Foto: Elis.com

Profesionāli darba apģērbi metinātājiem – darba drošības pamats

Ir jomas, kurās mūsdienīgs un profesionāls darba apģērbs ir daļa no darba drošības, un metināšana pieder pie šīm jomām. Metināšana ir saistīta ar vairākiem būtiskiem drošības riskiem, tajā skaitā ar apdegumu risku, saskari ar elektrības un dažādu gāzu avotiem, redzes bojājumu un citiem riskiem. Lai veicinātu drošus darba apstākļus metināšanas jomā strādājošajiem, ir jāizmanto īpašs metinātāju apģērbs. Kas ir metināšanas darba apģērbs, kā tas pasargā darbiniekus un kur meklēt šādu apģērbu? Par to uzziniet šī raksta turpinājumā!

Ko nodrošina labs metinātāju aizsargapģērbs?

Profesionāls metinātāju apģērbs mūsdienās spēj ļoti daudz – tas samazina risku gūt darba traumas un aizsargā darbinieku veselību. Kādi raksturlielumi piemīt labam metinātāju apģērbam?

  • Profesionāls metinātāju apģērbs ir ugunsdrošs, lai pasargātu darbiniekus no apdegšanas riska. Ugunsdrošs darba apģērbs aizsardzībai pret liesmām ir neatņemama metināšanas darba sastāvdaļa, jo tas spēj sargāt gan no uguns,  gan dzirkstelēm, UV starojuma un izkausēta metāla daļiņām. Uzņēmuma “Elis” piedāvātais metinātāju apģērbs tiek ražots no īpaša “Flame Protection” auduma, kas nodrošina visas iepriekš minētās īpašības. 
  • Metinātāju apģērbam ir jābūt karstumizturīgam. Metināšanas procesā rodas intensīvs karstums, tāpēc aizsargapģērbam ir jāspēj izturēt augsta temperatūra, lai novērstu pārkaršanu un potenciālus apdegumus.
  • Metinātāju apģērbam ir jābūt ergonomiskam un ērtam. Lai nodrošinātu kustību brīvību darbā, metināšanas aizsargapģērbam ir jābūt ērtam un pielāgojamam.  Ideāli, ja apģērbs papildināts ar praktiskām cilpām un kabatām  nepieciešamo instrumentu ievietošanai. “Elis” metinātāju apģērbam ir cilpas, kabatas, regulējams viduklis, elastīgi bikšturi un sānu atvēršanas funkcija.
  • Kvalitatīvs metinātāju apģērbs ir elpojošs. Aizsardzībai pret karstumu ir liela nozīme metināšanas darba apģērbā, taču vienlaikus tam jābūt elpojošam un jānodrošina laba ventilācija. Pat ja metināšanas aizsargapģērbs ir aprīkots ar ūdensnecaurlaidīgu pārklājumu, lai aizsargātu no ūdens, eļļas vai citiem šķidrumiem, apģērba audumam aizvien jābūt elpojošam. Piemēram, “Elis” metinātāju apģērbu kolekcijas ražošanā tiek izmantots īpašs gaisa caurlaidības risinājums.
  • Elementi papildu aizsardzībai. Metināšanas procesā rodas dūmi, putekļi, gāzes un īpaši spilgtas gaismas starojums, tāpēc darbs metināšanas jomā var ietekmēt arī darbinieka elpceļus un redzi. Lai pasargātu darbinieku, daudzfunkcionāla, aizsargājoša ķivere ir daļa no pilnvērtīga metināšanas apģērba komplekta.
  • Apģērbam ir jānodrošina darbinieka redzamība. Nereti metināšanas darbi notiek ierobežotas redzamības apstākļos brīvā dabā, tāpēc apģērbam ir jābūt ar gaismu atstarojošiem elementiem. “Elis” darba apģērbi nepieciešamības gadījumā tiek aprīkoti ar gaismu atstarojošām joslām, kas nodrošina darbinieku redzamību. 

Ikviens no iepriekš minētajiem profesionāla un kvalitatīva darba apģērba kritērijiem ir nozīmīgs darba drošības veicināšanā. Būtiski katrā apģērba tīrīšanas reizē vienmēr pārliecināties, vai visi apģērba elementi ir funkcionējoši, jo no tā atkarīga darbinieka veselība, reizēm pat dzīvība.  Lai to nodrošinātu, iespējams, ir jāvaicā piedāvājums profesionālam darba apģērba servisa nodrošinātājam.

Vaicājiet individuāli izstrādātu piedāvājumu uzņēmumam “Elis”!

Foto: Elis.com

Ja nepieciešams kvalitatīvs, mūsdienīgs un darba drošībai atbilstošs metinātāju apģērbs, vaicājiet piedāvājumu uzņēmuma “Elis” pārstāvjiem jau šodien! “Elis” piedāvātais metinātāju aizsargapģērbs atbilst šādām prasībām:

  • karstums un liesma:  A1, A2, B1, C1, E2 un F1,
  • metināšana: klase 1,
  • elektrostatiskā aizsardzība: klase 1 (4kA)
  • piemērots darbam ar izkausētu metālu.

Sadarbojoties ar “Elis”, ir iespējams saņemt individuāli ražotu speciālo apģērbu, kuru nav nepieciešams iegādāties īpašumā – apģērba ražošana, noma un apkalpošana ir ietverta nomas un servisa sadarbības līgumā. Šādu servisu izmanto arvien vairāk uzņēmumu Latvijā un pasaulē, jo tā efektivitāte gan tieši, gan netieši veicina uzņēmuma izaugsmes iespējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *