Attēla avots: Latvijas šaha federācija

Novada jaunietis izcīna meistara titulu šahā

5. maijā Rīgā, Transporta un sakaru institūta telpās, noslēdzās Latvijas vīriešu, sieviešu un amatieru čempionāti. Toms Kantāns bija galvenais reitingfavorīts, ko arī pierādīja praksē, iegūstot 8,5 punktus no 9, tādējādi izcīnot pirmo vietu, bet sudraba medaļu ar 7,5 punktiem izcīnīja GM Ilmārs Starostīts (2409), kurš pērn otro reizi kļuva par Latvijas čempionu. Savukārt par īstu sensāciju parūpējās 14 gadus jaunais Tukuma novada šaha kluba pārstāvis Reinis Paikens (1766), kuram bija tika 32. starta reitings no 40 startējošajiem. Viņš ar 6,5 punktiem ieguva bronzas medaļu, kļūstot par vienu no jaunākajiem Latvijas vīriešu čempionātu medaļniekiem šī sporta vēsturē!

Arī savu reitingu viņš pacēla par vairāk nekā 200 punktiem. Pakeins trenējas Rīgas Šaha skolā pie Semjona Galkina, kā arī apmeklē lielmeistaru Alekseja Širova un Artura Neikšāna rīkotās meistarklases. Pagājušajā gadā novadā viņš izcīnīja panākumu, kļūstot par «Labāko junioru». Paikena reitinga pieaugums par 216 punktiem ir lielākais pēdējos gados Latvijas vīriešu čempionātos, un pārsvarā līderi šajā ziņā ir gados jaunie spēlētāji.

Sestdien, 13. maijā, Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts blica turnīrs «Rīgas Šaha pavasaris», savukārt svētdien Ikšķilē notika rapids «Ikšķiles šaha pavasaris». Abas sacensības bija ar starptautisku pieskaņu. «Rīgas pavasaris» pulcēja 20 dalībniekus, pārsvarā jaunos spēlētājus, viņu vidū bija arī Slovākijas pārstāvis, kurš bija atbraucis uz hokeja čempionātu. Šahistiem bija jāaizvada 11 kārtas ar apdomas laiku 4 minūtes partijai plus 2 sekundes par gājienu ar FIDE reitinga aprēķinu. Labākais šoreiz bija nacionālais meistars Rihards Bekasovs (2037), kurš miera līgumus neslēdza – viņam deviņas uzvaras un divi zaudējumi. Otro vietu ar 8,5 punktiem ieņēma Artjoms Tolmačevs (1961), bet trešais ar 7,5  palika Aivars Laizāns (2081). Labāko sešiniekā vēl iekļuva Reinis Paikens (1886) un Aleksandrs Šumskis (1904) ar 7 punktiem, kā arī Konstantīns Gudovskis (1992) ar 6,5.

Ikšķiles Tautas namā pie galdiņiem sēdās 28 interesenti. Viņiem priekšā bija ātrā šaha 8 kārtas ar laika kontroli 10+5, arī ar FIDE reitinga aprēķinu. Šoreiz Latvijas klasiskā šaha čempionāta bronzas medaļnieks Reinis Paikens (rapida reitings – 2005) bija pārliecinoši labāks par saviem pretiniekiem, izcīnot septiņas uzvaras un vienu partiju aizvadot neizšķirti. Viņam 7,5  no 8. Par pusotru punktu atpalika Uldis Melderis (1788), bet pa 5,5 punktiem ieguva un nākamās vietas attiecīgi ieguva Pēteris Breikšs (1627), Rolandas Kaļinauskas (Lietuva, 1891) un Aleksandrs Afanasjevs (1673). Breikšam vienīgajam izdevās atņemt puspunktu nākamajam uzvarētājam Paikenam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *