Zobu protezēšana – estētiskam smaidam

Zobu zaudēšana ir problēma, ar kuru dažādu iemeslu dēļ var saskarties jebkurš cilvēks ikvienā vecumā. Mūsdienās ar zobu iztrūkumu nav nepieciešams samierināties, jo ir pieejamas dažādas estētiski pievilcīga un dabiska smaida atjaunošanas metodes.

Zobu protezēšana, tās metodes un materiāli ir dažādi, tāpēc ikvienam ir iespēja atrast savām vajadzībām un finansiālajām iespējām piemērotāko risinājumu, kas ļaus atgūt un uzlabot zobu funkcionalitāti un estētiku.

Protezēšana uz implantiem

Zobu protezēšana uz implantiem šobrīd tiek uzskatīta par vienu no modernākajām zobu aizvietošanas metodēm, kas ļauj iegūt maksimāli dabisku rezultātu. Zobu implanti spēj pilnībā aizstāt dabiskā zoba funkciju un estētiku veseliem pacientiem jebkurā vecumā. Implantēšana notiek, žokļa kaulā ievietojot titāna skrūvi, uz kuras vēlāk tiek veidotos mākslīgā zoba kronis. Šādā veidā iespējams aizstāt gan vienu trūkstošu zobu, gan pat zobu grupas. Izvēloties šo zobu aizstāšanas metodi, jāņem vērā, ka zobu protezēšana uz implantiem ir dārgāks risinājums par klasiskajām zobu protēzēm. Tāpat šis process prasa diezgan lielu pacietību, jo pēc implanta ievietošanas procedūras jānogaida vairāki mēneši līdz titāna skrūve integrēsies žokļa kaulā.

Izņemamas zobu plates

Tāpat smaida estētikas uzlabošanai iespējams izmantot izņemamās zobu plates. Tās joprojām ir plaši pieprasītas, jo sniedz labu funkcionalitāti. Turklāt, viena no šī risinājuma galvenajām priekšrocībām ir pieejama cena. Lai arī tās nesniedz tik dabisku rezultātu kā zobu implanti, izņemamās zobu plates ir nozīmīgs risinājums zaudēto zobu aizstāšanai. Izņemamas zobu plates ir labs veids, kā iegūt estētiski pievilcīgāku smaidu. Tās iespējams balstīt uz blakus zobiem vai smaganām, kā arī implantiem, kas ir ērtāks risinājums, jo nodrošina labu fiksāciju.

Neizņemamas zobu restaurācijas

Arī tad, ja mutes dobumā zobi netrūkst, taču neapmierina to estētika vai bojājumu atstātās sekas, zobu protezēšana ir noderīgs risinājums. Zobu kroņi ir lielisks risinājums, kas palīdz atjaunot zoba estētiku, formu, funkcionalitāti un lielumu, ja ir zaudēta vairāk nekā puse no zoba. Kroņi tiek izgatavoti no dažādiem mūsdienīgiem materiāliem – keramikas, metālkeramikas, cirkonija, plastmasas, kompozīta un metāla sakausējuma. Tāpat smaida estētiku ir iespējams uzlabot ar zobu venīriem. Porcelāna plāksnes jeb venīri dod iespēju uzlabot zobu formu, iztaisnot zobu rindas, kā arī samazināt spraugas starp zobiem. Šis risinājums ir lieliski pielāgojams katra pacienta individuālajām vajadzībām, tādējādi sniedzot teicamu estētisko rezultātu. 

Kur veikt zobu protezēšanu?

Kvalitatīvus zobu protezēšanas pakalpojumus iespējams saņemt “Dr. Apines zobārstniecības klīnikā”. Tur strādā zobu protezēšanā un implantoloģijā pieredzes bagāti ārsti, kas rūpējas par vienmēr laipnu attieksmi un individuālu pieeju katram pacientam. Klīnikā tiek izmantoti mūsdienīgākie materiāli, tehnoloģijas un metodes, kas ārstiem palīdz nodrošināt augstākās klases pakalpojumus. Turklāt, zobārstniecība ir lieliski piemērota visai ģimenei, tajā tiek sniegti pakalpojumi gan pašiem mazākajiem pacientiem, gan senioriem. Pakalpojumi tiek sniegti, rūpējoties par ikviena pacienta labsajūtu, lai tie justos ērti, droši un gaidīti.

Vairāk par zobu protezēšanas iespējām varat uzzināt “Dr. Apines zobārstniecības klīnikas” mājaslapā apinesklinika.lv, kur arī iespējams pieteikties speciālista konsultācijai.

Komentāri

 1. Zobārsti mūsu valstī ir vājprātīgi dārgi. Šai nozarei cenas ir uzskrūvētas līdz neprātam.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. Aizlūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte dāvā mums veselību. Lai mums ir stipri zobi! Lai Dabas Māte mūs svētī! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!
  Svētīgi!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉

 3. Laima, mana māmulīte,
  dāvā man stiprus zobus.
  Dāvā man stiprus zobus.
  Visam garam mūžiņam.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Dievietes Laimas vārdā lai top!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *