Dārta Plaude

Cērkstē notiek rallija treniņi

Šodien, 28. jūnijā, Engures novada Cērkstē notika rallija treniņi, kuros piedalījās braucēji no O-kartes autosporta akadēmijas – Kristaps Feldmanis, Ralfs Sirmacis un Emīls Blūms. Visi trīs gatavojas Latvija rallija čempionātam 5. posmam, kas notiks 19. jūlijā Igaunijā.

Šodien,  28. jūnijā, Engures novada Cērkstē notika rallija treniņi, kuros piedalījās braucēji no ”Okartes autosporta akadēmijas” – Kristaps Feldmanis, Ralfs Sirmacis un Emīls Blūms. Visi trīs gatavojas Latvija rallija čempionātam 5. posmam, kas notiks 19. jūlijā Igaunijā. Mums bija iespēja tikties ar visiem trim braucējiem, kā arī iejusties rallija braucēja ādā, sēžot stūrmaņa krēslā.

Kā noskaidrojām, Cērkstes trase treniņiem izvēlēta vairāku, galvenokārt,  praktisku iemeslu dēļ,  jo tā atrodas vistuvāk Rīgai un te ir iespēja ceļu satiksmei slēgt. Turklāt, kā uzsver, paši sportisti, viens no Igaunijas trases posmiem ir līdzīgs šim Cērkstes ceļa  posmam, tādēļ jo īpaši noderīgs treniņiem. Vaicāts, kādas izredzes Okartes komandai ir Latvijas čempionātā, komandas pārstāvis sadarbībai ar presi Mārtiņš Dzenītis pastāstīja, šobrīd vislielākās cerības tiek liktas uz R. Sirmača ekipāžu.  Pagājušajā gadā viņš bija jaunākais (18 gadi) Latvijas čempions rallijā. Arī šobrīd viņš esot ātrākais braucējs.

“OKartes Autosporta Akadēmija” ir  autosporta attīstības projekts Latvijā. Tā galvenais mērķis ir radīt iespēju Latvijas jaunajiem un ambiciozajiem autosporta talantiem pierādīt sevi. Projekts sastāv no diviem līmeņiem, un tam pieteikties var jebkurš jaunietis vecumā no 14 līdz 23 gadiem. Šāda iespēja jaunajiem autobraucējiem jau tiek dota trešo gadu pēc kārtas.

”Okartes Autosporta akadēmija” kopā ar Latvijas Automobiļu federāciju ik gadu izveido īpašu žūriju, kas katru gadu izvēlas atbalstīt vienu perspektīvāko jauno autobraucēju, dodot iespēju viņam iegūt stipendiju 10000 euro apmērā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *