Ziemas riepu izvēle: 5 padomi, kā izvēlēties labākās

Lai arī ziemas riepas ir obligātas tikai no 1. decembra, tomēr pieredzējuši autovadītāji zina, ka pirmais sals Latviju var piemeklēt ātrāk. Lai izvairītos no lieka satraukuma par drošību un braukšanas komfortu, prātīgi ir ziemas riepu nomaiņu neatlikt uz beidzamo brīdi.

Tomēr, apskatot riepu piedāvājumu, var gadīties arī apjukt – kam pievērst uzmanību, lai izvēlētos atbilstošāko risinājumu?

1.  Protektora veids un raksts

Ziemas riepu protektori veidoti tā, lai nodrošinātu maksimālu saķeri ar ledu un sniegu. Šis arī ir būtisks aspekts, kas atšķir ziemas riepas no vissezonas riepām, jo, lai arī vissezonas riepas atļauts izmantot visu gadu, tās neuzrādīs tik labu veiktspēju kā speciāli ziemas sezonai ražotas riepas.

2.  Protektora dziļums

Ja tiek plānota atkārtota riepu uzstādīšana vai lietotu riepu iegāde, būtisks faktors, kam pievērst uzmanību, ir protektora dziļums. Minimālais pieļaujamais ziemas riepu protektora dziļums ir 4 mm.

3.  Riepu derīguma termiņš

Arī riepām ir derīguma termiņš – tas ir jāņem vērā arī tad, ja riepas iepriekš nav tikušas izmantotas. Laika gaitā gumija zaudē savas īpašības, kas var būtiski ietekmēt riepu kvalitāti un drošību. Riepu derīguma termiņš ir 5 – 6 gadi no ražošanas brīža.

4.  Braukšanas apstākļi

Vēl viens svarīgs aspekts ir braukšanas apstākļi. Piemēram, braukšanai pa apledojušiem, slikti tīrītiem lauku ceļiem drošākas būs radžotas riepas. Pilsētā, savukārt, tās radīs lielāku trokšņu līmeni. Tāpat ir jārēķinās ar to, ka daļā Eiropas valstu riepas ar radzēm ir aizliegtas.

5.  Riepu kvalitāte un veiktspēja

Lai atrastu labāko risinājumu, ir vērts ieskatīties neatkarīgo riepu testu rezultātos. TOP vietas tajos parasti iegūst Premium klases riepas, taču tas nenozīmē, ka kvalitatīvus risinājumus nevar atrast arī citās riepu klasēs.

Autovadītāju novērtētas ir SAILUN riepas, kas sniedz daudz būtisku priekšrocību par pieejamu cenu. SAILUN ziemas riepas ir kvalitatīvas un piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, klusas, nodrošina labu saķeri un vadāmību.

SAILUN Ice blazer un cita veida riepas pieejamas “MMK Riepu Serviss” piedāvājumā. Ieskatieties un izvēlieties savam transportlīdzeklim piemērotāko risinājumu drošai un komfortablai braukšanai www.mmkserviss.lv.

Komentāri

  1. Raksts ir mmk pasūtījums un ticēt mmk ir necienīt sevi,jo mmk sailun riepas cenšas pasniegt kā premium preci.Ja izvēlēties tad Barum,Hankook,Yokohama,Toyo un citas vidējās klases riepas,jo tās agresīvos darba apstākļos sevi parāda no labās puses

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *