Sakrālas rūpes par sevi rudenī: idejas labākai pašsajūtai

Rudens ir laiks, kad mūsu dzīvē atgriežas harmonija un līdzsvars. Vasaras ekspansīvā enerģija sāk nosēsties, un esam sasnieguši savas kapacitātes augstāko punktu. Tradicionāli šis vienmēr ir bijis laiks uzlūkot savu mērķu izpildes gaitu un harmoniski tuvoties gada noslēgumam, pamazām ievācot smagā darba veltes. Šis ir lielisks laiks, lai sakārtotu savu personīgo dzīvi, pabeigtu visus pavasarī un vasarā iesāktos projektus un atbrīvotos no lietām, kas vairs nekalpo augstākajam mērķim.

Rudenī zeme pāriet gada tumšajā pusē. Dienas kļūst īsākas, un mūsu enerģija kūsā lēnāk, lai taupītu resursus pirms garā ziemas ceļojuma. Šis ir svarīgs laiks, lai parūpētos par savu fizisko labsajūtu un sakārtotu enerģijas plūsmu. Instinktīvi mūsu ķermenis tiecas pēc omulības, tāpēc tieši šajā laikā var ieplānot padziļinātu relaksāciju. Spa atpūta diviem, šokolādes masāža vai spa programmas spēj restartēt un pielāgot mūsu ķermeni laikapstākļu maiņai, savukārt iekšējo pasauli balstīs apkārtējo lietu sakārtošana – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Dažiem no mums rudenī būs ieplānota dziļāka rehabilitācija, piemēram, Egles Sanatorija omulīgajās telpās, bet citiem – tieši rudenīgās pastaigas pa meža takām.

Kā omulīgi aizvadīt rudeni un parūpēties par harmonisku enerģijas apmaiņu, nepakļaujoties krasām temperatūras maiņām un pesimismam? Te būs daži noderīgi padomi, kurus paņemt līdzi savā ikdienā.

Izbaudiet pirts procedūras

Ar dziļām saknēm mūsu kultūrā un krāsainām dažādu pasaules tautu tradīcijām, pirts ir neatņemama sastāvdaļa brīdī, kad mainās sezonas un ķermenim ir nepieciešams papildu enerģijas lādiņš. Izvēlieties klasisko tvaika pirti ar akmeņiem vai, piemēram, SPA centra piedāvātos ūdens kompleksus, tādus kā Hotel Jurmala SPA. Rehabilitācijas centrs, savukārt, būs nepieciešams gadījumā, ja rudens sezonā saasinās hroniskās saslimšanas.

Sarakstiet savas rudens afirmācijas

Apgalvojumu izteikšana ikdienas gaitās var palīdzēt atjaunot domāšanu un darbosies kā atskaites punkts, ja iekšējā pasaule sāk iziet ārpus rāmjiem. Tas var būt kaut kas tikpat vienkāršs kā “es esmu gatavs atlaist” vai “es uzticos sev”. Tā ir apzināta valodas izmantošana, lai sevi paceltu jaunā līmenī vai noturētu esošajā.

Meditējiet katru dienu

Rudens ir laiks, kad mums jāpaliek piezemētiem un koncentrētiem, lai rūpētos par savas imūnsistēmas stiprumu. Ja jūs vēl nepraktizējat meditāciju, sāciet pamazām, atvēlot laiku klusām pārdomām, lūgšanām vai pateicībām. Izmantojiet dienasgrāmatu savām piezīmēm, atklāsmēm, tēzēm.

Ēdiet sezonālus produktus

Grilēti sakņu dārzeņi, rudens sautējumi, silts ābolu pīrāgs — rudens ir ideāls laiks, lai izmantotu sezonas augļus un dārzeņus ēdiena pagatavošanai. Apmeklējot restorānus un kafejnīcas, uzmetiet aci arī sezonāliem piedāvājumiem, kas ir patiesi gardi un vitamīniem bagāti!

Pievērsiet vairāk uzmanības savai ādai

It īpaši, ja jums vairs nav 20 vai 30 gadi! Izbaudiet labu tīrīšanas līdzekļu un mitrinošo krēmu iedarbību, izmantojiet sejas maskas, serumus un atcerieties pietiekamā daudzumā dzert parastu ūdeni.

Veiciet uzkopšanu

Tai nav jābūt visai mājai vai pat veselai telpai. Izvēlieties kaut ko tādu, par ko jau kādu laiku esat domājis, un sakārtojiet. Vai tā ir kāda virsma, kas vienmēr ir pārpildīta ar lietām un tiek atlikta dienām ilgi? Varbūt tās ir sakrājušās tukšās baterijas un nelietojamā elektronika, kas jāaizved uz šķirošanas punktu? Apkārtējās vides sakārtošana palīdzēs iztīrīt galvu no liekām domām un atstāt vietu svaigām vēsmām.

Komentāri

  1. Man personigi rudens nepatik..lai cik zeltains un krasains tas nebutu..tas ir viens no smagajajiem tumsakajiem un drumakajiem gadalaikiem..ta ir izniciba dabaa.kad ..ta gatavojas ziemas miegam..koki klust kaili lietus tumsa un peleciba visapkart.. velu laiks.ari dala dzivnieku gatavojas ziemas miegam….bet cilvekam jastradaa ..ari cilveki jut nogurumu un nomaktibu….ne tikai no tumsa fadalaija bet ari social problemu del..lielue apkures rekini kurinamais utt.protams ka sie padomi uzlabo passajutu un garstaabokli..kaut kas lietas labaa jadara…man rudeni gribas paslepties.jo sajutu gurdenumu.. kaa ezim gribas ierakties lapaas un gulet lidz pavasarim..kad siltie saules stari to pamodinas…mans gadalaiks ir pavasaris..es celos lidz ar atkusni sniegpulksenu zvaniem.klavu sulam..lidz ar dabas atmodu…

    1. Man ir duālas sajūtas par rudeni – no vienas puses sākas rosības pēdējais cēliens, visi ķeras pie darbiem pēc vasaras laiskošanās, un darbi ir produktīvāki. Tuvojas svētku laiks, un tas nes sevī tādu kā cerību tam, ka viss nemaz nav tik slikti. No otras puses, aukstums ļoti nepatīk, nepatīk salt un just aukstumu, riebjas, kad salst kājas, ka jāģērbj biezās drēbes. Kad ārā nokrīt pēdējās lapas, kļūst ļoti kluss un gribas atkal pavasari! Piekrītu, arī mans gadalaiks ir pavasaris 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *