Saulesbrilles – vai tikai stila aksesuārs?

Izvēloties jaunas saulesbrilles, visbiežāk lielākā uzmanība tiek atvēlēta saulesbriļļu ietvaru dizaina kvalitātēm un lēcu spējai aizsargāt acis no UV starojuma. Tomēr redzes labsajūtai tikpat svarīgs aspekts ir arī lēcas tonis.

Atbilstoši vides apstākļiem, aktivitātei un gaismas intensitātei pieskaņots lēcas tonis palīdzēs ne tikai uzlabot redzes asumu un dziļumu, bet arī samazināt acs nogurumu, kas rodas no acs nepārtrauktas sasprindzināšanas, saskaroties ar redzi traucējošiem vides apstākļiem.

Kā laikapstākļi ietekmē lēcu izvēli?

Ārtelpā redzi apgrūtina gan gaismas atspīdumi un ūdens ņirbēšana, gan migla un krēsla, neļaujot gūt pilnīgu apjausmu par apkārt esošo objektu dziļumu un apmēru.

  • Zaļu, pelēku un melnu toņu lēcas ir populāra izvēle sava universāla pielietojuma dēļ, jo šīs lēcas palīdzēs nodrošināt redzes komfortu saulainos, mākoņainos, daļēji apmākušos un miglainos laikapstākļos;
  • Brūnas jeb dzintartoņa lēcas būs piemērotas tikai saulainām dienām ar spilgtu gaismu vai dienām ar nelielu mākoņu daudzumu;
  • Dzeltenas lēcas būs piemērotākā izvēle miglainiem un krēslainiem laikapstākļiem;
  • Sniegotos un arī miglainos apstākļos labākā izvēle būs zilas vai violetas lēcas;
  • Sarkanas un sārtas lēcas nav vēlams izmantot miglainos un krēslainos apstākļos, bet tās lieliski noderēs spilgtā saules gaismā.

Kādēļ lēcu tonis ir jāsaskaņo ar aktivitātēm?

Redze ir viena svarīgākajām cilvēka maņām, kas palīdz izprast apkārtējo vidi un pieņemt apstākļiem atbilstošus lēmumu. Ja tiek traucēta spēja pilnvērtīgi saskatīt un novērtēt apkārtni, ne tikai samazinās reakcijas ātrums un rīcības objektivitāte dažādu sporta un atpūtas aktivitāšu veikšanā, bet arī palielinās diskomforta un traumu riski.

Tā kā dažādiem lēcu toņiem piemīt atšķirīgas spējas mazināt atspīdumus un izšķirt kontrastainus objektus, saulesbriļļu lēcu krāsu ir jāizvēlas arī vadoties pēc noteiktās aktivitātes. Piemēram, riteņbraukšanai labu ceļa pārredzamību nodrošinās zaļas, melnas un sārtas lēcas, bet aktivitātēm uz ūdens noderēs brūnu, zilu, zaļu un arī melnu lēcu saulesbrilles.

Dr. Lensor tiešsaistes veikala www.lensor.eu plašajā briļļu ietvaru, kontaktlēcu un saulesbriļļu klāstā ir iespējams atrast visu nepieciešamo pilnvērtīgām rūpēm par savu acu veselību un komfortu jebkuros laikapstākļos un aktivitātēs. Turklāt klientu ērtumam, ir iespējams saņemt jaunās saulesbrilles sev izdevīgā veidā pāris darba dienu laikā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *