Saules enerģijas ietekme uz klimata pārmaiņām

Vairāki uzņēmumi un māju īpašnieki ierīko saules enerģijas sistēmas, lai samazinātu pieaugošās elektrības izmaksas. Saules paneļi viens no labākajiem veidiem, kā radīt tīras enerģijas avotu, kas kalpos gadu desmitiem. Saules enerģija ir ilgtspējīgs enerģijas avots, kas nepievils, taču tā var ietekmēt iekārtu apkopi, maiņu un efektivitāti.

Atrodiet sev vispiemērotāko saules paneļu sistēmu pie Prof.lv.

Elektroenerģētikas nozares ieguldījums siltumnīcefekta gāzu novēršanā

Ir pierādīts, ka pieaugošās siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas ir galvenais globālās sasilšanas cēlonis. Daudzas termoelektrostacijas, kurās izmanto ogles, darbojas bez jebkādām piesārņojuma kontroles tehnoloģijām. Tā rezultātā neregulēta ogļu dedzināšana šajās stacijās bez oglekļa uztveršanas un uzglabāšanas tehnoloģijām izraisa paaugstinātu gaisa piesārņojuma līmeni.

Tomēr ir daudz iespēju samazināt pašreizējos SEG emisiju līmeņus, kas saistīti ar elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un sadali. Viena no tām ir samazināt atkarību no tādiem tradicionālajiem enerģijas avotiem kā ogles un pārorientēties uz atjaunojamiem enerģijas avotiem, piemēram, saules, vēja u. c., lai ražotu elektroenerģiju.

Elektroenerģijas ražošana ar zemu oglekļa dioksīda emisiju līmeni, izmantojot saules paneļus

Saules enerģija ir atjaunojams, videi nekaitīgs enerģijas avots. Atšķirībā no fosilā kurināmā saules enerģijas sistēma ražo tīru enerģiju ar zemu oglekļa dioksīda emisiju līmeni. Viena māja vai jebkura komerciāla struktūra, kas izvēlas izmantot atjaunojamo enerģiju, ir nozīmīgs solis ceļā uz vides saglabāšanu.

Fosilā kurināmā ieguve rada ūdens un gaisa piesārņojumu, bet enerģijas ražošanas uzņēmumiem tā izmaksā dārgi. Taču saules gaisma ir pieejama bez maksas un lielā daudzumā, neradot kaitīgu vides piesārņojumu.

Pat, ja mēs domājam ne tikai par fosilā kurināmā izmantošanas radīto kaitējumu videi, mēs nevaram neņemt vērā faktu, ka tradicionālo enerģijas avotu daudzums ir ierobežots. Ja mēs turpināsim patērēt tos līdzšinējā tempā, līdz 22. gadsimta beigām, visticamāk, tie būs jau beigušies. Pāreja uz saules elektroenerģiju samazinās atkarību no fosilā kurināmā, kas kaitē videi.

Saules bateriju uzstādīšana un transportēšana

Saules enerģijas sistēmu uzstādīšana rada mazāk emisiju nekā tradicionālās sistēmas, taču arī tās nav pilnīgi nekaitīgas. Saules paneļu ražošanas un transportēšanas procesā tiek patērēts daudz elektroenerģijas, kas joprojām tiek iegūta no fosilā kurināmā spēkstacijām. Tomēr tas joprojām ir aptuveni 20 reižu mazākas, nekā CO2, kas rodas, ražojot elektroenerģiju no oglēm. Pēc trim gadiem Jūsu dzīvojamās vai komerciālās ēkas saules paneļi kļūs oglekļa emisiju ziņā neitrāli, jo atlikušajos 20 gados vai pat ilgākā darbības laikā tie atmaksās savu “oglekļa parādu”.

Ūdens patēriņš saules enerģijas ražošanā

Ūdens patēriņš saules enerģijas ražošanā ir salīdzinoši neliels salīdzinājumā ar citiem elektroenerģijas ražošanas veidiem, piemēram, fosilo kurināmo. Lielākajā daļā saules spēkstaciju izmanto fotoelementu (PV) paneļus, kuru dzesēšanai vai citiem darbības mērķiem nav nepieciešams ūdens. Tomēr dažās koncentrētas saules enerģijas (CSP) stacijās dzesēšanai izmanto ūdeni, kas var palielināt ūdens patēriņu. Turklāt arī saules paneļu ražošanai ir nepieciešams zināms ūdens daudzums, taču kopumā saules enerģijas ietekme uz ūdeni joprojām tiek uzskatīta par nelielu salīdzinājumā ar citiem enerģijas avotiem.

Kopsavilkums

No visiem mums pieejamajiem atjaunojamās enerģijas avotiem saules enerģija izceļas kā viens no visefektīvākajiem un uzticamākajiem atjaunojamās enerģijas avotiem. Tā kā saules enerģija var samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, apkarot gaisa piesārņojumu un radīt tūkstošiem “zaļo” darbavietu, nav brīnums, ka saules enerģija kļūst populārāka nekā jebkad agrāk.

Kopumā pāreja no kurināmā, kas rada lielu oglekļa dioksīda emisiju, uz saules enerģiju palīdzēs uzlabot gaisa kvalitāti un veicinās ekonomisko izaugsmi, tādējādi nodrošinot vides ilgtspējību nākamajām paaudzēm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *