Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina ziedot nopostītajai sadraudzības pilsētai Ukrainā – Izjum

Jau vēstīts, ka Tukuma sadraudzības pilsētu Izjum no okupantiem Ukraina armija atbrīvoja 9. septembrī. Diemžēl līdzīgi kā citās apdzīvotās teritorijās, kas kādu laiku  pabijušas krievu pakļautībā, arī tā ir ārkārtīgi izpostīta, un daudziem ukraiņiem, kas vēlas atgriezties savās mājās un to arī dara, dzīves apstākļi šobrīd ir pavisam neapmierinoši.  

Tuvojas aukstais rudens un ziemas periods, un, lai Izjum iedzīvotāji pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties humānos apstākļos, Tukuma novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus ziedot. Šobrīd jo īpaši nepieciešamās lietas, ko aicina ziedot: ģeneratorus; sildītājus; kopētājus, skenerus, datorus (skolēnu mācību procesa nodrošināšanai); ar baterijām darbināmus radioaparātus; kabatas lukturīšus un citus ar baterijām darbināmus gaismekļus; baterijas, akumulatorus; plēvi, ar ko iespējams aizklāt izsistus logus, bojājumus jumtos, un naglas; Higiēnas preces – veļas pulveri, ziepes u.c.; siltās zeķes, cepures, šalles, pledus.

Ziedojumus līdz 15. oktobrim iespējams nodot: visās pagasta pārvaldēs;

Kandavā – Zīļu iela 10A (Arnis Kačiks, tālr. 20081737); Tukumā – Talsu iela 4 (Sigrija Kairiša, tālr. 26319316 vai Aivis Riekstiņš, tālr. 29212561).

Kā arī, ja ir vēlme un iespēja, aicinām atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, ziedojot uz šo konta nr.: LV85HABA0551052351230, norādot maksājuma mērķi: Palīdzība Izjum iedzīvotājiem.

Plašāk par situāciju pilsētā lasāms otrdienas, 4. oktobra laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>>>>>>>

Komentāri

 1. Pirms maksājuma apstiprināšanas ieteiktu atvērt karti un padomāt par savu nodomu pareizību. Piemēram, nepilnu 150 km attālumā no konflikta zonas rietumu virzienā nekas neliecina, ka notiek kaut kas ārkārtējs – ļaudis izklaidējas naktsklubos, rij garneles un noskalo ar Prosecco. Jocīgi, ka “bēgļi” neaizķeras pie klātajiem galdiem, vai ne?

  1. Paga. Ukrainai iet smagi. Ziedod krīzes laikā ir svarīgi, jo pašlaik ukraiņi ar savām dzīvībām sargā visas civilizētās un demokrātiskās pasaules drošību. Krievijas—Ukrainas karš ir karš starp krievu totalitārismu un Eiropas demokrātiju. Kopš kara sākuma esmu noziedojis 0,5€. Par laimi, SwedBank komisijas maksu neņem. Manuprāt, Ukrainu ir jāatbalsta. Es ceru, ka Krievija paklups uz Ukrainas kā milzis ar māja kājām un nokritīs vēstures mēslainē. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Krievijā tagad notiek mobilizācija. Domāt spējīgie krievi (kādu Krievijā ir mazākums) mobilizāciju sauc par moģiļizāciju (krieviski:могилизация). Tā ir ar tiem Krievijas cilvēkiem, viņi septiņu mēnešu laikā nespēja apturēt karu Ukrainā, bet tagad saskaras ar pašu izraisītā kara sekām. Tā ir “Russkij mir” karma. Latvieši visu dara pareizi. Ukrainu ir jāatbalsta it visā. Es domāju, ka Krievija pavisam drīz sabruks. Krievijas fašisms nebūs mūžīgs. Krievu tautas māmuliņa – anarhija – ir pamodusies no ilgā miega. Tālākie notiku pat man nav zināmi. Bet tie būs interesanti, vismaz no malas raugoties.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 3. Nedrīkst ielaist Krievijas bēgļus Latvijā! Nav nekādas garantijas, ka šie jaunie, spēcīgie vīrieši pēc kāda laika neizkārs Krievijas karogu un nelūgs Putinu vai kādu citu, kas būs nācis Putina vietā, viņus aizsargāt, jo vietējie viņus apspiež. Krievi ir tāda tauta, kas grib visu mainīt citās valstīs, bet pašlaik neko negrib mainīt savā. Pēc mobilizācijas izsludināšanas viņi nepaspēja ne ukraiņus, ne Ukrainu iemīlēt, līdz tam visi viņi priecājās par ukraiņu slaktēšanu.
  Tādi ir Krievijas krievi. Baisa tauta.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 4. Krievija iebrūk neatkarīgā valstī — Ukrainas Republikā —,to iznīcina un nogalina cilvēkus. Mēs latvieši, solidarizējoties ar Ukrainu, dodam patvērumu šīs valsts iedzīvotājiem.Tas ir loģiski un saprotami. Palīdzēt ukraiņiem (Ukrainas iedzīvotājiem) nelaimē ir loģiski un saprotami.
  Bet krievi,bēgot no mobilizācijas, mēģina iekļūt citās valstīs prasot patvērumu. Kāpēc patvērums būtu jādod cilvēkiem, kuri izvairās pildīt savas valsts likumus, kuri faktiski līdz šim, kamēr tas neskāra viņus pašus vai viņu ģimenes, neiebilda pret karu Ukrainā? Kā justies ukraiņiem, ja dodam patvērumu tās valsts pilsoņiem, kuri nogalina viņu tuviniekus? Pie tam liels krievu pieplūdums Eiropā ir, iespējams, drauds tās sabiedrībai un pastāvēšanai, jo neviens nezina šo cilvēku (krievu) lojalitāti tām valstīm, kurās ieradīsies un kas zina, pēc kāda laika, tāpat kā Ukrainā, Krievija atradīs citu valsti, kur būs jāaizstāv tautieši uz izdomāta iemesla pamata.Vai valstīm, uz kurām dodas bēgošie no mobilizācijas, ir vajadzīgi gļēvuļi, kuri neko nav gatavi mainīt savā valstī, bet izvēlas bēgt? Tieši tāpat viņi nodos jebkuru, ja vien tas būs izdevīgi.Tā nav sabiedrības daļa uz kuru var paļauties un akli ticēt.
  Ar sentēvu viedumu, Skolnieciņš

  1. Tu apjēdz ko raksti. Drīz mēs paši būsim bez mājokļiem,ja nespesim nomaksāt rēķinus.

 5. Tikai Talsu-Lielās ielas renstelei garneles un Prosseco skaitās visaugstākā bagātības izpausme, jo nemaz nezina kas tie tādi ir.
  Pat visgrūtākajos dzīves brīžos cilvēkam vajag kaut minimālu izklaidi un prieciņu.
  Kā lai neatceras cienījamo Lidiju Doroņinu, kura pat izsūtījumā, kur bads un trūkums, svētku dienās prata iespēju robežās izdaiļot savu vidi un teica, neviens man nevar aizliegt skaisti dzīvot. Par to orku uzraudzēm bija liels pārsteigums, jo tām skaistums asociējas tikai ar vodku, sarkanu lupatu un saukli ”za staļina”.

 6. Tukums pilns ar ukraiņiem.Un tie ukraiņi brauc ar diezgan dārgām mašīnām.Paprasat tiem,lai ziedo.

  1. Nu tu, puikiņ (a varbut skuķ?), gan i dumš! KO tu doma, ka bēglim a zirg bij uz šamajiem jābrauc?! Un tu zin, visos karos aizbēgt var tik tiem, kam vispār i naud. Bet tu tak ar zin, ka to mašīn jau uz maiz neuzsmērēs un to par sav māj ar nepārtaisīs. Zin, dies nenod, ka tev a tav mašīn kur no sav māj būt kopā ar bērniem ar to, kas mugura jāmūk… Un, ka i atmucs, pat ja ar naud, tā tak ar beidzas… A tie tai Izjum vispār mirst nost, tur tak māj vairs nav, i tik drup ar caur sien un log, bez jumt. un tur i tikpat aukst, kā tagad pie mums, tik vēl liet līst… Bet nu lāb, tu jau, pukiņ (vai skuķ?), laikam i bada, tad tu, mīlit, neziedo gan, neziedo… Ieliec adresit, es tev kād rāceņ uzceps un aiznesis, lai tak sirds un vēder par to ukraiņ mašiņ tik dikt nesāp…

  2. Ha, Tu vienkārši apskaud ukraiņus par to, ka viņiem ir autovadītāja apliecība. Bet Tu dusmojies par to, ka nevari nokārtot tiesības, jo psihiatrs Tev to neļauj. Skumji.

  3. Tas jau teikt un teikts…ukraiņi bēg no kara…kauns, ka latviešu rakstībā vēl atrodas tik tupi un aprobežoti rakstīātāji. Labāk paklusē…tas vien liecina, ka mūsu vidū ir pārāk daudz tādi- ar kuriem partizāņos kopā iet nevar….

 7. Mildiš ir vien dum dām.Mildiš nezin,ka tā ukr valdib aizliedz tiem ukr zeļļiem izbraukt no tās valsts ar likum.A paskat cik braš tie puik iekš to auto sēž.Gan jau maizīt un to rācen nopelnīt pats var,nevis katru mēnes pēc to produktu paciņ brauk,ko sagādā no man un cit cilvēk nodokļ naudiņ.

 8. Un ja jau naudiš priekš tād autiņ ir,tad jau iekš to ķeš atradīsies ar kāds dukāts priekš sav tēvzem

  1. Gobzemsmadzenes sāk runāt???Gan jau viņi atbalsta tur palikušos kā var!Tik te kaut kādi utainie vel kunkst,ka citi palīdz!Nav spiesta lieta,kas grib un var tas ziedo,kas nevar-sēž biksēs un nebāž savu orku snuķi kur nevajag!

   1. Pastaldaunītim nervu stīgas aizskāra?:DD Aizmirsa lupatlasim paprasīt, kur līst, kur ne?

    1. vēlēšanas parādija,ka Latvijā 3% ir muļķi.maz,bet taisa lielu troksni!Lien kur viņus neaicina un smird!Atgādina vienu konkrētu tautu…

 9. Ko var ņemties abas puses-nu kas grib ,lai ziedo savus jūdas grašus narikam,cits svētīgākus spēļu automātā ieliks! A palīgskolnieciņa šizofrēniskos murgus sen vairs neviens nelasa-ar savu verbālo caureju visus komentus piegānījis

  1. Un kur te divas puses ? Kas ir “judas graši narikam”?Ko te tēlo pravieti, ja s…s no pīrādziņiem nespēj atšķirt?!

 10. Tikmēr skolas jau ir saņēmušas masku tūkstošus, un slimnīcās jau ir saņemti plāni par obligāto vakcināciju..:D

 11. Ir jau jauki ja cilvēks spēj līdzēt visiem, taču manuprāt pārāk daudz paraksti ņemamies ar citu nelaimēm,palīdzējām cik varējām,jauki ,nu lai līdz arī bagātās ES valstis.
  Vai pašiem trūks kam līdzēt !! varbūt ir vērts palūkot mūsu bērnu namos , veco ļaužu pansionātos ,kā tur klājas, jo cik redzēts un zināms tie visi ir gauži skumjā kārtībā utt.utt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *