Vissezonas riepas – par vai pret?

Ar riepu izvēli ir, tāpat kā ar telefona vai automašīnas marku – notiek karstas diskusijas, kur divi pretēju viedokļu pārstāvji viens otru cenšas pārliecināt par savu vienīgo patiesību. Tie, kas lieto vasaras un ziemas riepas, apgalvo, ka tikai tā var garantēt drošu braukšanu, savukārt vissezonas riepu piekritēji norāda, ka sezonas riepas tiek izlaistas tikai tādēļ, lai spiestu cilvēkus vairāk tērēt naudu. Kurš no šiem viedokļiem ir pareizais? Patiesība noteikti ir kaut kur pa vidu, tāpēc, lai pieņemtu pareizu lēmumu tieši jūsu  vajadzībām, ir kārtīgi jāsaprot, kādas ir vissezonas riepu īpašības.

Pirmkārt, vissezonas riepas ir jāprot atpazīt. Vissezonas riepu apzīmējumi ir – All season / 4S / Tous terrain / AW. Diezgan izplatīta ir kļūda ir tad, kad par vissezonas riepām uzskata tās, uz kurām ir apzīmējums M + S, kas tulkojams kā “Mud & Snow” (dubļi un sniegs). Taču der atcerēties – M + S NAV sezonas riepas!

Otrkārt, vissezonas riepu protektors ir veidots tā, lai apvienotu sevī labāko no ziemas un vasaras riepām. Vienlaicīgi jāņem vērā tas apstāklis, ka vasarā vissezonas riepas nodils ātrāk nekā īpaši paredzētās vasaras riepas. Tāpēc, ja jūsu auto ir aprīkots ar vissezonas riepām, noteikti pārbaudiet protektora dziļumu pirms ziema ir pienākusi un pārliecinieties, ka protektora atlikums ir vismaz 4 milimetri!

Treškārt, pieņemot lēmumu par riepu izvēli, ir ļoti svarīgi saprast, kādam mērķim jūs mašīnu lietosiet! Ja auto ir nepieciešams, lai pārvietotos apdzīvotās vietās un pa puslīdz labiem ceļiem, tad vissezonas riepas savu funkciju veiks labi kā ziemā, tā vasarā. Taču, ja dzīvojat laukos vai arī regulāri dodaties uz lauku apvidiem ar zemes ceļiem (piemēram, slēpot), tad ziemā drošāk būtu izvēlēties ziemas riepas, kas gādās par labāku saķeri ar ceļu.

Neatkarīgi no tā, kādas riepas nepieciešamas jūsu auto – jaunas riepas vai lietotas, atcerieties, ka riepu servisā “Riepu garāža” ir plašākais riepu klāsts, turklāt par ļoti draudzīgām cenām! Turklāt bez riepu izvēles, šeit tiek sniegti tādi pakalpojumi, kā riepu balansēšana un montāža. Ienāciet mājaslapā www.riepugaraza.lv un pārliecinieties par to!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *