Zobu protezēšanas veidi, priekšrocības un izmaksas

Zobu protezēšana ir viens no zināmākajiem veidiem, kā risināt iztrūkstošu vai neestētisku zobu problēmas. Mūsdienu zobārstniecība ir gājusi uz priekšu lieliem soļiem, arī zobu protezēšana ir attīstījusies, piedāvājot arvien ērtākus un dabīgajiem zobiem pietuvinātus risinājumus. Par zobu protezēšanas niansēm pastāstīja Dr. Apines zobārstniecības speciālisti.

Katrs zaudēts zobs ir traģēdija, jo tas negatīvi ietekmē sejas estētiku. Viena vai vairāku zobu trūkums, kas ilgstoši netiek novērsts, var izmainīt sakodienu, palielināt slodzi uz citiem zobiem, negatīvi atsaukties uz gremošanas sistēmas veselību, jo var nebūt nodrošināta pilnvērtīga ēdiena sakošļāšana. Tāpat tas var negatīvi ietekmēt pašapziņu, atstājot sekas gan uz personīgo, gan profesionālo dzīvi.

Zobu protezēšana ir viens no zināmākajiem veidiem, kā risināt iztrūkstošu vai neestētisku zobu problēmas. Mūsdienu zobārstniecība ir gājusi uz priekšu lieliem soļiem, arī zobu protezēšana ir attīstījusies, piedāvājot arvien ērtākus un dabīgajiem zobiem pietuvinātus risinājumus. Par zobu protezēšanas niansēm pastāstīja Dr. Apines zobārstniecības speciālisti.

Izņemamas un neizņemamas zobu restaurācijas

Zobu protezēšanu iedala divos veidos — izņemamas un neizņemamas zobu restaurācijas. Piemērotāko risinājumu iesaka speciālists, izvērtējot pacienta zobu stāvokli un domājot par labāko praktisko un estētisko rezultātu.

Pie izņemamām zobu restaurācijām pieskaita izņemamās zobu plates, kas aizstāj vienu vai vairākus trūkstošus zobus. Tas ir risinājums arī pilnīga zobu zuduma gadījumā. Izņemamām protēzēm ir dažas būtiskas priekšrocības.

  • Šāda zobu protezēšana cenas ziņā ir pieejamāka nekā citi risinājumi, piemēram, implanti, ko daudzi pacienti tomēr nevar atļauties.
  • Šī arī ir salīdzinoši vienkārša protezēšanas metode, kas neprasa invazīvu iejaukšanos mutes dobuma audos.

Pie neizņemamām zobu restaurācijām pieskaita zobu kroņus, tiltus, zobu venīrus un sakņu inlejas. Šie risinājumu ļauj:

  • atjaunot zobu labo izskatu un formu;
  • izlīdzināt zobu rindu un aizstāt zaudētus zobus;
  • uzlabot zobu estētiku, ļaujot atgūt skaistu smaidu.

Zobu protezēšana ir lētāka par implantiem

Lai gan implanti ir modernākais risinājums trūkstošo zobu aizstāšanai, tomēr pacientiem nozīmīgs ir arī finansiālais aspekts, ne visi var atļauties implantus. Viena implanta ievietošana var izmaksāt pat vairāk nekā 1000 eiro. Ja ir jāaizstāj vairāki zobi, tad šādas izmaksas priekš vidusmēra iedzīvotāja ir lielas.

Zobu protezēšana cenas ziņā ir pieejamāka, cenas lielākoties nepārsniedz 500 eiro. Jā, zobu protēzēm ir daži trūkumi, tomēr tas ir daudz labāks risinājums nekā zobu neaizstāšana nemaz. Tāpat ir iespējams arī kombinēt implantēšanu un protezēšanu, padarot izmaksas pieejamākas, bet protēžu fiksāciju daudz labāku. Ja izvēlas pieredzējušus zobu protezēšanas speciālistus, kuri strādā ar jaunākajām metodēm un materiāliem, rezultāts būs gan kvalitatīvs, gan estētisks.

Zobu protezēšanas cenas un risinājumus uzziniet Dr. Apines zobārstniecības mājaslapā.

Zobus labāk aizstāt pēc iespējas ātrāk

Zobi var tikt zaudēti dažādu iemeslu dēļ, tas vienmēr ir nepatīkami. Lai atjaunotu zobu rindas pēc iespējas kvalitatīvāk un ar mazākām izmaksām, uz zobārstniecību jādodas laikus. Jo ilgāk vilcinās, jo lielāka iespēja, ka tiek bojāti arī citi zobi, mainās sakodiens, notiek izmaiņas smaganu audos, apgrūtinot un sadārdzinot protezēšanu.

Jāatgādina, ka Latvijā ir pašvaldības, kurās mazāk nodrošinātām iedzīvotāju grupām pieejams finansiāls atbalsts gan zobu labošanai, gan protezēšanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *