Zobu implanti – moderna zoba aizvietošanas metode

Skaists un veselīgs smaids ļauj cilvēkam justies droši un pašpārliecināti. Taču dažreiz dzīvē gadās situācijas, kad kaut kādu iemeslu dēļ mūsu zobi zaudē savu estētiku vai pat sliktākos gadījumos mums sanāk zaudēt zobu. Ir ļoti būtiski ar šo situāciju nesamierināties, bet meklēt labāko risinājumu, lai atjaunotu zobu.

Kāpēc ir svarīgi veikt savlaicīgu zobu protezēšanu?

Daudzi cilvēki maldīgi uzskata, ka nozaudēts zobs bojā tikai zobu estētiku, taču tā nav. Pēc dabīgā zoba nozaudēšanas žokļa kauls nesaņem pietiekamu slodzi, tāpēc kaula apjoms ar laiku samazinās, savukārt tas var veicināt sakodiena deformāciju, sejas asimetriju, pāragru sejas novecošanu kā arī apgrūtina ēdiena košļāšanu. Savukārt ēdiena pilnvērtīga sakošļāšana ir būtiska gremošanas procesa sastāvdaļa, kas ietekmē barības vielu uzsūkšanos gremošanas traktā.

Savukārt, ja nelaimes gadījuma rezultātā esat pamanījies nolauzt zobu, tad te lasiet par to, kā rīkoties – http://www.talsuvestis.lv/2022/04/08/ka-rikoties-ja-esat-nolauzis-zobu/.

Kas ir zobu implants?

Zobu implants ir no cirkonija un titāna sakausējuma veidots mākslīgs zoba saknes aizvietotājs. Implanti ir bioloģiski saderīgi ar cilvēka audiem, tāpēc pēc noteikta laika tie pilnībā ieaug žokļa kaulā. Vizuāli zoba implants izskatās pēc nelielas skrūves, ko ievieto žokļa kaulā. Pēc 2-4 mēnešiem, kad implants ir ieaudzis kaulā, uz tā fiksē zoba kroni, tiltu vai izņemamu protēzi. Zobu protezēšanas veids ir atkarīgs no zobu bojājuma apjoma kā arī no zobu zaudējuma apjoma un lokalizācijas.

Kas jādara, lai ievietotu zoba implantu?

Kad pacients ir izlēmis par labu zoba implantam, viņš dodas uz zobārstniecības klīniku, kura piedāvā zobu implantācijas pakalpojumus. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā ir pieejami jaunākie un mūsdienīgākie zobu implanti. Mēs sadarbojamies ar pašiem labākajiem zīmoliem, piemēram, Šveicē un Vācija ražotiem “Straumann”, “Ankylos” u.c. Zobārsts veic pilnu mutes dobuma izmeklēšanu un izvērtē, kāds implants būtu piemērotāks. Ja pacientam ir nepietiekams kaula vai kaula un mīksto audu apjoms implanta ievietošanai un estētiku rezultātu sasniegšanai, tad pirms implantācijas tiek veikta audu apjoma palielināšanas jeb augmentācijas procedūra. Tālāk seko implanta ievietošana, kas ir ātra un nesāpīga, jo tiek veikta zem vietējās anestēzijas. Nākošā fāze ir dzīšanas fāze. Tā aizņem dažus mēnešus, un tās laikā nepieciešamības gadījumā uz implanta tiek fiksēta pagaidu protēze. Tad, kad implanta vieta ir pilnībā sadzijusi, zobu tehniskā laboratorijā tiek izveidota zoba protēze, kuru zobārsts fiksē uz implanta.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām katrs cilvēks diezgan vienkārši var iegūt skaistu un veselīgu smaidu. Arī tādos gadījumos, kad liekas, ka zobs ir neatgriezeniski bojāts. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības ārsti 24 stundas 7 dienas nedēļā ir gatavi atgriezt jūsu zobiem to dabīgu estētisku izskatu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *