Dog is lying on back on the bed - selective focus

Suņa nomierināšana: 5 ieteikumi, kā palīdzēt sunim palikt vienam pašam

Šad tad pienāk brīži, kad nākas atstāt savu mājas mīluli vienu pašu. Ar kaķi, kāmīti vai zivtiņām tas nav tik sarežģīti, taču ar suni var būt grūtāk. Ja jums jāatstāj suni vienu pašu uz pāris stundām, tad ir vairāki risinājumi, lai suni nomierinātu un nodarbinātu šajā laikā. Suni nav vēlams atstāt vienu ilgāk par 8 stundām.

Nodrošiniet sauso suņu barību un ūdeni

Svarīgākais, kas dzīvniekam jūsu prombūtnes laikā jānodrošina, ir suņu barība un dzeramais ūdens. Dzeramo ūdeni labāk atstāt vairāk, kā ierasts, tas ir, vairākas bļodiņas dažādās vietās – it īpaši, ja ir karstais vasaras periods. Ja būs pieejama tikai viena bļodiņa, tad, iespējams, suns to ātri vien iztukšo vai apgāž, tāpēc nepieciešamas rezerves bļodiņas.

Savukārt sauso barību nevajag atstāt vairāk, kā ierasts. Ja suni barojat divas reizes dienā, tad varat viņu pabarot pirms došanās prom un kad atgriežaties. Tādā gadījumā nav nepieciešams atstāt nekādu papildu barību. Ja jūsu suns ēd biežāk, vai arī jūs būsiet prom ilgi, tad varat atstāt suņukam arī sauso barību. Ir nopērkamas arī automātiskās barotavas, kas sauso suņu barību ieber bļodiņā noteiktā laikā. Tas ir labs risinājums, lai suns neapēd visu atstāto porciju uzreiz. Tās var atrast tādās vietās, kā, piemēram, zoo veikals. Ja plānojat būt prom ilgāk par 8 stundām, tad jāsarunā kāds, kurš pabaros jūsu suņuku.

photo of a dog that has broken a cushion and has pieces of the cushion on his head and nose. dog is lying on his bed in the living room

Neaizmirstiet par tualeti

Vislabāk ir izvest suni pastaigā, pirms jūs dodaties prom, lai suns var nokārtot savas dabīgās vajadzības. Tomēr, ja plānojat būt prom vairākas stundas, tad ir ieteicams iegādāties suņu paklājiņu, uz kura jūsu suns varēs kārtot savas vajadzības, ja tas būs nepieciešams jūsu prombūtnes laikā. Tas gan būs noderīgs tikai tad, ja suns būs apmācīts to darīt – pretējā gadījumā no šāda paklājiņa nebūs jēgas. Ja ik pa laikam suņuku atstājat vienu pašu, tad labāk viņu iemācīt nokārtoties uz šāda paklājiņa.

Nodrošiniet sunim izklaidi

Zoo veikals ir vieta, kur jūs varēsiet atrast dažādas izklaides savam sunim. Jūs noteikti varēsiet atrast savai suņu šķirnei piemērotu laika kavēkli. Vēlams suņukam iedot kādu jaunu mantu, ar ko viņš vēl nav spēlējies, jo tad viņš vairāk laika veltīs tās izpētei. Tādējādi suns būs nodarbināts daudz ilgāku laiku. Protams, ir vēlams atstāt vairākas mantas, kas izklaidēs jūsu suņuku. Lieliskas ir mantiņaskurās var ievietot suņu kārumus vai sauso barību, un suņukam pie tā ir jātiek klāt. Zoo veikals ir vieta, kur tādu noteikti atradīsiet. Tā ir inteliģenta rotaļlieta, ar kuru jūsu suņuks būs aizņemts labu laiku.

Beagle dog with a ball on a couch ripping toy apart.

Izvediet suni pastaigā

Ja plānojat suni atstāt vairākas stundas vienu pašu, tad vēlams suņuku nogurdināt ar pamatīgu pastaigu un fiziskām aktivitātēm, pirms jūs dodaties prom. Tas ir ļoti svarīgi kucēniem un aktīviem suņiem. Ja jums ir suns, kas ir aktīvs, tad bez šādas aktivitātes neiztikt. Labāk piecelties agrāk, lai nodrošinātu sunim šo pastaigu, nevis atgriezties mājās, kur būs bardaks. Ja aktīvs suņuks netiks nodarbināts, tad ir liela iespēja, ka viņš pastrādās dažādus nedarbus jūsu prombūtnes laikā.

Portrait of red white basenji dog sitting on yellow pillow.

Parūpējieties par atmosfēru

Lai suņuks mazāk stresotu un satrauktos jūsu prombūtnes laikā, jūs varat radīt atmosfēru, kas palīdzēs. Jums, protams, jāpapēta, kas tieši jūsu sunim patīk vislabāk. Piemēram, mūzika, TV vai radio ir populārs “fons”, ko cilvēki atstāj ieslēgtu, kad atstāj savus mīluļus vienus pašus. Tādējādi suns nebūs pilnīgā klusumā un jutīsies tā, it kā nebūtu viens. Cilvēki paši bieži vien ieslēdz kādu skaņas avotu, lai izvairītos no pilnīga klusuma, kad viņi ir vieni paši. Arī suņiem šāds fona troksnis ļoti palīdzēs mazināt stresu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *