Trīs aspekti, kas ir jāņem vērā, labojot terasi?

Atklātas koka terases ir nepārtraukti pakļautas laikapstākļu iedarbībai. Mitruma ietekmē terases dēļi pelē, apaug ar sūnām un pūst. Savukārt, tiešos saules staros tie balē un temperatūru svārstību dēļ – plaisā. Tādēļ regulāra terases kopšana palīdz paildzināt terases mūžu un bojāto vietu aizstāšana ar jauniem, kvalitatīviem zāģmateriāliem ir svarīga apkopes sastāvdaļa.

1. Regulāra terases konstrukcijas novērtēšana

Rūpīga visas terases konstrukcijas apskate ir pirmais solis, lai novērtētu tās stāvokli un izvērtētu nepieciešamākos apkopes darbus. Vēlams visaptverošu terases konstrukcijas apskati veikt vismaz reizi divos gados.

Lai arī vispiemērotākais laiks terases apkopei un remontam ir pavasaris, arī rudenī ir iespējams sagatavot terasi nākošajai sezonai, ja to atļauj laikapstākļi.

2. Visstraujāk bojāto terases daļu noteikšana

Visbiežāk koka dēļu bojājumi rodas uz horizontālām terases klāja daļām, kāpnēm un terases konstrukcijas zonām, kas ilgstoši saskaras ar zemes un veģetācijas radīto mitrumu. Šīs terases daļas, neskatoties uz dēļu un zāģmateriālu eļļošanu vai krāsošanu, saskaras ar mitrumu daudz intensīvāk un var nepaspēt pilnībā izžūt, radot zonas, kurās terases dēļi pastiprināti zaudē ūdensizturīgo aizsargkārtu un ir vairāk pakļauti puvei.

Savlaicīgi pamanot bojātās vietas, tās ir iespējams saudzīgi demontēt un aizstāt. Taču pirms bojājumu novēršanas ir jānoskaidro un jānovērš arī pastiprinātā mitruma uzkrāšanās iemesli.

3. Koka terases labošanas darbu secība

Pirms darbu uzsākšanas terase ir rūpīgi jānotīra ar īpaši koksnei paredzētu tīrīšanas līdzekli, kas noņem pelējumu vai aļģu aplikumu, un jānožāvē. Nelielas koksnes bojājumu vietas, kur tas ir iespējams, izzāģē vai izņem ar kaltu, nesabojājot apkārtējos dēļus.

Koka ielāpiem un nomaināmajiem terases dēļiem der tikai kvalitatīvi zāģmateriāli, kuri ir rūpīgi jāpielāgo bojātajai vietai. Pēc trūkstošo dēļu un detaļu ievietošanas terases klājs ir jānoslīpē un jāieeļļo vai jānokrāso no jauna.

Kokrūpniecības uzņēmums “BONO” saviem klientiem piedāvā plašu dabiskās un termiski apstrādātas koksnes terases dēļu un zāģmateriālu klāstu, kas ļaus izveidot gan kvalitatīvu un vizuāli pievilcīgu koka terasi no jauna, gan veikt nepieciešamos terases labošanas darbus tās ilglaicībai. Ieskatieties www.bonotimber.com un uzziniet vairāk!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *