Tvaika caurlaidības nozīme kvalitatīvā ēkas siltināšanā

Apkures sistēmas pilnveidošanas vai pārveidošanas efektivitāte ir cieši saistīta ar ēkas energoefektivitāti. Jo labāk ēkā izmantotie siltināšanas materiāli spēs aizkavēt siltuma aizplūšanu no telpas, jo efektīvāk varēs strādāt apkures sistēma un tiks ietaupīti arī apkures izdevumi, nodrošinot vienmērīgu un komfortablu iekštelpu temperatūru. Tomēr, novēršot aukstuma tiltus un citus siltuma aizplūšanas defektus, nedrīkst aizmirst par kvalitatīvu gaisa apmaiņu un materiālu tvaika caurlaidību.

Kādēļ ir jādomā par tvaika caurlaidību?

Situācijai vispiemērotāko siltumizolācijas materiālu izvēle galvenokārt ir atkarīga no projektā izmantotajiem sienas, grīdas vai jumta konstrukciju materiāliem. Elpojoši jeb gaisu caurlaidoši būvmateriāli ļauj līdz ar gaisu cirkulēt arī tvaikam, tādēļ, siltinot ēku no iekšpuses vai ārpuses, ir jāpārliecinās, ka jaunais siltumizolācijas slānis nepārtrauks mitruma izvadīšanu no sienām.

Ja gaisa un līdz ar to arī tvaika caurlaidība tiks kavēta un pat bloķēta, kondensāta mitrums var sākt uzkrāties sienu iekšienē, izraisot koka būvkonstrukciju bojājumus, pelējuma attīstību un neveselīgu telpu mikroklimatu. Īpaši būtiski elpojoši siltumizolācijas materiāli ir koka ēkām, kā arī vēsturiskajām ēkām, tās siltinot no iekšpuses.

Kas ir elpojoši siltumizolācijas materiāli? 

Par elpojošiem siltumizolācijas materiāliem tiek uzskatīti visi dabīgo šķiedru siltumizolācijas materiāli, kuriem ir pietiekoši zema tvaika pretestība. Tomēr ne visiem videi draudzīgajiem siltumizolācijas materiāliem piemīt arī izcilas higroskopiskās un kapilārās īpašības, kas ļauj kondensāta mitrumu uzsūkušajiem materiāliem pēc iespējas ātrāk izžūt, un tādēļ var nākties paredzēt papildus tvaika barjeras vai ventilācijas risinājumus.

Vienlīdz izcilas tvaika caurlaidības un higroskopiskās īpašības piemīt siltināšanas materiāliem no koksnes, celulozes un vilnas šķiedrām, piemēram, kokšķiedru plāksnēm un eko vatei. Turklāt, skaidu plāksnes priekšrocības ir arī daudzpusīgais pielietojums visa veida konstrukcijās no sienām un grīdām līdz jumtam, kā arī vieglā montāža un plašās gala apdares iespējas.

Būvmateriālu veikals “Vides tehnika” ir specializējies ilgtspējīgos, videi draudzīgos un energoefektīvos apkures sistēmas un ēku siltumizolācijas risinājumos. Tādēļ uzņēmums ne tikai piedāvā plašāko un daudzveidīgāko ekoloģisko siltumizolācijas produktu klāstu Latvijā, bet arī piedāvā savu speciālistu konsultācijas par konkrētajai situācijai vispiemērotāko risinājumu.

Ieskatieties uzņēmuma mājas lapā – www.videstehnika.lv un apskatiet plašo piedāvājumu, kur pieejami dažādi siltināšanas materiāli, celtniecības materiāli, piemēram, OSB plāksnes, kokmateriāli, logi un daudz kas cits. Viss būvniecībai vienuviet!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *