti nav ko darīt,saņem milzīgas algas un trenējas cinismā. Un cītīgi tērē valsts naudu,lai aptīrītu tautu!

  1. Ātrumpārkāpēji paši sevi aptīrīs, nevis ierēdņi. Negribēs sodu, brauks kā visi citi, skries- varēs maksāt. Ierēdņi jau nespiedīs tavu gāzes pedāli.

   1. Un kas,ka esmu par ārvalstīs skolojošos un ar padomijas domāsanu neizmaitātu gaišo spēku esamību mūsu valsts priekšgalā- tik ar tādiem kadriem kā vīķe,kariņs,levits ir mūsu valstij ir nākotne!

    1. Tu ko iepīpējis ko esi-vaira kariņš,laikam nesaproti ka šie kadri izvaroja Latvijas ekonomiku,cilvēku lielāko daļu pataisīja par banku vergiem,ceru ka veselais saprāts vēl ir

 5. Senvaidzeja.Tik vaidzej no Jelgavas alpļa lidz Rigai.Cerams ka pazudis Tie neandertalieši kas dzen garam kad nak preti

 6. Un kur normatīvajos aktos kaut kas pieminēts par vidējo ātrumu? Nav jau tāda punkta noteikumos, kas kā mērvienību izmantotu vidējo ātrumu.
  Un kur automašīnās vidējā ātruma ciperblate?
  Lohotrons .

   1. Man jautājums avīžniekiem-ko dara pašvaldības policija naktīs guļ,protams jo nevar pa vieglo uzlikt kādam sodu,varbūt tomēr vajadzētu kursēt vairāk pa naktīm lai mums pašiem nav jāķer zagļi,citadi galastaciju naktīs apsēduši tie mērgļi bet pp te neredz,bļa par ko no mūsu nodokļiem tādu algu saņemat,šis jautājums jums tik vienkārši secen neies,nebūs pa vieglo algu nopelnīt,strādāt tomēr vajadzēs,būs jāsasauc ārkārtas domes sēde vai lai izvērtēt pp darbu

 7. Baļķinieki iet caur pilsētu, kā pa malkas placi, kurzemes iela , traktori, baļķi, idiņi vakaros ar grabažām bez ispūtējiem, konkrēts haos. Citas pilsētas novirza smagos pec iespējas ,te nedomā, skola ,bernudārs , veikali, cilvēki logus nevar atvēt, domniekiem laikam ripo no visa šitā bardaka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *